in

Yüz Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Gönderi paylaş:

Yüz mezoterapisi cildin ihtiyacı olan vitaminlerin mikro iğneler vasıtasıyla cilde enjekte edilmesi işlemidir diyebiliriz. İnsan cildinin ihtiyacı olan bir takım vitaminler vardır. Bu vitaminler yeteri kadar alınmadığında ciltte bir takım olumsuzlukların meydana gelmesine neden olur. Mezoterapi uygulamasında cildin ihtiyacı olan bu antiging vitaminler cilde mikro iğneler aracılığı ile uygulanır. Bu vitaminlerin amacı hücre yenileyici olmalarıdır.

Yüz Mezoterapisinin Etkileri Nelerdir?

Cilt yaşa ve dış etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde yıpranır ve yenilenmeye ihtiyaç duyar. Yüz mezoterapisinin amacı ise zamanla eskiyen cilt üzerindeki vitaminlerin yerine konulması için cildin yenilenmesini hedefler.

Uygulama sonrasında yüzdeki nem oranı ve elestikiyette artma sağlanır. Yüz mezoterapisi sayesinde cilt kısa süre içerisinde yenilenir ve parlaklık kazanır. Kollajen ve de elestin sentezi aktivite edildiği içinde cilt gerilir ve toparlanma sağlanmış olur. Uzun vadede ise cildin elastikiyeti ve dolgunlaşması da gerçekleşmiş olur.

Cilt kozmetik ürünler nedeniyle kalın tabaka halini almıştır. Dolayısıyla vitaminler bu tabakayı geçemediği için deri altına nüfuz edemez ancak yüz mezoterapisi sayesinde hedeflenen dokuya hızlı bir şekilde erişim gerçekleşmiş olacaktır.

Mezoterapi

Nemlendiriciler ve güneş koruyucuları cildin altına geçemez dolayısıyla kullanılan ürünlerinde etkisi olmayacaktır. Mezoterapi uygulamasıyla bu etki artırılacaktır.

Yüz Mezoterapisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu uygulama göz çevresine ve de dudağın üstüne uygulanabilir. İnce çizgilerin giderilmesi, yanakların dolgunlaşması, boyun ve de dekolte bölgesinde uygulanır. Özellikle de ellerin üzerine yapılabiliyor olması tercih nedenlerini artırır.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seansdır?

Uygulama için ideal zaman yazın bitimindedir. 3 seans olarak uygulanır ancak istenirse bahar aylarında da 3 seans şeklinde uygulanabilmektedir.

Mezoterapi Sonrasında Hemen İş ve Normal Yaşantıma Dönebilir miyim?

Mezoterapi uygulaması sonrasında mimiklerinizde şişmeler olur ancak bu şişliklerde 2-3 saat sonrasında geçer. Ancak bazı kişilerde ciltteki kuruluğa bağlı olarak ertesi gün etkisini kaybeder. Bunun için çoğu zaman 12 saatlik bir sürenin geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde morluklar oluşmaz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir