in

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Gönderi paylaş:

Bazı makyaj hataları varki, şiddetle uzak durulması gerekir. Makyaj bizlerin olmazsa olmazı. Küçüklükten beri rujlarla aynalarda geçirdiğimiz zamanı şimdi diğer ürünlerle taçlandırma zamanı. Sağlıklı kozmetik ürünleri ve etkili makyaj teknikleri motivasyonumuzu arttırdığı gibi hayata bakışımızı ve duruşumuzu da yansıtmakta. Makyaj tekniklerinin olumsuzlukları ve uzak durulması gereken makyaj bilgileri küçük tüyolar şeklinde sizlerle.

Dudak çizgilerini dağıtmamak:

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Dudak kalemlerinin kullanımı dudak makyajı için önem taşımaktadır. Kalın çizgilerle dudak çevresine sürülen kalem dudakların olduğundan büyük ve yüz ile orantısız görünmesine sebebiyet verecektir.

Kapatıcı kullanımı önemi:

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Göz altında oluşan lekeler bir çoğumuzun maalesef belası. Yıllar elbette görevini yapacak olsa da bizlerde kendimizi salmayıp tedbirimizi almalıyız.

Elmacık kemiklerine allık uygulaması:

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Uygulanan bu makyaj yöntemi olduğumuz yaşlardan büyük görünmemize sebep olabiliyor. Artık tercihen açık renk tonlarının sürülmesi öneriliyor.

Yanlış ruj seçimi:

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Elbise ve saç kombinine uyulması öngörülen ruj seçimlerinde ince dudakların koyu renk kullanımında ısrarcı olmamasında fayda vardır.

Maskaranın fazla kullanımı:

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Maskaranın alt kirpiklerde fazla kullanılması yüz için olumsuz etkiye yol açabilir. Olası kırışıklıkların gün yüzüne çıkması an meselesidir.

Aşırı far kullanımı:

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Maskara gibi yüz kırışıklığı ve göz kenarlarının incelenmesinde olumsuz anlamda etkilidir.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir