Yerleşme Kanaması Hesaplayıcı

Yerleşme kanamasının gününü hesaplamak biraz kafa karıştırıcıdır. Bunun için bir hesaplayıcı kullanmak en iyi çözümdür diyebiliriz. Bundan dolayı yerleşme zamanını öğrenebilmek için bir hesaplayıcı kullanmak ve basit bir hesap yaparak bu kafa karışıklığını gidermek mümkündür. Yerleşme kanamasının her zaman kesin net bir sonuç vermediğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda yerleşme kanaması gebelik göstergesi olmayabilir.

Yerleşme kanaması hesaplamak için aşağıdaki hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Açıklamaları ve notları dikkatle okumalısınız.


Adet tarihine göre yerleşme kanaması hesaplayıcıNasıl Kullanılır?

 1. İlk alana adet tarihinizi girin
 2. İkinci alana (adet düzeniniz yazan alana) 23 sayısını girin
 3. Hesapla kısmına tıklayın
 4. Bir Sonraki Tahmini Adet Tarihiniz: Yazan Kısım Sizin Yerleşme Kanamasının Görüleceği Tarihtir.  (2 ila 4 gün sürer)

Daha iyi anlatabilmek adına yerleşme kanaması takvimi aşağıdaki gibidir.

 • 1. Gün : Adetin İlk Günü
 • 14 ve 16. Günler: Yumurtlama Tarihleri
 • 18 ve 20. Günler: Döllenme Tarihleri
 • 24-26. Günler: Yerleşme Kanamasının Görüldüğü Tarihlerdir (2 ila 4 Gün Sürer)
 • 28. Gün: Hamilelik Yoksa Adet Görülür

Gördüğünüz üzere yerleşme kanaması aslında adet tarihinizden 2 ile 4 gün öncesine tekabül eder. Bu nedenle düzensiz adet görenlerde bu durum bazen adet kanamasıyla karıştırılabilir. Ancak adeti düzenli olanlarda bu yerleşme kanaması hesaplaması doğru sonuç verir. Unutmayın ki adet düzensizliğinde bu hesaplama her zaman doğru sonuç vermeyecektir.

Yerleşme kanaması hesaplayıcı ile hesaplama yaptıktan sonra şunu bilmelisiniz. Yerleşme kanaması gebeliğin kesin bir göstergesi değildir. Gebelik için en kesin sonuç her zaman kan testidir. İçinizde bu şüpheyi gidermek için hekiminize başvurup ondan yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte Yerleşme Kanaması nedir diye merak ediyorsanız tıklayarak bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

Yerleşme kanaması hesaplaması yaptıktan sonra yerleşme kanaması belirtilerini takip etmelisiniz. Eğer belirlediğiniz tarihte bu belirtiler görünürse hamile olma olasılığınız yüksektir. Yinede en kesin sonuç kan testidir.

Yerleşme Kanaması Belirtileri Nelerdir?

 1. Yerleşme kanaması adet tarihinden 2-4 gün öncesine rastlar.
 2. Düzensiz adet görenlerde bu belirtiler çoğu zaman bi anlam ifade etmez.
 3. Hafif kanama görülür.
 4. Hafif ağrı mevcuttur.
 5. Adet belirtileri hafif seyreder.
 6. Tam anlamıyla bir kanama görülmediğini bilmelisiniz.
 7. Eğer tam kanama görülmüşse bu bir adettir bunu unutmamalısınız.
 8. Yerleşme kanaması azdır ve bazen sadece bir yada bir kaç damladan oluşur.

Biliyoruz hamilelik için sabırsızlanıyorsunuz ama doğru sonucu öğrenmeden sevinmeyin ki sonra hevesiniz kursağınızda kalmasın. Unutmayın her zaman en doğru sonucu öğrenmek için hekiminize başvurmalısınız.

Sağlıcakla Kalın.


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Dertleşmek İstiyorsan Aramıza Katıl ! (Tıkla)

16 Yorum

 1. Temmuzun 4 ü ile 16 sına kadar regl oldum bitti sonra 8 gün sonra birdaha regl oldum oda temmuzun 25 ile 31 irine bitti ilişkiden 8 gün sonra da lekelenmem oldu hamile olabilir miyim?

  1. merhabalar. anladığımız kadarıyla düzensiz bir regl döngünüz oluşmuş. normalde 28günde bir regl olmanız gerekirken 8 gün sonra tekrar regl olmuşsunuz. Unutmamak gerekirki yerleşme kanaması adet gününden 2-3 gün önce görülür. verdiğiniz bilgiler ışığında hamilelik söz konusu değil.

 2. 29 adetimin ilk günüydü normal adet gördüm 11 ağustosta bir kaç damla kan gördüm 24üne çok ağrılı kanatma oldu adet kanama gördüm böle et parçası gibi iki parça geldi düşük mü Acaba

  1. Merhabalar. düşük yapmanız için öncelikle adet tarihinden sonra kanama olması gerekli. düşük yapmadınız. ancak bu tür durumlara genellikle kullanılan ilaçlar neden olabiliyor. örneğin ertesi gün hapı gibi hormonal haplar bu tür kanamalara sebep olabilmekte. Eğer kanamanız devam ediyorsa hekiminize danışmanızda yarar var.

 3. Bnm ilk defa kahve renklo akinti geldi hafif seyrek hafif agrim var ilk basta yoktu agrim ve kirmizya döndü az az akiyor kesik kesik acaba gebe miyum

  1. yerleşme kanaması bu şekilde görülür. adet tarihinden önce görüldüyse bu kanama yerleşme kanaması olma ihtimali çok yüksektir. Adet gününüzde yada sonrasında görülmüşse hamilelik düşük bir ihtimal.

   1. Merhaba 10 Ağustosta adet oldum 15 Ağustosta adettim bitti 23 Ağustosta ise ilişkiye girdim 5 eylülde az bi miktarda kahverengi leke gördüm sizce hamilemiyim

 4. Merhaba 10 Ağustosta adet oldum 15 Ağustosta adettim bitti 23 Ağustosta ise ilişkiye girdim 5 eylülde az bi miktarda kahverengi leke gördüm sizce hamilemiyim

 5. Merhaba ben 15 gun once asilama yaptirdim 15.gun kan testi yaptim 21 cikti 2 gun sonra tekrar yapin dediler o zamanda 54 cikti asilamanin 19. gunu yani bugun kanama basladi neden olabilir acab

  1. tuba hanım kan testine göre hamilelik görünüyor ancak işin içine kanama girince herşeyin rengi değişiyor. Kahverengi az miktarda bir kanama ise yerleşme kanaması olabilir. ancak pembemsi yada kırmızı bir kanama ise bu durum bir sorunun olduğunun göstergesi.

 6. merhabalar gecen ay 25 in de adet olmuştum.adetim düzenli bı sıkıntı yaşamıyorum.ama bu ay henüz gelmedi.ama 1 haftadır ara ara cok hafif pembemsi gibi bişey geldi 2-3 damla.hafif bel ve sırt agrım var.cok hafif mide bulantım var.kusma yok.ewde test yaptım bırı cok net dıger cızgı bıraz daha az belirgin olarak ıkı cızgı cıktı ? hamıle olabılır mıyım.

  1. yerleşme kanaması genelde kahverengi olur. hamilelik testi için henüz erken. yerleşme kanaması gibi görünüyor ancak rengin kahverengi olmaması emin olmamızı engelliyor.

   1. kan testi için erken değil ama dimi kan testi yaptırıcam yarın.çok sık idrara çıkmaya başladım.buna benzer bir sürü belirti var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu