in

Reçetesiz ve Hızlı Adet Söktürücü İlaç Hangisidir?

Gönderi paylaş:

Hızlı bir şekilde adet söktüren reçetesiz adet söktürücü ilaçlar arasında hangi ilaç daha etkili diye merak edilen bir konu. Bazen kullandığımız ilaçlara karar vermekte oldukça güç olabiliyor. Adet söktürücü ilaç kullanırken dikkatli olunması gerektiğin hatırlatalım. Biz burada en çok kullanılan, en hızlı ve en etkili reçetesiz satılan adet söktürücü ilaçlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Unutmayın bazı ilaçlar reçetesiz satılsa da hekiminize danışmadan kullanmamalısınız.

Adet söktürücü ilaçların hamilelikte ve emzirirken kullanılmasının sakıncalı olduğunu unutmayın. Özellikle hamilelikte düşüğe yada bebek onamalilerine yol açtığı, emzirirken ise kana geçtiğinden bebeğe süt aracılığıyla geçerek bebeğinize zarar verdiğini bilmelisiniz.

Adet söktürücü ilaçlar genellikle adet tarihi gelen ancak adet olamayan kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Bazı durumlarda hekiminize danışarak adet söktürücü ilaç kullanabilirsiniz ancak bunun alışkanlık haline gelmemesine dikkat etmelisiniz. Adetiniz eğer gecikiyorsa bunun altındaki temel nedeni bulmalı ve o nedeni ortadan kaldırmalısınız.

Adet söktürücü ilaçlar arasında en çok kullanılan adet söktürücü ilaçları şöyle sıralayalım. Bu ilaçların hekiminize danışmadan alınmaması gerektiğini unutmayın.

  1. Tarlusal 5 mg
  2. Luteynyl 5 mg Tablet
  3. Duphaston 10 mg Tablet
  4. Cyclo – Progynova Draje

Bu ilaçlar arasında en çok kullanılan, en çok tercih edilen en hızlı adet söktürücü ilaç ise Tarlusal’dır. Aslında tarlusalın tercih edilmesindeki en önemli nedenleri arasında yan etkilerinin diğerlerine göre çok daha az olması ve daha etkili bir yapıya sahip olmasıdır.

Tarlusal çok hızlı ve etkilidir. Ancak not düşelim bazı kadınlar için psikolojik durum bozukluklarına yol açabilen bir ilaç olduğundan dikkatli kullanılmalıdır.  Tarlusal hızlı bir adet söktürücü ilaç olarak bilinir. Yan etkileri görülmediğinde gerçekten çok faydalıdır.

Burada özellikle üzerinde durulması gereken bir konu var ki o da bu ilaçların hekim kontrolü olmadan ve reçete edimeden kullanılmasının çok sakıncalı olduğudur. Bunun dışında piyasada bu ilaçlar dışında farklı eczane dışı yerlerde satılan farklı ilaçları duymuş olabilirsiniz. Bu ilaçların kadın sağlığına çok zararlı olduğunu bilmelisiniz. Bazen kadınlar düşük yapmak için bu ilaçlara yönelebiliyor. Ancak bilinmelidir ki düşüğe neden olan adet söktürücü ilaçların ülkemizde satışı yasaktır.

Adet söktürücü ilaçların direk kadın hormonları üzerinde etkili olduğunu bilmelisiniz. Unutmayın kadın hormonlarıyla oynamak gerçekten çok tehlikelidir. Doz aşımı vb durumlarda ağır depresyon gibi bir çok soruna yol açabilirler.

Sağlıcakla Kalın.

Adet Olacakmışım Gibi Karnım Ağrıyor Hamilemiyim?

Online Hamilemiyim Değilmiyim Hamilelik Testi Yap

Adet Gecikmesi Neden Olur?

1 Günde Adet Söktürücü İlaç ve Bitkisel Çözümler

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir