Yerleşme Kanaması Hesaplayıcı
Gönderi paylaş:

Yerleşme kanamasının gününü hesaplamak biraz kafa karıştırıcıdır. Bunun için bir hesaplayıcı kullanmak en iyi çözümdür diyebiliriz. Bundan dolayı yerleşme zamanını öğrenebilmek için bir hesaplayıcı kullanmak ve basit bir hesap yaparak bu kafa karışıklığını gidermek mümkündür. Yerleşme kanamasının her zaman kesin net bir sonuç vermediğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda yerleşme kanaması gebelik göstergesi olmayabilir.

Yerleşme kanaması hesaplamak için aşağıdaki hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Açıklamaları ve notları dikkatle okumalısınız.


Adet tarihine göre yerleşme kanaması hesaplayıcıYerleşme Kanaması Hesaplayıcı

Nasıl Kullanılır?

 1. İlk alana adet tarihinizi girin
 2. İkinci alana (adet düzeniniz yazan alana) 23 sayısını girin
 3. Hesapla kısmına tıklayın
 4. Bir Sonraki Tahmini Adet Tarihiniz: Yazan Kısım Sizin Yerleşme Kanamasının Görüleceği Tarihtir.  (2 ila 4 gün sürer)

Daha iyi anlatabilmek adına yerleşme kanaması takvimi aşağıdaki gibidir.

 • 1. Gün : Adetin İlk Günü
 • 14 ve 16. Günler: Yumurtlama Tarihleri
 • 18 ve 20. Günler: Döllenme Tarihleri
 • 24-26. Günler: Yerleşme Kanamasının Görüldüğü Tarihlerdir (2 ila 4 Gün Sürer)
 • 28. Gün: Hamilelik Yoksa Adet Görülür

Gördüğünüz üzere yerleşme kanaması aslında adet tarihinizden 2 ile 4 gün öncesine tekabül eder. Bu nedenle düzensiz adet görenlerde bu durum bazen adet kanamasıyla karıştırılabilir. Ancak adeti düzenli olanlarda bu yerleşme kanaması hesaplaması doğru sonuç verir. Unutmayın ki adet düzensizliğinde bu hesaplama her zaman doğru sonuç vermeyecektir.

Yerleşme kanaması hesaplayıcı ile hesaplama yaptıktan sonra şunu bilmelisiniz. Yerleşme kanaması gebeliğin kesin bir göstergesi değildir. Gebelik için en kesin sonuç her zaman kan testidir. İçinizde bu şüpheyi gidermek için hekiminize başvurup ondan yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte Yerleşme Kanaması nedir diye merak ediyorsanız tıklayarak bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

Yerleşme kanaması hesaplaması yaptıktan sonra yerleşme kanaması belirtilerini takip etmelisiniz. Eğer belirlediğiniz tarihte bu belirtiler görünürse hamile olma olasılığınız yüksektir. Yinede en kesin sonuç kan testidir.

Yerleşme Kanaması Belirtileri Nelerdir?

 1. Yerleşme kanaması adet tarihinden 2-4 gün öncesine rastlar.
 2. Düzensiz adet görenlerde bu belirtiler çoğu zaman bi anlam ifade etmez.
 3. Hafif kanama görülür.
 4. Hafif ağrı mevcuttur.
 5. Adet belirtileri hafif seyreder.
 6. Tam anlamıyla bir kanama görülmediğini bilmelisiniz.
 7. Eğer tam kanama görülmüşse bu bir adettir bunu unutmamalısınız.
 8. Yerleşme kanaması azdır ve bazen sadece bir yada bir kaç damladan oluşur.

Biliyoruz hamilelik için sabırsızlanıyorsunuz ama doğru sonucu öğrenmeden sevinmeyin ki sonra hevesiniz kursağınızda kalmasın. Unutmayın her zaman en doğru sonucu öğrenmek için hekiminize başvurmalısınız.

Yerleşme Kanaması Nedir? Nasıl Hesaplanır? yazımızı da okumalısınız.

Yerleşme (implantasyon) Kanaması Görüntüleri  buradan da yerleşme kanaması örnek görüntülerini görebilirsiniz.

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur?  yazımızı da yine okuyabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

141 Comments

Leave a Reply
 1. Temmuzun 4 ü ile 16 sına kadar regl oldum bitti sonra 8 gün sonra birdaha regl oldum oda temmuzun 25 ile 31 irine bitti ilişkiden 8 gün sonra da lekelenmem oldu hamile olabilir miyim?

  • merhabalar. anladığımız kadarıyla düzensiz bir regl döngünüz oluşmuş. normalde 28günde bir regl olmanız gerekirken 8 gün sonra tekrar regl olmuşsunuz. Unutmamak gerekirki yerleşme kanaması adet gününden 2-3 gün önce görülür. verdiğiniz bilgiler ışığında hamilelik söz konusu değil.

   • Merhabalar geçen ay 25 inde adet oldum bu ay 23 ünde olmam gerekiyor 28 günde bir adet oluyorum ama bu ay 20 sinde oldum ve biraz pihtiliydi ayrıca normalde en az 3 gün sürerdi bu defa iki gün sürdü kasiklarimda batmalar oluyo arada bir ağrı oluyo.bide baldirlarim ve vajina bölgesinde de ağrılar oluyo.korunmuyorum yani çocuk istiyorum sizce yerleşme kanaması bu.üc aydır spirali çıkardım ama hala kalamadim hamile 😏

    • Sevgi hanım merhabalar. yerleşme kanaması adet olduktan sonra görülmez. misalen 20sinde adet olacaksanız 15-16sı gibi yerleşme kanaması görülür. siz 20sinde adet olmuşsunuz. yerleşme kanaması birdahaki adet tarihinizden 3-4gün önce ancak görülür.
     Hayırlısıyla inş evladınızı kucağınıza alırsınız. biraz stres yapmayın adet döngünüz düzensiz. birde yumurtlama testi yapıp o şekilde cinsel birliktelik yaşayın. Yumurtlama Testi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

  • Merabalar ben 1ekimde adet oldum adetim düzensiz ondan 19 gün sonra hafif ağrılı kahve rengi bir kanamam oldu kanama 2 veya 3 gün sürdü ve ayrıca pcos yani yumurtalık kistim var hamile olma olasılığım varmı acaba hamilelik belirtilerim yok sadece baş ağrım bel ağrım ve akıntı ve sık idrara çıkıyorum

    • Merhaba. Ben kecen ay 18 nisanda adet gördum. Bu ay 14u oldum fakat bu adet kanamasi digerlerine gore çook az . Adet olmamisdan once halsizlik kasikda batma hissi mide bulanma oluyodu. Acaba bu yerlesme kanamasi ola bilirmi?

     • Merhabalar.
      kahverengi ve pembemsi renkte ise yerleşme kanaması olabilir. Yerleşme kanamasının rengi asla kırmızı olmaz. tarihleriniz yerleşme kanamasıyla uyuşuyor. Ancak yerleşme kanamasında kırmızı kan ve adet belirtieri görümez.

 2. 29 adetimin ilk günüydü normal adet gördüm 11 ağustosta bir kaç damla kan gördüm 24üne çok ağrılı kanatma oldu adet kanama gördüm böle et parçası gibi iki parça geldi düşük mü Acaba

  • Merhabalar. düşük yapmanız için öncelikle adet tarihinden sonra kanama olması gerekli. düşük yapmadınız. ancak bu tür durumlara genellikle kullanılan ilaçlar neden olabiliyor. örneğin ertesi gün hapı gibi hormonal haplar bu tür kanamalara sebep olabilmekte. Eğer kanamanız devam ediyorsa hekiminize danışmanızda yarar var.

  • Buayin10 adet olmamlazimdi 3 gun gecti. 3 gunu kahverengi lekelerim var belim ve sirtim agriyor hamile olabilimiyim

 3. Bnm ilk defa kahve renklo akinti geldi hafif seyrek hafif agrim var ilk basta yoktu agrim ve kirmizya döndü az az akiyor kesik kesik acaba gebe miyum

  • yerleşme kanaması bu şekilde görülür. adet tarihinden önce görüldüyse bu kanama yerleşme kanaması olma ihtimali çok yüksektir. Adet gününüzde yada sonrasında görülmüşse hamilelik düşük bir ihtimal.

 4. Merhaba ben 15 gun once asilama yaptirdim 15.gun kan testi yaptim 21 cikti 2 gun sonra tekrar yapin dediler o zamanda 54 cikti asilamanin 19. gunu yani bugun kanama basladi neden olabilir acab

  • tuba hanım kan testine göre hamilelik görünüyor ancak işin içine kanama girince herşeyin rengi değişiyor. Kahverengi az miktarda bir kanama ise yerleşme kanaması olabilir. ancak pembemsi yada kırmızı bir kanama ise bu durum bir sorunun olduğunun göstergesi.

 5. merhabalar gecen ay 25 in de adet olmuştum.adetim düzenli bı sıkıntı yaşamıyorum.ama bu ay henüz gelmedi.ama 1 haftadır ara ara cok hafif pembemsi gibi bişey geldi 2-3 damla.hafif bel ve sırt agrım var.cok hafif mide bulantım var.kusma yok.ewde test yaptım bırı cok net dıger cızgı bıraz daha az belirgin olarak ıkı cızgı cıktı ? hamıle olabılır mıyım.

  • yerleşme kanaması genelde kahverengi olur. hamilelik testi için henüz erken. yerleşme kanaması gibi görünüyor ancak rengin kahverengi olmaması emin olmamızı engelliyor.

   • kan testi için erken değil ama dimi kan testi yaptırıcam yarın.çok sık idrara çıkmaya başladım.buna benzer bir sürü belirti var

 6. Merhaba 24 ağustosta adet oldum beş gün sürdü adet döngüm hiç 28 gün aralığında olmadı adet olmama iki gün var dünden bu yana çok az miktarda önce pembe sonra kahverengi leke oluyor hafif ağrım var sizce hamile miyim

  • Burçin hanım kanamanız yerleşme kanaması gibi duruyor. düzensiz adet olduğunuz için net bir şey söylenemez. yerleşme kanaması adetten 3-4 gün önce görülür.

 7. Merhaba en son 17 eylülde adet oldum bugün lekelenmem oldu daha adetime 5 gün var fakat daha önce böyle birşey yaşamamıştım Adetim her 28 günde bir düzenli olarak geliyor acaba hamile olabilirmiyim

  • Merhabalar.

   Evet bu bir yerleşme kanaması

   Yerleşme kanaması adet tarihinden 3-4 gün önce kahverengi kısa lekelenmeler şeklinde kendini gösterir. Verdiğiniz bilgiler ölçüsünde hamile olma olasılığınız çok yüksek.

 8. Son adetim 14eylul Ekim 5 aşılama oldum bungun 12 gün yalnız iki gündür ara ara kahverengi akıntı oluyor acaba adet mi olucagim kafam karıştı yoksa gebelikmi var

  • Ebru hanım merhabalar. aşılamada normal adet döngüsüne göre yerleşme kanaması hesaplanamaz aşılamadan dolayı. Ancak şu var ara ara kahverengi akıntı yerleşme kanamasının en belirgin özelliğidir. Kahverengi akıntı embriyonun rahim duvarına yerleşmesiyle ortaya çıkar ve hamileliğin bu nedenle ilk belirtisidir. Hadi inş hamilesinizdir. 12. günde gebelik testi yaptırabilirsiniz. negatif çıkarsa üzelmeyin bir kaç gün daha bekleyip kan testi yaptırın.

 9. Regl tarihim 2 Eylül de oldum ve 28 eylülde hafif kahverengi kanama gördüm şuan 26 ekimdeyiz ben hala regl olmadım bu gördüğüm yerleşme kanaması olabilir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

  • duygu hanım regl tarihiniz verdiğiniz bilgilere göre çok geçmiş. yerleşme kanaması diyelim ki 2 ekimde regl oldunuz sonra 2 kasımda regl olacaksınız. 2 kasımdan bir kaç gün önce regl kanaması görülür. sizin verdiğiniz bilgilere göre ekimde regl olmadıysanız hamile olma olasılığınız çok yüksek.

 10. Merhaba ben şu zamana kadar hep düzenli bir adet yaşadım. Ayın 20leri olduğunda adetim başlardı. Adet günüm bir gün gecikti(en son 21 Ekim’de oldum) ondan sonra ki ilk gün normal adetmiş gibi kan geldi ikinci gün azaldı üçüncü gün resmen durdu gibi bir şey oldu. Normalde 6-7 gün adet görürüm. Normal kanamam 3 gün sürdü 3. Günden sonra ara ara kahverengi lekeler gelmeye başladı. Bilgilendirirsiniz çok sevinirim neden böyle?

  • Selen hanım merhabalar. bu tür durumlar genellikle hormon dengesizlikleri, ani iklimsel değişiklikler tatilden dönüp soğuk bir memlekete gitmek gibi, aşırı stres durumları, tiroid rahatsızlıkları, vayahut kullandığınız çeşitle ilaçlar nedeniyle oluşabilir. eğer düzensizlik devam ederse bir kadın doğum hekimine görünüp gerekli testleri yaptırmanız en doğrusu olacaktır.

   • Merhaba en. Sonki adet tarihim 17eyluldu 20 ekimde adet olmam gerekiyordu 11gun gecikti ben bugun yani 31ekimde adet olmaya basladim kanin rengi onceki adetlerime gore cok farkli pembemsi cok az miktarda ve akici yerlesme kanamasi olmasi mumkunmu

    • Merhabalar. ilk olarak yerleşme kanaması normal adet tarihinden bir kaç gün önce gerçekleşir. ikinci olarak adet kanaması kısa kısa çok az miktarda kahverengi akıntı şeklinde kendini gösterir. sizin durumunuz yerleşme kanamasıyla uyuşmuyor. adet gecikmenizin bir çok nedeni olabilir. ilaçlar, stres hormon bozuklukları vb. yerleşme kanaması yaşamadığınızdan emin olabilirsiniz.

 11. Merhabalar bende Ekim 10 oldum ve yanlız suan yine 30 lekelenme geldi dun camur gibi geldi bugun de hıc bısey yok yine lekelenme acaba hamile olabılırmıyım adet bitiminden 15 gun sonra tekrar oldum anlıcagınız yanı leke tarzı geldi ikinci gun camur gibi 3 gun tekrar leke

  • Feyha hanım merhabalar. yerleşme kanaması yaşamış olabilirsiniz. kanamalar çok az ve parça parça olduysa yerleşme kanamasıdır. tek fark yerleşme kanamasında çamur gibi bir akıntı yoktur.

 12. Merhaba 10 ekimde adet oldum sonrasına 15 ekim 23 ekimde korunmasız ilişkiye girdim.3kasım gecesi hafif lekelenme 4 kasımda hafif ağrılı kahverengi adet gibi değil ama birkaç damladan fazla kanama yaşadım.Başka herhangi bir hamilelik belirtisi yok gibi hamile olma ihtimalim var mı?

 13. Merhabalar 20ekimde adet gördüm 28ekimde sadece surtunme yoluyla seviştik ve dün 6kasımda sadece bir damla kormızı kan geldi hastalandım sandım ama bi daha gelmedi hamilemiyim sizce nolur yardımcı olun sürtünme yoluyla hamile kalınırmı

 14. Merhaba son adet tarihi 10 ekim 15 ve 23 ekim 3 kasım tarihlerinde korunmasız ilişki yaşadım. 4 kasımda hafif ağrılı kahverengi bir kanamam oldu kesildi ağrı kesici içtim dolerex sonrasında sadce peceteye kahverengi ve sulu pembe bir kanama geldı silince geldi oda. Göğüs hassasiyetım yok idrar testi yaptım sonuc negatif.Hamile olma ihtimalim varmıdır nekadar beklemeliyim sizce yerleşme kanamsı olmuş olabilir mi?

 15. Merhabalar
  Son adet dönemin 16 ekim 7 gün sürüyor düzenli 28 günde adet görüyorum. 31 ekim ondan sonra 3 gün eşimle bir birlikteliğim oldu 9. 10.11 kasımda az kahveregi leke geldi çarşamba da kırmızı renkli kanama oldu hamile ihtimalim olabilirmi çocuk düşünüyoruz

  • merhabalar. kahverengi lekenti ve tarihi yerleşme kanamasıni işaret ediyor. ancak kırmızı kanama şüphe uyandırıyor. yerleşme kanamasında kırmızı renkli kanama görülmez ancak miktarı çok az ise kabul edilebilir düzeydedir. tavsiyemiz bir kaç gün bekleyip gebelik testi yaptırmanız yönünde.

 16. Merhabalar,
  En son adetimin bitiş tarihi 26 Ekim.
  10 kasımda eşimle birlikte olduk ve 11 kasımda ertesi gün hapı aldım daha sonra yine birlikte olduk. Uzerinden 5 gün geçti. Reglim 2 gün gecikti. Dün regl oldum ama emin değilim. Açık kırmızı, pembemsi renkte kan geldi. Arada bir kasıklarima ağrı giriyor ama çok sancılı değil. Bugünde aynı şekilde öyle ama pıhtılar geliyor. Düşük mü yaptım? Yoksa hap mi etkiledi? (Gelen kanların miktarı orta seviyede bir el kadar) lütfen cevap verin

 17. Merhaba benm adetim 1hafta gecikti en son 15eylülde aylık iğne yaptırdm ondn snra yaptırmadm gebelik düşündüğümz için dün kahverengi lekelenme oldu bugün ise kırmızı akıntı var sebebi nedir

 18. Normalde adetim 12 ile 13 arasında görüyordum ama bugun kave rengi bi leke geldi ama bebek düşünüyoruz düzenli goruyorum

 19. Merhaba son adet tarihim 8-13 aralıktı döngüm 30 gün dün 30 aralıkta 2 damla koyu bir kan geldi belirtilerim yok sadece bel ağrısı ve kramplar mevcut hamile olabilir miyim

 20. Merhabalar ben aralık ayının 13de adet gördüm adetim düzenli ocak ayınında 11ilâ 12de adet olmam gerekiyor ama benden bu gece yarısı kahve rengi leke ve pembe rengte kan geldi acaba bu ne oluyor acaba adetmi olcam

 21. Merhabalar, en son 9 aralık 2020 de adet oldum, adetim bittiği günden itibaren eşimle korumasız ilişkiye giriyoruz. Sağlıkçı olduğum için her ihtimale karşı 24 aralıkta beta hcg yaptırdım ama negatif çıktı. Bu sabahta akıntı gibi bir kan geldi kasıklarım batıyor ve 2 haftadır göğüs hassasiyetim var hamilelik olasılığım nedir ?

 22. Merhaba 6 martta regl oldum 11 inde bitti ve bugün gece lekelenme olmuş bel ve baş ağrım var acaba hamile miyim? Test yaptırayım mi?

 23. Merhaba ben 7 subatta adet gordum 5 martta adet gormem gerekiyordu gelmedi 20 martta lekelenme tarzinda 3 gundur kanamam oluyor yerlesme kanamasi olabilir mi

 24. Merhaba ben 25 martta son adetimi oldum 10 Nisan da yani bugün kanamam oldu canlı kırmızı renkte bende yumurtalık kisti var düzensiz adet oluyorum ilk defa bu kadar erken kanamam oldu 8 gün önce de ilişki yaşadım yerleşme kanaması olabilir mi

   • Merhaba bende 1 gü önce Bi lekelenme oluştu bu lekelenme ilk pembe sonra kahverengiye döndü bugün sabah uyandığımda ise hafif pembe ve snra kaverengiye döndü ama adet günüm.deil adet günüme daha 5 gün var acaba hamilemiyim

   • Merhaba
    Subat 30 adet oldum. Tekrar adet olmak icin 6 gunum var. Fakat iki gun once pembe renkte lekelenmeye basladim. Aksam üstü asiri mide bulantisi yaşıyorum. Dun kotu renkte bir parca geldi peçete. Buhun yine pembe renkte leke geldi. Ayni adet olacakmisim gibi agri yasiyorum fakat cok hafif derece de hamile olabilir miyim

 25. Merhaba Hocam son adet tarihim 15 Mart , 28 günde düzenli adet görüyorum, bebek düşündüğüm için özellikle takvimimi takip ediyorum. Yüksek gebelik günlerinde eşimle birlikteliğim oldu. Beklenen adet günüm 12 nisan , 8 nisanda hafif lekelenme kahverengi kan , ertesi gün yine çok hafif kahverengi bugün 3. Gün ve bir miktar yoğunlaştı yine adet dönemimdeki yoğunluk yok renk halen kahverengi bazen kırmızı da görüyorum erken gebelik testi negatif çıktı bilgi verebilirmisiniz.

 26. merhaba ben 28 günde bir düzenli regl oluyorum 13 ünde regl oldum 20 sinde sonra erdi. 22-24-26 sı ilişki oldu. ve ben 28 kahve leke geldi 3 gün kadar hafif seyretti kasığımda kasılma belimde ağrı oluyor. bu kadar erken yerleşme kanaması olur mu acaba dikkat etmem gereken bir durum var mı ne zaman test yapmalıyım ? teşekkürler

 27. gebelik düşünüyoruz adetlerim düzenli 27 güne bir oluyorum haziranın 10 da regl oldum 25 haziranda 3 gün süren kahverengi lekelenme tarzı az kanamam oldu yerleşme kanaması olma ihtimali varmı

 28. Merhabalar ben 16 Haziran adetim basladi ve 6 gun sürdu . 30 günde bir adet görüyorum.duzenli . Temmuz ayında ise 16 görmem gereken adet i 12 sinde gördüm ama adet gibi değil kahverengi arda kırmızı renk olmak üzere 6 sürdü oda. Test yaptım negai çıktı . Hamile değilsem bunun nedeni ne olabilir.

 29. Merhaba ben 3 aylık evliyim bu her ay düzenli adet oluyorum ama bu ay 18 adet olmam gerekırken 16 sabah 11de başlayan akıntı şeklinde pembemsi akıntım. Var ilk başlarda agrım yoktu gece hafif hafif agrılarım oluyo normalde adetim koyu kırmızı ve su gibi gelir nerdeyse ama bu farklı

 30. merhaba. adet olmadan birkaç gün önce ella kullanmıştım. daha sonra 4 gün geçti önce kahverengi daha sonra kırmızı kan geldi. pıhtılı ve çok yoğun kırmızı kandı. normal adet sürem kadar sürdü. şuan idrara çıkma ve diş ağrım var.

 31. Merhaba. Ben düzenli adet görüyorum. 27 eylülde regl olduktan sonra hamileliğin yüksek olduğu 14-17günlerde yani 10-12 ekimde eşimle birlikteliğim oldu. Adetimden 1hafta önce yani 21-23 ekimde kahverengi az lekelenmeler oldu. Yerleşme kanaması zannetmişdim, ama 24ekimde kahverengi lekelenmeler gece adet oluyormuş gibi oldu. Ve hala regl olmuş kimi devam ediyor. Ama adet günüme daha 1hafta vardı. Daha önce böyle bir şey yaşamadım. Şu durumda hamile kalma ihtimalim varmı? Ya düşükmü yaşadım anlamadım. Cevaplarsanız çok sevinirim, önceden teşekkürler🌸

  • kahverengi lekelenmeler yerleşme kanaması olabilir ve düzensizlik gösterebilir. ancak pembe veya kırmızı kanama olduysa bu adet düzensizliği olabilir.

 32. Merhaba ben ekimin 2sinde regl oldum 8inde bitti 19 ekimde cinsel birliktelik yaşadım, 26 ekimde pembemsi kahverengi akıntım var ve ateş basması gibi birşey yaşıyorum sizce hamile miyim ?

 33. Merhaba ben çocuk istiyorum her ay düzenli adet oluyorum kasımın 4 ünde adet oldum geçen ay adetime 3 gün kalmış olması lazım bugün dün gece uyumadan önce kahverengi ve hafif kan renginde bir leke geldi sabah kalktıgımdada hafiif hafif kan geliyordu bu yerleşme kanamasımı

 34. Merhabalar, ekimin 24ünde adet görmüştüm 20 kasım erkek arkadaşımla korunmadan birlikte olduk ve 26 kasım da kanamam oldu acaba regli miyim yoksa yerleşme kanaması mı ? Gebe miyim diye şüphelenmeli miyim?

 35. Merhabalar, geçen ay 30 ekimde adet gördüm. Genelde aynı tarihten iki üç gün önce adet olurum. Bu ay 27 sinde adet kanaması başlangıcı gibi kahverengi lekelenme oldu. Adet olduğumu düşündüm ancak 3 gündür çok az miktarda kahverengi ve pembe lekelenme gibi kanamam devam ediyor. Normalde ikinci günden itibaren yoğun kanamam olması gerekiyordu. Ayrıca bel ya da kasık sancım da yok. Yerleşme kanaması olması mümkün mü?

  • Gülşah hanım merhabalar. Yerleşme kanaması normal adet gününden bir kaç gün önce kahverengi şekilde olmaktadır. Bu durumda sizin kahverengi lekelenmeniz yerleşme kanamasıyla uyuşma gösteriyor. Ancak pembe kanama yerleşme kanamasında görülmez. Böyle bir durumda hamilelik testi yaptırabilirsiniz.

 36. Merhabalar hocam. Adetime 4gün kala yok denecek kadar az kahverengimsi lekelenmeler oldu adetim bittikten sonra korunmasız ilişkiye girdik. Normalde adetim çok düzenlidir 27 ila 28 günde bir olurum acaba çok mu düşündüğüm için oldu böyle yoksa yerleşme kanaması olabilirmi adet kanaması 4gün önceden lekelenme olarak kendini gösterir mi ki? Lütfen güzel haberler verin öyle çok istiyorum ki anne olmayı Rabbim dileyenlere sağlık evlat versin

  • kahverengi lekelenmeler adetten 3-4 gün önce kendini gösterir. bu lekelenmelerden sonra adet görüldüyse hamilelik yoktur. Rabbim inşşallah nasip eder. söylediğim gibi adet öncesi lekelenmeler görülür ama adet olmazsınız çünkü hamilesinizdir.

 37. Merhaba iyi günler normalde adet dönemim düzensiz ama 5 aydır düzenliyim adet dönemlerimde çok sancı çekiyorum lakin en son adet dönemim 19 kasımda oldum .18 aralıkta az kanamam geldi ve sancı cekmedim .1 kac gün sürdü ama normal kanamadan daha koyu sonra kahve rengi oldu ve bitti sizce hamile miyim

 38. Merhaba ben 30 günde bir regl oluyorum 17 Kasım regl olmuştum ama 13 aralıkta kahverengi bazen pembe şeklinde sadece peçeteye silince gelen lekelenmem oldu 17 kasıma kadar sürdü yani 4 gün ondan sonrada bişey gelmedi yerleşme kanaması mı acaba.?

 39. Merhabalar benim adetimden 2 3 gün boyunca kahverengi akıntım geldi sağlık ocağına gittim süt hormonlarımın değeri fazla çıktı normalde çok ağrım olurdu şuan hiç ağrım yok ve pembemsi kan da geliyor anlamadım bişey yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

  • merhabalar. bu bir yerleşme kanaması değil hormon dengesizliğine bağlı düzensiz bir adet kanamasıdır. bir kadın doğum uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz bu tür durumlar için.

 40. Merhabalar 15 Aralık’ta adet gördüm.Adetin 14. Ve 15.gün ovulAsyon testi ile pozitif gördüm yumurtlamadan 3 gün sonra aşırı bel ağrım oldu. Adetin 20.günü beta hcg <1.20 idi (çok erken bir tarih evet) adetin 23.günü yani bugün 6 Ocak idrarımı yaparken peçete biraz kan geldi. İdrarımda sıkışıklık da var hatta sabahları yanma oluyor.Acaba bu yerleşme kanaması mı yok idrar yolu enfeksiyonu mu acaba.

   • Sizin yukarıdaki hesaplayıcıda da yerleşme kanaması 7 Ocak diyor ama. Adetten 5 gün öncesi yani erken mi oluyor

    • derya hanım aslında hesaplama basit. adet göreceğiniz günden 3-4 gün önce yerleşme kanaması görülür. yerleşme kanaması asla kırmızı olmaz hafif pembemsi ve kahverengi şekilde olur. eğer siz 15 ocakta tekrar adet görecekseniz 10 ocaktan sonra görülen kanama yerleşme kanaması olarak düşünülür.

 41. Merhabalar, yumurtlama günümü değerlendirdik ve arkasından bugün 13. günde (regl için 2-3 gün daha var) kahverengi akıntı şeklinde hafif kanama ve bel ağrısı mevcut. Fakat kahverengi kanamadan önce sabah saatlerinde evde yaptığım standart idrar testi negatif çıktı. Kanama akşam saatlerinde gerçekleşti bu durumu nasıl değerlendirebilirim.

 42. Reglim en son Aralık 10 unda görüldü 28 günlük periyotlarda reglim oluyor, 7 ocakta tekrar regl oldum fakat üç gün gibi kısa ve az miktarda sürdü sonraki günlerde 4. Ve 5. Gün lekelenme şeklindeydi parlak kırmızı renkteydi fakat iştah artması, bulantılar ve hassasiyet söz konusu test yapmadım sizce hamile miyim

 43. marhaba, 4 Ocakta regl oldum 5 gun surdu. 14 Ocakta ertes kullandim ve 18 inden itibaren 5 gunluk bi kanama yasadim. hem karin agrim bu sure disinda da devam etti hem kanama sirasinda kanamam coktu. Ara ara kahverengimsi olmasi dusundurdu. Ayrica gebelik belirtilerinde beyaz akinti ve kasinti oldugu dogru mu?

  • Merhabalar. Ertesi gün hapları genel itibariyle aşırı hormon içerirler. bu nedenle kadın regl döngüsünü alt üst ederler. bu nedenle kesin net birşey söylenemez. sonraki adet gününüzü bekleyip hamilelik testi yaptırabilirsiniz. beyaz akıntı ve kaşıntı hamilelik belirtisi olarak tek başına görülemez. kaşıntı zaten bir gebelik belirtisi değil kesinlikle. Şu durumda hamile olma olasılığınız çok düşük. Ancak ertesi gün hapı kullandığınızdan adet döngünüz bozulacaktır. Ara ara gebelik testi yaptırın ki yasal süre dolmadan madahale edebilesiniz.
   Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli? bu yazımızı da okumalısınız.

 44. Merhaba ben 3 mar 2022 regl oldum ve 2 gün sürdü sonra bir kaç gün aralıklı deyerlendirdik bu gün 29 mart bende kahve rengi az bir lekelenme oldu ve az bir şey hafif agrı var sizce bu yerleşme kanaması olabilirmi

 45. Merhaba 01 martta adet oldum ve adedim 5 martta bitti ve daha sonra 21 martta tekrar hasta oldum az az ve kısa sürdü normalde 28 günde bir adet oluyorum ve henüz adet olmadım sizce hamile olabilir miyim

  • Merhabalar. yerleşme kanaması yaşamış olabilirsiniz. yerleşme kanaması adet gününüzden önce kısa kahverengi veya pembemsi lekelenmeler şeklinde kendini gösterir.

 46. Her ay düzenli adet görüyorum 28 döngüyle nisanın 10 nunda adet gördüm mayısın 5 inde ilk kahverengi sonradan pembe şekilde kanama geliyor ağrısız şekilde çocuk düşünüyoruz eşimle Mart ayında kimyasal gebelik yaşadım yalnız hocam

  • Cansu hanım merhabalar. yerleşme kanaması özelliklerine bahsettiğiniz hususlar uyuyor. Büyük ihtimal hamilesiniz. Erken gebelik testi yapabilirsiniz yada adet gününüzü bekleyip gebelik testi yapın. İnşallah hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Forum bölümümüzde aktif aklınıza takılan başka sorular olursa ordan bizlere iletebilirsiniz. Forumu Bölümüne Gitmek İçin Tıkla

 47. Merhabalar ben 15 Nisan da regl oldum 28 günde bir çok düzenli oluyor 13 Mayıs’ta regl olmam gerekiyordu ama olmadı 17 Mayıs açık kırmızı pempe gibi bir kan geldi acaba hamilemiyim gebelik testi yaptım dün silik bir çizgi elde ettim ama kanda negatif çıktı

 48. Merhabalar ben 15 Nisan da regl oldum 28 günde bir çok düzenli oluyor 13 Mayıs’ta regl olmam gerekiyordu ama olmadı 17 Mayıs açık kırmızı pempe gibi bir kan geldi acaba hamilemiyim gebelik testi yaptım dün silik bir çizgi elde ettim ama kanda negatif çıktı

  • Zeynep hanım merhabalar. Yerleşme kanaması adet gününüzden önce görülür. adet gününüz geçtiyse ve testte negatif çıktıysa hamilelik yoktur. bir iki gün bekleyip tekrar test yapın. adet düzensizliği de yaşıyor olabilirsiniz.

 49. Merhaba,
  17 mayista önceki ay da dahil 26. günümde adet oldum. Yani son iki adet tarihim 26 günde bir oldu.
  27 28 29 31 mayıs ve 1 2 3 Haziran da ilişki oldu. Çocuk planimiz var. 9 Haziran kahverengi lekeler ve asiri sancili (bacaklara vuran). Bugün 10 Haziran pembeye dönen kanama oldu. Ağrılarım hafifledi. Gebelik olabilir mi?

  • Merhaba Özlem hanım;

   Gebelik için en doğru sonuç test yaptırmanız. Bir kaç gün daha bekleyip kendiniz test yapabilirsiniz. Test negatif çıkması durumunda kan testi verin. Geç döllenme ihtimali de yaşayabilirsiniz.

 50. en son 6 mayıs’ta adet oldum. 19 mayıs’ta korunmasız ilişki yaşadık ama içe boşalma olmadı tam yumurtama zamanlarımdı. düzensiz adet görüyorum. uygulamadan takip ettiğim kadarıyla 6 haziran’da adet olacağımı gösteriyordu ama genelde bu tahminlerden 3-4 gün sonra adet olurum. 10 haziran’da kahverengi akıntıdan fazla olacak şekilde sıvı geldi. belirtiler hep adet gördüğüm zamanlardaki gibi şiddetli kramplar bel ağrısı şeklindeydi. hamile olma riski var mı?

 51. Merhaba düzensiz bir adet döngüm var genelde 32 günde 1 gelir. 30. Gün geldi 2 gün sürdü klaz az kahverengi şekilde sonrada bitti başka hiçbir belirtim yok. Hamilelik olsunda istiyoruz acaba yerleşme kanaması olabilir mi?

 52. Merhaba benim adetim duzenli 28 gunde bir olir 22.07.2022 de adet oldum 19.08.2022 de adet bekliyordum ama 12 si ilk olarak kahve ve son pembeye dondu çok az oluyor hafif krap ve kabizligimda var acaba hamilemiyimdir ve hamilelik testi ne zaman yapmaliyimdir

 53. Merhaba benim 21 temmuz 2022de adetimin ilk günüydü. Adet döngüm 29- 30 arası değişiyor.12 Ağustos’da kahverengi akıntı gibi leke geldi. 2 gün hafif açık renkli leke geldi. Ama ilk geldiği gün kahverengiydi rengi. 2 gün sürdü. Daha birşey gelmedi. 15.ağıstostada 5 gün önce yapılan erken gebelik testi yaptım ama daha 6 günüm vardı. Test negatifti. Hamile olabilir miyim? Yoksa değilmiyim?

 54. Merhaba 2 ağustos günü regli oldun 8 ağustosta bitti. 8 ağustos 9 ağustos ve 13 ağustosta korunmasız ilişki yaşadım. 15 ağustos itibariyle sarı yoğun akıntım geldi zamanla aralıklı şekilde kahverengiye döndü 21 ağustosta yoğun kahverengi akıntım kırmızıya döndü ve hala kırmızı kanamam var az değil. başka belirtim yok hamile olma ihtimalim nedir yerleşme kanaması mıdır regl günüme daha 8 gün var

 55. Merhaba, 24 ağustos ta regl oldum. Bu salıdan itibaren açık kırmızı sonra kahverengi sonra kırmızı şeklinde akıntım başladı. Damla damla değil ama çokta olmayan bir miktarda ped doldurabiliyor. 3 aylık anneyim ve emziriyorum buna bağlı Bi düzensizlik söz konusu olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir