in

Sertleşmeye Evde Çözüm İçin Uzman Yorumları Nelerdir?

Gönderi paylaş:

Cinsel yaşamdaki sorunlardan biriside sertleşme sorunudur. Peki sertleşmeye evde ne gibi çözüm bulunabilir?  Uzmanların yorumları nelerdir? Gelin durumu biraz daha açıklayalım. Günümüzde bir çok cinsel sorun yaşıyoruz ancak bir çoğumuz bunları saklıyoruz. Aslında her sağlık sorunu gibi sertleşmede  yaşanan sorunlarda bir sağlık sorunudur.  Utansak da sıkılsak da evliliğimizi tehdit eden bu durumu bir şekilde çözmemiz gerekiyor. İllaki hekime görünmek istemiyorsak sertleşmeye evde çözüm için neler yapılabilir? noktasında sizleri aydınlatalım.

Erkeklerde sertleşme sorunlarını iki temel nedeni vardır. Bunlardan bir tanesi psikolojik diğeri ise fizyolojik yani fiziki problemlerdir. Erkeklerde sertleşme sorununu çözmek için altta yatan nedenlere öncelikle odaklanılmalı ve bunlar ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır. Bu nedenler ortadan kalkmadan sorunu çözmeye çalışmak sorunu çözmek yerine dahada derinleştirebilir. Şimdi sırasıyla bunlara bir göz gezdirelim.

Erkeklerde Psikolojik Nedenli Sertleşme Sorunları

Burda en temel neden, kendini cinsel ilişkiye hazır hissetmeme, ne yapılacağının bilenmemesinin korkusu, ilk gece korkusu gibi nedenlerin yanı sıra uygun olmayan ortam da bunda son derece etkilidir. Öncelikle cinsel ilişkide sorun yaşanmaması için erkeğin mutlaka kendini rahat hissedebileceği huzurlu bir ortamda olması gereklidir.

Misal anne baba evinde yada kayınvalide evinde cinsel ilişkiye başlarken yada cinsel ilişki esnasında sertleşme sorunları görülebilir. Bu aslında kendini rahat hissetmemenin bir sonucudur. Bu nedenle rahat bir otel tercih edilebilir ama bazen otelde bile bu tür psikolojik bir baskı oluşabilir. Bu nedenle insanın kendini en rahat hissetiği yer olan kendi evinizde rahat, sıcak ve huzurlu bir ortamda cinsel birleşme yaşamanız daha doğru olacaktır. Psikolojik olarak rahat olmanız daha rahat cinsel ilişkiye girmeyi ve sertleşme sorunu yaşamamanız için öncelikli bir koşuldur diyebiliriz.

Sertleşme sorununun psikolojik olarak evde çözülmesinin aslında gerçek anlamdaki çözümü kendi evinizde veya rahat bir ortamda olmanız ve herşeyi aceleye gitermemenizdir diyebiliriz. Bırakın herşey doğal akışında gerçekleşsin. Kendinizi kasıyorsanız önce bu kasıntılı durumdan kendinizi kurtarın ve rahat bir cinsel yaşama ayak basın.

Unutmayın Türkiye de hatta dünyada bir çok erkekte bu sorun görülmektedir. Yalnız kimse bilmez görmez duymaz. Bu nedenle kasıntı yapmayın. Akışına bırakın emin olun her şey yoluna girecektir.

Erkeklerde Fizyolojik (Fiziksel) Nedenli Sertleşme Sorunları

Genelde kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı, ileri yaşk, parkinson, sigara, alkol, uyku bozuklukları, obezite,  bazı psikolojik ilaçlar ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklarda sertleşme sorunları görülebilmektedir.  İşte sertleşme sorunlarının nedenlerini gördünüz. Bu nedenlerden biri yada bir kaçını taşıyorsanız sertleşme problemi yaşayabilirsiniz.

Şimdi altta sizlere evde fiziksel nedenli sertleşme sorunlarının çözümüyle ilgili bilgi vereceğiz ancak unutulmaması gereken yukarıda saydığımız sağlık sorunlarına sahipseniz öncelikle bu sorunların çözümü noktasında hareket etmenizdir diyebiliriz. Şimdi aşırı sigara kullanıyorsanız öncelikle sigarayı bırakmanız gerektiği gibi.

Bir bitki yedim sorunu çözdüm mantığından ziyade öncelikle nedenin ortadan kaldırılması daha doğru olacaktır.  Bu nedenle utansak da sıkılsak da hekime gidip durumu izah etmeli ve hekiminizle birlikte çözüm aramalısınız. Unutmayın bu sorunu sizin gibi bir çok erkek yaşıyor o nedenle utanıp sıkılmaya hiç gerek yok.

Yukarda psikolojik yönden evde nasıl çözüm bulacağınıza dair bilgiler sunduk. Peki hekime gitmeden evde sertleşme sorunuyla ilgili neler yapabiliriz gelin onlara da bir bakalım.

Sertleşmeye Evde Çözüm İçin;

  1. Sağlıklı yaşam, sağlıklı yaşam sağlıklı yaşam her şeyin başı sağlıklı yaşam.
  2. Sağlıklı beslenme olmazsa olmazımız olmalı.
  3. Spor alışkanlık haline getirilmeli.
  4. Özellikle sigaradan kesinlikle uzak uzak durulmalı.
  5.  Yine içki de aynı şekilde uzak durulmalı.
  6. Bakla, tarçın, kurt kirazı, anason, zencefil, keçiboynuzu gibi bitkisel ürünleri tüketilmesi
  7. Şeker, tuz ve yağlı yiyeceklerden uzak durulması.
  8. Dengeli beslenmenin de önemi unutulmamalıdır.

Bütün bu yazılanlardan fayda sağlanamaz ise bir üroloji uzmanına görünmenizde fayda vardır. Unutmayın sizin gibi bir çok erkek bu sorunu yaşıyor bunu bilmelisiniz. Sağlıklı bir yaşam bu sorunun çözümünde en önemli faktör.

Özellikle sigaradan uzak durulması geretiği unutulmamalı. Bunun dışında yukarıda saydığımız sağlık sorunları gibi sorunlarınız varsa bunların giderilmesi gerektiğini de unutmayın. Ayrıca psikolojik olarak yukarıda yazdıklarımızı kulak arkası etmeyin. Sağlıklı bir yaşam sayesinde bu sıkıntıdan kurtulmanız çok kolay. Şunu da belirtelim tüm bunların işe yaramaması durumunda tıbbi olarak bu sorunun tedavisinin olduğunu unutmayın.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen İçerik: Erkek Kısırlığı Nedir? Kısırlık Nedenleri ve Tedavisi

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir