in

Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Gönderi paylaş:

Korumasız cinsel ilişki sonrası erkeğin zevk suyu ile hamile kalınır mı yada zevk suyu bulaşması hamile bırakır mı gibi sorular ile kafalar allak bullak oluyor.  Bazı durumlarda erkeğin zevk suyu sürtünme yoluyla ilişkide bulaşabiliyor yada vajina içine girebiliyor bu durumda hamile kalma olasılığı nedir gibi sorular ortaya çıkıyor. Bu konuyla ilgili diğer yazılarımızı bu makalenin altına ekleyeceğiz. Gelin konuya biraz daha yakından bakalım.

Zevk suyu nedir?

Zevk suyu spermden ayrılan şeffaf ve kaygan bir sıvıdır. Bu sıvı cinsel birliktelik başlayınca erkekten çıkar ve vajinanın kayganlaşmasını sağlayarak cinsel birlikteliği kolaylaştırmaktadır. Bu sıvının sperm olmadığı bilinmelidir ve erkek boşalmadan ortaya çıkar. Burdaki önemli husus şudur bu sıvı sürtünme gibi durumlarda kayganlığı yine sağlar.

Peki zevk suyunda sperm bulunur mu?

Gelelim esas can alıcı soruya. Zevk suyunda sperm bulunur mu? Cevabınız şu şekilde  zevk suyunda çok az miktarda da olsa sperm bulunur. Az dediğimize bakmayın normalde bir erkeğin sperm sıvısının içinde 40-80 milyon sperm bulunmaktadır. Zevk suyunda çok az miktarda sperm olması demek hamilelik için yeterli olacak sayıdadır.

Gelelim asıl sorumuza zevk suyu hamile bırakır mı?

Yukarıda yazdığımız gibi zevk suyunda sperm bulunduğuna göre zevk suyundan da hamile kalmak mümkündür. Çok nadir de olsa zevk suyuyla hamile kalınabilir. Nasıl oluyor diye soracak olursanız. Kadındaki yumurtaları dölleyecek olan sadece tek bir spermdir. Yani kadın rahmine ulaşan spermlerden bir tanesi hamilelik için yeterlidir. Bu nedenle de vajinaya bulaşan yada vajinanın içine giren zevk suyunun içinde var olan spermlerin rahme ulaşarak hamilelik oluşturması mümkündür. Elbetteki bu buradaki hamile kalma olasılığı çok düşüktür.

Diyelim ki sürtünme yoluyla ilişki yaşadınız ve vajinanıza zevk suyu geldi yada zevk suyu direk vajinanın içine girdi bu durumda hamilelik olasılığınız olduğu için ertesi gün hapı almanız doğru olacaktır. Bu nedenlerden ötürü her zaman korumalı ilişki yaşamanızı tavsiye etmekteyiz.

Özet olarak şunu söyleyebiliriz ki zevk suyu hamile bırakır mı? sorusuna vereceğimiz cevap evet olacaktır. Ancak hamile bırakma olasılığı çok çok düşüktür. Bu nedenle her zaman korunarak cinsel ilişkiyi tercih edin.

Sağlıcakla kalın.

Önerilen Yazılarımız: 

Bir Damla Sperm İle Hamile Kalınır Mı?

Kendi Kendine Hamile Kalınır Mı?

Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

 

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir