Yerleşme Kanaması Hesaplayıcı

Yerleşme kanamasının gününü hesaplamak biraz kafa karıştırıcıdır. Bunun için bir hesaplayıcı kullanmak en iyi çözümdür diyebiliriz. Bundan dolayı yerleşme zamanını öğrenebilmek için bir hesaplayıcı kullanmak ve basit bir hesap yaparak bu kafa karışıklığını gidermek mümkündür. Yerleşme kanamasının her zaman kesin net bir sonuç vermediğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda yerleşme kanaması gebelik göstergesi olmayabilir.

Yerleşme kanaması hesaplamak için aşağıdaki hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Açıklamaları ve notları dikkatle okumalısınız.


Adet tarihine göre yerleşme kanaması hesaplayıcıNasıl Kullanılır?

 1. İlk alana adet tarihinizi girin
 2. İkinci alana (adet düzeniniz yazan alana) 23 sayısını girin
 3. Hesapla kısmına tıklayın
 4. Bir Sonraki Tahmini Adet Tarihiniz: Yazan Kısım Sizin Yerleşme Kanamasının Görüleceği Tarihtir.  (2 ila 4 gün sürer)

Daha iyi anlatabilmek adına yerleşme kanaması takvimi aşağıdaki gibidir.

 • 1. Gün : Adetin İlk Günü
 • 14 ve 16. Günler: Yumurtlama Tarihleri
 • 18 ve 20. Günler: Döllenme Tarihleri
 • 24-26. Günler: Yerleşme Kanamasının Görüldüğü Tarihlerdir (2 ila 4 Gün Sürer)
 • 28. Gün: Hamilelik Yoksa Adet Görülür

Gördüğünüz üzere yerleşme kanaması aslında adet tarihinizden 2 ile 4 gün öncesine tekabül eder. Bu nedenle düzensiz adet görenlerde bu durum bazen adet kanamasıyla karıştırılabilir. Ancak adeti düzenli olanlarda bu yerleşme kanaması hesaplaması doğru sonuç verir. Unutmayın ki adet düzensizliğinde bu hesaplama her zaman doğru sonuç vermeyecektir.

Yerleşme kanaması hesaplayıcı ile hesaplama yaptıktan sonra şunu bilmelisiniz. Yerleşme kanaması gebeliğin kesin bir göstergesi değildir. Gebelik için en kesin sonuç her zaman kan testidir. İçinizde bu şüpheyi gidermek için hekiminize başvurup ondan yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte Yerleşme Kanaması nedir diye merak ediyorsanız tıklayarak bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

Yerleşme kanaması hesaplaması yaptıktan sonra yerleşme kanaması belirtilerini takip etmelisiniz. Eğer belirlediğiniz tarihte bu belirtiler görünürse hamile olma olasılığınız yüksektir. Yinede en kesin sonuç kan testidir.

Yerleşme Kanaması Belirtileri Nelerdir?

 1. Yerleşme kanaması adet tarihinden 2-4 gün öncesine rastlar.
 2. Düzensiz adet görenlerde bu belirtiler çoğu zaman bi anlam ifade etmez.
 3. Hafif kanama görülür.
 4. Hafif ağrı mevcuttur.
 5. Adet belirtileri hafif seyreder.
 6. Tam anlamıyla bir kanama görülmediğini bilmelisiniz.
 7. Eğer tam kanama görülmüşse bu bir adettir bunu unutmamalısınız.
 8. Yerleşme kanaması azdır ve bazen sadece bir yada bir kaç damladan oluşur.

Biliyoruz hamilelik için sabırsızlanıyorsunuz ama doğru sonucu öğrenmeden sevinmeyin ki sonra hevesiniz kursağınızda kalmasın. Unutmayın her zaman en doğru sonucu öğrenmek için hekiminize başvurmalısınız.

Sağlıcakla Kalın.

Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

76 Yorum

 1. Temmuzun 4 ü ile 16 sına kadar regl oldum bitti sonra 8 gün sonra birdaha regl oldum oda temmuzun 25 ile 31 irine bitti ilişkiden 8 gün sonra da lekelenmem oldu hamile olabilir miyim?

  1. merhabalar. anladığımız kadarıyla düzensiz bir regl döngünüz oluşmuş. normalde 28günde bir regl olmanız gerekirken 8 gün sonra tekrar regl olmuşsunuz. Unutmamak gerekirki yerleşme kanaması adet gününden 2-3 gün önce görülür. verdiğiniz bilgiler ışığında hamilelik söz konusu değil.

   1. Merhabalar geçen ay 25 inde adet oldum bu ay 23 ünde olmam gerekiyor 28 günde bir adet oluyorum ama bu ay 20 sinde oldum ve biraz pihtiliydi ayrıca normalde en az 3 gün sürerdi bu defa iki gün sürdü kasiklarimda batmalar oluyo arada bir ağrı oluyo.bide baldirlarim ve vajina bölgesinde de ağrılar oluyo.korunmuyorum yani çocuk istiyorum sizce yerleşme kanaması bu.üc aydır spirali çıkardım ama hala kalamadim hamile 😏

    1. Sevgi hanım merhabalar. yerleşme kanaması adet olduktan sonra görülmez. misalen 20sinde adet olacaksanız 15-16sı gibi yerleşme kanaması görülür. siz 20sinde adet olmuşsunuz. yerleşme kanaması birdahaki adet tarihinizden 3-4gün önce ancak görülür.
     Hayırlısıyla inş evladınızı kucağınıza alırsınız. biraz stres yapmayın adet döngünüz düzensiz. birde yumurtlama testi yapıp o şekilde cinsel birliktelik yaşayın. Yumurtlama Testi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

  2. Merabalar ben 1ekimde adet oldum adetim düzensiz ondan 19 gün sonra hafif ağrılı kahve rengi bir kanamam oldu kanama 2 veya 3 gün sürdü ve ayrıca pcos yani yumurtalık kistim var hamile olma olasılığım varmı acaba hamilelik belirtilerim yok sadece baş ağrım bel ağrım ve akıntı ve sık idrara çıkıyorum

   1. merhabalar. yerleşme kanaması yaşamış olabilirsiniz. hamile olma olasılığınız mevcut. bir gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 2. 29 adetimin ilk günüydü normal adet gördüm 11 ağustosta bir kaç damla kan gördüm 24üne çok ağrılı kanatma oldu adet kanama gördüm böle et parçası gibi iki parça geldi düşük mü Acaba

  1. Merhabalar. düşük yapmanız için öncelikle adet tarihinden sonra kanama olması gerekli. düşük yapmadınız. ancak bu tür durumlara genellikle kullanılan ilaçlar neden olabiliyor. örneğin ertesi gün hapı gibi hormonal haplar bu tür kanamalara sebep olabilmekte. Eğer kanamanız devam ediyorsa hekiminize danışmanızda yarar var.

 3. Bnm ilk defa kahve renklo akinti geldi hafif seyrek hafif agrim var ilk basta yoktu agrim ve kirmizya döndü az az akiyor kesik kesik acaba gebe miyum

  1. yerleşme kanaması bu şekilde görülür. adet tarihinden önce görüldüyse bu kanama yerleşme kanaması olma ihtimali çok yüksektir. Adet gününüzde yada sonrasında görülmüşse hamilelik düşük bir ihtimal.

   1. Merhaba 10 Ağustosta adet oldum 15 Ağustosta adettim bitti 23 Ağustosta ise ilişkiye girdim 5 eylülde az bi miktarda kahverengi leke gördüm sizce hamilemiyim

 4. Merhaba 10 Ağustosta adet oldum 15 Ağustosta adettim bitti 23 Ağustosta ise ilişkiye girdim 5 eylülde az bi miktarda kahverengi leke gördüm sizce hamilemiyim

 5. Merhaba ben 15 gun once asilama yaptirdim 15.gun kan testi yaptim 21 cikti 2 gun sonra tekrar yapin dediler o zamanda 54 cikti asilamanin 19. gunu yani bugun kanama basladi neden olabilir acab

  1. tuba hanım kan testine göre hamilelik görünüyor ancak işin içine kanama girince herşeyin rengi değişiyor. Kahverengi az miktarda bir kanama ise yerleşme kanaması olabilir. ancak pembemsi yada kırmızı bir kanama ise bu durum bir sorunun olduğunun göstergesi.

 6. merhabalar gecen ay 25 in de adet olmuştum.adetim düzenli bı sıkıntı yaşamıyorum.ama bu ay henüz gelmedi.ama 1 haftadır ara ara cok hafif pembemsi gibi bişey geldi 2-3 damla.hafif bel ve sırt agrım var.cok hafif mide bulantım var.kusma yok.ewde test yaptım bırı cok net dıger cızgı bıraz daha az belirgin olarak ıkı cızgı cıktı ? hamıle olabılır mıyım.

  1. yerleşme kanaması genelde kahverengi olur. hamilelik testi için henüz erken. yerleşme kanaması gibi görünüyor ancak rengin kahverengi olmaması emin olmamızı engelliyor.

   1. kan testi için erken değil ama dimi kan testi yaptırıcam yarın.çok sık idrara çıkmaya başladım.buna benzer bir sürü belirti var

 7. Merhaba 24 ağustosta adet oldum beş gün sürdü adet döngüm hiç 28 gün aralığında olmadı adet olmama iki gün var dünden bu yana çok az miktarda önce pembe sonra kahverengi leke oluyor hafif ağrım var sizce hamile miyim

  1. Burçin hanım kanamanız yerleşme kanaması gibi duruyor. düzensiz adet olduğunuz için net bir şey söylenemez. yerleşme kanaması adetten 3-4 gün önce görülür.

 8. Merhaba en son 17 eylülde adet oldum bugün lekelenmem oldu daha adetime 5 gün var fakat daha önce böyle birşey yaşamamıştım Adetim her 28 günde bir düzenli olarak geliyor acaba hamile olabilirmiyim

  1. Merhabalar.

   Evet bu bir yerleşme kanaması

   Yerleşme kanaması adet tarihinden 3-4 gün önce kahverengi kısa lekelenmeler şeklinde kendini gösterir. Verdiğiniz bilgiler ölçüsünde hamile olma olasılığınız çok yüksek.

 9. Son adetim 14eylul Ekim 5 aşılama oldum bungun 12 gün yalnız iki gündür ara ara kahverengi akıntı oluyor acaba adet mi olucagim kafam karıştı yoksa gebelikmi var

  1. Ebru hanım merhabalar. aşılamada normal adet döngüsüne göre yerleşme kanaması hesaplanamaz aşılamadan dolayı. Ancak şu var ara ara kahverengi akıntı yerleşme kanamasının en belirgin özelliğidir. Kahverengi akıntı embriyonun rahim duvarına yerleşmesiyle ortaya çıkar ve hamileliğin bu nedenle ilk belirtisidir. Hadi inş hamilesinizdir. 12. günde gebelik testi yaptırabilirsiniz. negatif çıkarsa üzelmeyin bir kaç gün daha bekleyip kan testi yaptırın.

 10. Regl tarihim 2 Eylül de oldum ve 28 eylülde hafif kahverengi kanama gördüm şuan 26 ekimdeyiz ben hala regl olmadım bu gördüğüm yerleşme kanaması olabilir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

  1. duygu hanım regl tarihiniz verdiğiniz bilgilere göre çok geçmiş. yerleşme kanaması diyelim ki 2 ekimde regl oldunuz sonra 2 kasımda regl olacaksınız. 2 kasımdan bir kaç gün önce regl kanaması görülür. sizin verdiğiniz bilgilere göre ekimde regl olmadıysanız hamile olma olasılığınız çok yüksek.

 11. Merhaba ben şu zamana kadar hep düzenli bir adet yaşadım. Ayın 20leri olduğunda adetim başlardı. Adet günüm bir gün gecikti(en son 21 Ekim’de oldum) ondan sonra ki ilk gün normal adetmiş gibi kan geldi ikinci gün azaldı üçüncü gün resmen durdu gibi bir şey oldu. Normalde 6-7 gün adet görürüm. Normal kanamam 3 gün sürdü 3. Günden sonra ara ara kahverengi lekeler gelmeye başladı. Bilgilendirirsiniz çok sevinirim neden böyle?

  1. Selen hanım merhabalar. bu tür durumlar genellikle hormon dengesizlikleri, ani iklimsel değişiklikler tatilden dönüp soğuk bir memlekete gitmek gibi, aşırı stres durumları, tiroid rahatsızlıkları, vayahut kullandığınız çeşitle ilaçlar nedeniyle oluşabilir. eğer düzensizlik devam ederse bir kadın doğum hekimine görünüp gerekli testleri yaptırmanız en doğrusu olacaktır.

   1. Merhaba en. Sonki adet tarihim 17eyluldu 20 ekimde adet olmam gerekiyordu 11gun gecikti ben bugun yani 31ekimde adet olmaya basladim kanin rengi onceki adetlerime gore cok farkli pembemsi cok az miktarda ve akici yerlesme kanamasi olmasi mumkunmu

    1. Merhabalar. ilk olarak yerleşme kanaması normal adet tarihinden bir kaç gün önce gerçekleşir. ikinci olarak adet kanaması kısa kısa çok az miktarda kahverengi akıntı şeklinde kendini gösterir. sizin durumunuz yerleşme kanamasıyla uyuşmuyor. adet gecikmenizin bir çok nedeni olabilir. ilaçlar, stres hormon bozuklukları vb. yerleşme kanaması yaşamadığınızdan emin olabilirsiniz.

 12. Merhabalar bende Ekim 10 oldum ve yanlız suan yine 30 lekelenme geldi dun camur gibi geldi bugun de hıc bısey yok yine lekelenme acaba hamile olabılırmıyım adet bitiminden 15 gun sonra tekrar oldum anlıcagınız yanı leke tarzı geldi ikinci gun camur gibi 3 gun tekrar leke

  1. Feyha hanım merhabalar. yerleşme kanaması yaşamış olabilirsiniz. kanamalar çok az ve parça parça olduysa yerleşme kanamasıdır. tek fark yerleşme kanamasında çamur gibi bir akıntı yoktur.

  1. tuğba hanım sizin adet gününüz geçmiş. hamile olma ihtimaliniz yüksek. test yapıp durumu değerlendirmenizi öneriyoruz.

 13. Merhaba 10 ekimde adet oldum sonrasına 15 ekim 23 ekimde korunmasız ilişkiye girdim.3kasım gecesi hafif lekelenme 4 kasımda hafif ağrılı kahverengi adet gibi değil ama birkaç damladan fazla kanama yaşadım.Başka herhangi bir hamilelik belirtisi yok gibi hamile olma ihtimalim var mı?

  1. Yasemen hanım merhabalar. Öncelikle konumuzda da belirttiğimiz gibi yerleşme kanaması bulgularına birebir uyuyorsunuz. Büyük ihtimal de hamilesiniz.

   1. Son olarak bir dolerex ağrı kesıcı ıcmıstım gögüs hassasıyetımde bu kanamadan sonra bitti kahverengi lekelenme hafif devam ediyor nezaman test yapmam gerekiyor

 14. Merhabalar 20ekimde adet gördüm 28ekimde sadece surtunme yoluyla seviştik ve dün 6kasımda sadece bir damla kormızı kan geldi hastalandım sandım ama bi daha gelmedi hamilemiyim sizce nolur yardımcı olun sürtünme yoluyla hamile kalınırmı

  1. Ela hanım merhabalar. Öncelikle verdiğiniz bilgiler ölçüsünde bu durumun bir yerleşme kanaması olmadığın söyleyebiliriz. sürtünme yoluyla ilişkide hamile kalınır mı sorusuyla ilgili güzel bir yazı hazırlamıştık. dikkatlice okursanız aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulursunuz. son olarak hamilelik için henüz kesin bir şey söylenemez. çok çok düşükte olsa hamilelik riski taşıyorsunuz.

   https://www.annemce.com/hamilelik/kiyafetle-giyinikken-surtunmeyle-hamile-kalinir-mi.html

 15. Merhaba son adet tarihi 10 ekim 15 ve 23 ekim 3 kasım tarihlerinde korunmasız ilişki yaşadım. 4 kasımda hafif ağrılı kahverengi bir kanamam oldu kesildi ağrı kesici içtim dolerex sonrasında sadce peceteye kahverengi ve sulu pembe bir kanama geldı silince geldi oda. Göğüs hassasiyetım yok idrar testi yaptım sonuc negatif.Hamile olma ihtimalim varmıdır nekadar beklemeliyim sizce yerleşme kanamsı olmuş olabilir mi?

 16. Merhabalar
  Son adet dönemin 16 ekim 7 gün sürüyor düzenli 28 günde adet görüyorum. 31 ekim ondan sonra 3 gün eşimle bir birlikteliğim oldu 9. 10.11 kasımda az kahveregi leke geldi çarşamba da kırmızı renkli kanama oldu hamile ihtimalim olabilirmi çocuk düşünüyoruz

  1. merhabalar. kahverengi lekenti ve tarihi yerleşme kanamasıni işaret ediyor. ancak kırmızı kanama şüphe uyandırıyor. yerleşme kanamasında kırmızı renkli kanama görülmez ancak miktarı çok az ise kabul edilebilir düzeydedir. tavsiyemiz bir kaç gün bekleyip gebelik testi yaptırmanız yönünde.

 17. Merhabalar,
  En son adetimin bitiş tarihi 26 Ekim.
  10 kasımda eşimle birlikte olduk ve 11 kasımda ertesi gün hapı aldım daha sonra yine birlikte olduk. Uzerinden 5 gün geçti. Reglim 2 gün gecikti. Dün regl oldum ama emin değilim. Açık kırmızı, pembemsi renkte kan geldi. Arada bir kasıklarima ağrı giriyor ama çok sancılı değil. Bugünde aynı şekilde öyle ama pıhtılar geliyor. Düşük mü yaptım? Yoksa hap mi etkiledi? (Gelen kanların miktarı orta seviyede bir el kadar) lütfen cevap verin

 18. Merhaba benm adetim 1hafta gecikti en son 15eylülde aylık iğne yaptırdm ondn snra yaptırmadm gebelik düşündüğümz için dün kahverengi lekelenme oldu bugün ise kırmızı akıntı var sebebi nedir

 19. Normalde adetim 12 ile 13 arasında görüyordum ama bugun kave rengi bi leke geldi ama bebek düşünüyoruz düzenli goruyorum

   1. Merhabalar ben aralık ayının 13de adet gördüm adetim düzenli ocak ayınında 11ilâ 12de adet olmam gerekiyor ama benden bu gece yarısı kahve rengi leke ve pembe rengte kan geldi acaba bu ne oluyor acaba adetmi olcam

 20. Merhaba son adet tarihim 8-13 aralıktı döngüm 30 gün dün 30 aralıkta 2 damla koyu bir kan geldi belirtilerim yok sadece bel ağrısı ve kramplar mevcut hamile olabilir miyim

 21. Merhabalar ben aralık ayının 13de adet gördüm adetim düzenli ocak ayınında 11ilâ 12de adet olmam gerekiyor ama benden bu gece yarısı kahve rengi leke ve pembe rengte kan geldi acaba bu ne oluyor acaba adetmi olcam

 22. Merhabalar, en son 9 aralık 2020 de adet oldum, adetim bittiği günden itibaren eşimle korumasız ilişkiye giriyoruz. Sağlıkçı olduğum için her ihtimale karşı 24 aralıkta beta hcg yaptırdım ama negatif çıktı. Bu sabahta akıntı gibi bir kan geldi kasıklarım batıyor ve 2 haftadır göğüs hassasiyetim var hamilelik olasılığım nedir ?

 23. Meraba 13 aralikta regl oldum 3 gündür kasık ağrım var ve bugün kahve rengi lekelenmelerim var

 24. Merhaba 6 martta regl oldum 11 inde bitti ve bugün gece lekelenme olmuş bel ve baş ağrım var acaba hamile miyim? Test yaptırayım mi?

 25. Merhaba ben 7 subatta adet gordum 5 martta adet gormem gerekiyordu gelmedi 20 martta lekelenme tarzinda 3 gundur kanamam oluyor yerlesme kanamasi olabilir mi

 26. Merhaba ben 25 martta son adetimi oldum 10 Nisan da yani bugün kanamam oldu canlı kırmızı renkte bende yumurtalık kisti var düzensiz adet oluyorum ilk defa bu kadar erken kanamam oldu 8 gün önce de ilişki yaşadım yerleşme kanaması olabilir mi

 27. Merhaba Hocam son adet tarihim 15 Mart , 28 günde düzenli adet görüyorum, bebek düşündüğüm için özellikle takvimimi takip ediyorum. Yüksek gebelik günlerinde eşimle birlikteliğim oldu. Beklenen adet günüm 12 nisan , 8 nisanda hafif lekelenme kahverengi kan , ertesi gün yine çok hafif kahverengi bugün 3. Gün ve bir miktar yoğunlaştı yine adet dönemimdeki yoğunluk yok renk halen kahverengi bazen kırmızı da görüyorum erken gebelik testi negatif çıktı bilgi verebilirmisiniz.

  1. Ebru hanım yerleşme kanamasında kesinlikle kırmızı kan görülmez. yerleşme kanamı hafif kahverengi lekelenmeler şeklindedir.

 28. merhaba ben 28 günde bir düzenli regl oluyorum 13 ünde regl oldum 20 sinde sonra erdi. 22-24-26 sı ilişki oldu. ve ben 28 kahve leke geldi 3 gün kadar hafif seyretti kasığımda kasılma belimde ağrı oluyor. bu kadar erken yerleşme kanaması olur mu acaba dikkat etmem gereken bir durum var mı ne zaman test yapmalıyım ? teşekkürler

 29. gebelik düşünüyoruz adetlerim düzenli 27 güne bir oluyorum haziranın 10 da regl oldum 25 haziranda 3 gün süren kahverengi lekelenme tarzı az kanamam oldu yerleşme kanaması olma ihtimali varmı

 30. Merhabalar ben 16 Haziran adetim basladi ve 6 gun sürdu . 30 günde bir adet görüyorum.duzenli . Temmuz ayında ise 16 görmem gereken adet i 12 sinde gördüm ama adet gibi değil kahverengi arda kırmızı renk olmak üzere 6 sürdü oda. Test yaptım negai çıktı . Hamile değilsem bunun nedeni ne olabilir.

 31. Merhaba ben 3 aylık evliyim bu her ay düzenli adet oluyorum ama bu ay 18 adet olmam gerekırken 16 sabah 11de başlayan akıntı şeklinde pembemsi akıntım. Var ilk başlarda agrım yoktu gece hafif hafif agrılarım oluyo normalde adetim koyu kırmızı ve su gibi gelir nerdeyse ama bu farklı

 32. merhaba. adet olmadan birkaç gün önce ella kullanmıştım. daha sonra 4 gün geçti önce kahverengi daha sonra kırmızı kan geldi. pıhtılı ve çok yoğun kırmızı kandı. normal adet sürem kadar sürdü. şuan idrara çıkma ve diş ağrım var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu