in

Nasıl Hamile Kalınmaz? (En Etkili Çözümler)

Gönderi paylaş:

Asrın sorusu sanırım nasıl ve ne şekilde hamile kalınmaz sorusudur diyebilir. Bunun dışında ye yaparsam yada yapmazsam hamile kalınmaz diyede durumu açıklayabiliriz. İşin esasında nasıl hamile kalınmayacağının kesin net kurallarını uyguladığınız sürece hamile kalınmaz diyebiliriz. Bu kurallara riayet ettiğiniz sürece hamile kalmassınız. Peki nedir bu kurallar.

Gelin nasıl hamile kalınmaz sorusuna burada net bir cevap verelim. Ne yaparsam yada ne yapmassam hamile kallam noktasındaki kuralları şu şekilde ifade edebiliriz. Unutulmaması gereken bu kurallara harfiyet riayet edilmesi gerektiğidir. Çünkü çok çok düşük ihtimallerde bile hamile kalınabileceği için nasıl hamile kalınmaz sorusunun kesin kes kuralları şu şekildedir.

Nasıl Hamile Kalınmaz?

Nasıl Hamile Kalınmaz? (En Etkili Çözümler)

  1. Her ne şekilde olursa olsun, bir damla sperm yada zevk suyu bile vajinanın içine girse yada vajinanın üstüne bulaşsa bile çok çok düşük ihtimal bile olsa hamile kalınabilir. Bu nedenle erkek arkadaşınız yada eşinizle ilişkiye girerken hiç bir şekilde zevk suyu yada sperm vajinaya değmemeli içine girmemelidir.
  2. Kondom kullanmak en doğru yöntemdir. İlişkiye başlar başlamaz takılacak bir kondom kullanmaz hamile kalınmaz sorusunun kesin cevaplarından birisidir.
  3. Kadınların doğum kontrol yöntemi olarak, spiral, doğum kontrol hapı, korunma iğnesi, doğum kontrol bandı gibi yöntemler hamileliği kesin kes önleyen yöntemlerdir.
  4. Doğal yani geri çekme, yıkama vb gibi yöntemler kullanmak hamilelik ihtimalini ortadan kaldırmaz. Unutmayın hamileli bilimsel kesin korunma sağlayan yukarda bahsettiğimiz yöntemler önler. İşle limon kullandım, geri çekme yöntemi uyguladık gibi bilimsel olmayan yöntemler hamileliği kesin kes önlemez.
  5. Kadınlarda tüp bağlatma yada erkeklerde vazektomi ameliyatı hamileliği önleyen kesin ama geri dönüşsüz yöntemlerdir. Bu yöntemler uygulanırka kişiler bir daha çocuk sahibi olamazlar.
  6. Eğerki hamile kalmak istemiyorsak yukarıdaki kurallar aslında açık ve nettir. Sperm hiç bir şekilde vajinaya girmeyecek yada değmeyecek bu bilenen en bilimsel ve kesin yöntemdir diye ifade edebiliriz.

Unutmayın ki hamilelik istenmediği durumlarda nasıl hamile kalınmaz sorusuna yukarıda net olarak ifade edilenler bilimsel ifadelerdir. Bunların dışında kalan yöntemler hamile kalma ihtimalini düşürür ancak ortadan kaldırmaz. Kısaca en basit, en ucuz en kolay ve en sağlıklı yöntem kondomdur değerli dostlar. İlişkiye başlamadan kondom takılır ve aklımızda nasıl hamile kalınmaz sorusu tamamen ortadan kalkar.

Şunuda belirtmekte yarar var bazen evli çiftlerde çok duyuyoruz işte korunuyordular ama hamile kaldılar. Yani 5 yıllık tüp bebek tedavisi görmüş biri olarak kimi herşeyiyle bebek sahibi olmak ister olamaz kimisi de herşeyiyle bebek sahibi olmak istemez. Bu nedenle spermlerden vajinanızı uzak tuttuğunuz ve bilimsel yöntemler ile korunduğunuz sürece nasıl hamile kalınmaz sorusunu da unutmuş olursunuz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir