in

Yüz Bölgesinde Çıkan Sivilcelere En Etkili Yöntemler

Gönderi paylaş:

İster kadın olsun isterse erkek herkes için sivilceler moral bozucu bir durumdur. Hatta bazen öyle moral bozacak bir noktada çıkar ki ne yapacağınızı da bilemezsiniz. Bu durum süreklilik halinde ise insanın canını sıktığı için bazen bir an önce etkili bir çözüm bularak onlardan kurtulmak istersiniz.

İster kadın olsun isterse erkek herkes için sivilceler moral bozucu bir durumdur.  Hatta bazen öyle moral bozacak bir noktada çıkar ki ne yapacağınızı da bilemezsiniz. Bu durum süreklilik halinde ise insanın canını sıktığı için bazen bir an önce etkili bir çözüm bularak onlardan kurtulmak istersiniz. Bu makalemizde size özellikle de yüz bölgenizde çıkan sivilcelerinizden kurtulmanız için etkili tarifler vermeye çalışacağız. Tariflerimizde kullanacağınız malzemeler her evde olan malzemeler olduğu için bir an önce bu işleme de başlayabilirsiniz.

Yüzdeki sivilcelerden kurtulmak için uygulanacak etkili yöntemler.

Diş Macunu

Diş macunları yalnızca dişlerinizi beyazlatmakta kullanılmaz aynı zamanda parmak ucunuza süreceğiniz bir diş macununu sivilceli olan bölgeye sürün diş macunu sivilceler içerisindeki iltihapları da dışarıya çıkarmayı sağlayacaktır.

Limon

Elinize aldığınız bir limonu ortadan ikiye bölün ve sonrasında yarımını yüz bölgenize sürerek ovalayın. Bu işlemi akşam yatmadan önce yapmanız gerekiyor çünkü tüm gece boyunca bu şekilde kalması gerekir. Sabah ilk iş olarak yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntemin amacı aknelerin yok edilmesidir.

Beyaz Sirke

Sirkenin birçok faydası vardır. Bir pamuk üzerine beyaz sirke dökün pamuğu yavaşça yüzünüze sürerek iltihaplı sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sirke sivilcenin çabuk kurumasını sağlar.

Sarımsak

Bir diş sarımsağı soyduktan sonra ezin ve sivilcelerin bulunduğu bölgeye sürün yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Sarımsak belki ilk başta kötü kokabilir ancak alıştığınız da sizi rahatsız etmeyecektir. Üstelik sonuç mutlu edici olduktan sonra bu kokuya da aldırmazsınız.

Üzüm

Buzdolabına koymuş olduğunuz üzümlerin iyice soğumasını sağlayın. Daha sonrasında soğumuş olan bu üzümleri de ikiye böldükten sonra yüzünüzü bu üzümlerle ovalayın. 10-15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yumurta beyazı

Sivilcelerinizin üzerine yumurtanın beyaz kısmını sürüyorsunuz ve 20-25 dakika boyunca bu şekilde kalmasını sağlıyorsunuz. Daha sonrasında su ile yıkadığınız da sivilcelerinizden de kurtulmuş olacağınızı görebileceksiniz.

Papatya çayı

Papatya çayının içerisine bir tutam kuru maya ekleyerek karıştırıyorsunuz daha sonrasında ise bu karışımı yüzünüze sürdükten sonra sonrasında ılık su ile durulamalısınız.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir