in

Yerleşme (implantasyon) Kanaması Görüntüleri

Gönderi paylaş:

Yerleşme yani implantasyon kanaması görüntüleri bir çok ziyaretçimiz tarafından çok merak etiliyor. Yerleşme kanamasının nasıl bir kanama olduğunu tarif etsek de örnek görüntüler görmek işin daha hızlı anlaşılacağını düşündüğümüzden buraya yerleşme kanaması görüntülerini ekliyoruz.

Peki yerleşme kanaması nedir?

Yerleşme kanaması görüntüleri biraz kafa karıştırabilir. Bu nedenle ilk önce yerleşme kanamasının ne olduğuna bakalım ki görüntüleri daha iyi anlayabilelim. Yerleşme kanaması; ebriyonun anne rahmine yerleşmesi esnasında rahim duvarında çok az miktarda kanamaya neden olur. Bu kanama vajina yoluyla dışarı atılır ve anne rahminden geçtiği için kahverengi bir renk alır. İşte bu kanamaya yerleşme kanaması adı verilir. Bu kanama aynı zamanda hamileliğin de bir göstergesi olduğu için, yerleşme kanaması, nişan gelmesi, implantasyon kanaması yada halk arasında üstüne görme olarak ifade edilir. Yerleşme kanamasının adet gününden bir kaç gün önce göründüğünü ve kahverengi lekelenmeler şeklinde olduğunu unutmayalım.

Üstteki yerleşme kanaması görüntüsü yerleşme kanamasının tam olarak ne olduğunu gösteriyor. Yerleşme kanamıs hafif pembe ve kahverengi renkte olabilir ancak asla kırmızıya dönmez. Yerleşme kanamanız pembeden başlayıp kırmızıya doğru geçiş yaptıysa bu yerleşme kanaması değil farklı bir kanamadır. Yerleşme kanaması pembeyle başlayıp kahverengiyle son bulur. 

Yerleşme kanamasıyla ilgili yerleşme kanaması hesaplama aracımızı da kullanarak hesaplama yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi ise Yerleşme Kanaması Nedir? Nasıl Hesaplanır?   yazımızdan öğrenebilirsiniz. Biz burada sizlere yerleşme kanaması örnek görüntülerini aktarayacağız.

Yerleşme Kanaması Görüntüleri 

Evet değerli arkadaşlar sizlere burda implantasyon yerleşme kanaması örnek görüntülerini aktardık. Unutmayın yerleşme kanaması her zaman adet gününüzden bir kaç gün önce ve hafif pembe kahverengi şeklinde kendini gösterir. Sağlıcakla Kalın.

Bu konuyla ilgili tarafımıza oldukça çok soru gelmektedir. Forum bölümümüze gelerek aklınıza takılan tüm soru ve sorunları bizlere aktarabilirsiniz. ANNEMCE FORUM. Gerek uzmanlarımız gerekse diğer forum üyelerinin bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Yerleşme Kanaması ne zaman olur konusunda yazdığımız şu makalemizi de okumanızı öneririz.

Yerleşme Kanaması Yaşayanların Tecrübeleri

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur?

Yerleşme Kanaması Nasıl Olur?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir