in

Sağlıklı ve Mutlu Bir Cinsel Hayat İçin Orgazmı Öğrenebilirsiniz

İçindekiler

Gönderi paylaş:

Orgazmın ne olduğunu artık bilmeyen yok. Peki, herkes ilişki esnasında orgazm yaşayabiliyor mu? Bu soruya birçok kişinin “evet” yanıtını vereceği çok kuşkulu. Bu zorlanan grubun içine özellikle kadınlar giriyor.

Orgazm, genellikle cinsel birleşmenin doruk noktası olarak nitelendiriliyor. Çoğu arzu dolu ilişkilerde yaşanıyor. Fakat cinsel birleşmenin mutlaka orgazmla sonuçlanması gerekiyor diye bir yorum yapmak doğru olmaz. Çünkü sevişme anında böyle bir şartlanmaya girmek, genellikle sevişmeyi sıkıcı bir şekilde sonuçlandırabilir. Yani, orgazm olmadan yaşanan ilişkiler de gayet normaldir. Fakat eğer orgazm belli bir rahatsızlık yada depresyondan dolayı yaşanamıyorsa, mutlaka bir uzmanla görüşüp, çözüm yoluna gidilmeli.

Mutlu Orgazm İçin Gevşeyin

Mutlu Orgazm
Mutlu Orgazm

İnsanlar orgazm olmadan da sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebiliyor. Biraz rahatlamaya ve kendinize zaman tanımaya çalışın. Eşinizle birlikte yediğiniz yemeği, yaptığınız gezintilerin ve birlikte olduğunuz bir banyonun keyfine varın. Birbirinizi minik minik dokunuşlarla şımartın ve hepsinden de önemlisi işinizi, ev işlerinizi ve çocuklarınızı düşünmeye ara verin.

Cinsel Doyuma Ulaşmak İçin Değişiklikler Yapın

Uzun süredir birlikteyseniz cinsel hayatınızda her zamanki çizginizden biraz uzaklaşıp, şimdiye kadar hiç demediğiniz farklı tecrübeler edinin.  Belki bu şekilde daha önce birbirinizin hiç farkında olmadığınız yanlarını keşfedersiniz. Cinsel doyuma ulaşmakta hala zorluk çekiyorsanız, bunun bedensel sebeplerini bulmaya çalışın. Bunun için bir uzmana da danışabilirsiniz. Belki de sadece formdan düşmüş olabilirsiniz. Biraz daha çabayla orgazma ulaşabilirsiniz.

Göğüs Masajı

Göğüslerinizi sabah ve akşam sık sık sıvazlayın. Bu esnada her iki elinizle göğüslerinizin çevresinde saat yönünde daireler çizin. Böylelikle kendinizi hem rahatlamış, hem de daha istekli hissedebilirsiniz.

Cinsel doyumda kasların rolü büyüktür. Bunun için cinselliğe yoğunlaşarak pelvis kaslarınızı gerin ve rahatlayın. Orgazm güçlüğü çeken kadınların çoğu vajina kaslarına hakim olamaz. Bu da pelvisteki bir sorundan kaynaklanabilir. Fakat unutmamak gerekir ki , pelvis kaslarını çalıştırmak orgazmı kolaylaştırır. Tabii bu sadece kanınlar için değil, erkekleri içinde geçerli.

Vücudunuzu Tanıyın

Mastürbasyon vücudunuzu tanımanız için iyi bir yöntem. Kimse tarafından izlenmeden, vücudunuzun hangi bölgesine dokunulmasından zevk aldığınızı keşfedebilirsiniz. Ve bunu ilişkiniz renklendirmek için kullanabilirsiniz. Mastürbasyon çoğu kişi için eşin yerini almaz, aksine eşleri birbirine yakınlaştırır. Size, mastürbasyon sırasında yaşadıklarınızı eşinize anlatmalısınız.

Orgazm sorunu yaşayan ve bu sorunu çözmeye kararlı çiftler öncelikle nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını açıkça konuşmalılar. Ancak karşılıklı olarak birbirlerini suçlamaktan kaçınmalılar. Bu da sorunların daha karmaşık bir hal almasına yol açar. Bunun yerine birbirine sevgiyle yaklaşmak ve hissedilenleri açıkça konuşmak doğru olur.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir