in

Türk Takvimi Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılıyor?

Gönderi paylaş:

Türk takvimi cinsiyet tahmini yapılması biraz karmaşık biraz da diğer cinsiyet tahminlerine göre farklılık göstermektedir. Bizlerde bebek sahibi olduğumuzda oldukça sevinmiştik.

Biraz da tüp bebek olması nedeniyle heralde aşırı bir mutlu olmuştuk. Cinsiyeti pekde önemli değildi bizim için. Sağlıklı olması yeter de artardı.

Ama işte yinede insan cinsiyeti merak ediyor. Bizimde uyguladığımız bu türk takvimi cinsiyet tahmini biraz da şansdanmıdır nedir doğru çıkmıştı. Gelin şimdi Türk usülü takvime göre cinsiyet tahmini nasıl yapılıyor ona bakalım.

Türk takvimi cinsiyet tahmini dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var. Ancak bunlara geçmeden önce sizlere işin biraz bilimsel kısmından bahsedelim.

Her ne olursa olsun bilimsel açıdan cinsiyet tahminlerinin bir geçerliliği yoktur. Bilimsel olarak cinsiyet tahmini yüzde 50 kız yüzde 50 erkek şeklindedir.

Ancak hamileliğin 4. ayından sonra ultrasonla yapılacak muayene ile bebeğinizin cinsiyeti ortaya çıkacaktır. Gelin şimdi tür usulü cinsiyet tahminine bir göz gezdirelim.

Türk Takvimine Göre Cinsiyet Tahmin Tablosu

Türk takvimi cinsiyet tahmini

Türk takvimine göre cinsiyet tahmininin temeli hamile kalınan tarih ve yaş önemlidir. Türk takvimine göre eğer kadın hangi yaşta ve hangi ayda hamile kaldığına göre cinsiyet tahmininde bulunulur.

Kadının yaşı ve hamile kalınan aya göre cinsiyeti tahmin edilir. Örneğin 44 yaşında Ekim ayında hamile kalan kadının erkek bebeği dünyaya gelecektir.

Türk takvimine göre cinsiyet tahmin tablosunu sizlerde kendi yaşınıza ve hamile kaldığınız aya göre hesaplama yapıp cinsiyet tahmininde bulunmak için kullanabilirsiniz.

Unutmayın bu takvimde yasal olmayan yıllar tablodan çıkarılmıştır.

Türk takvimine göre cinsiyet tahmini yaparken bu tahminlerin bilimsel olmadığını bilmelisiniz. Bunun yanında genelde Türk aileler illaki erkek olsun diye çok fazla stres ve sıkıntı yaşayıp yaşatabiliyorlar.

Unutulmaması gereken Rabbim kız yada erkek olsun bizlere nasip ettiği evlatlarımız bizim canımız ciğerimiz bizlere Allahın birer emanetidir.

Kız erkek ayrımı yapmadan Allahın bizlere emaneti olan evlatlarımızı kız erkek ayrımı yapmadan yetiştirmek bizlere düşen birer görevdir diyebiliriz.

Her ne olursa olsun rabbim sağlıklı sıhhatli bir şekilde doğum yapmayı ve evlatlarımızı huzur içinde bizlere büyütmeyi nasip etsin.

Sağlıcakla Kalın.

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir