in

Miratech Erken Gebelik Testi Hassasiyeti ve Kullanımı

Gönderi paylaş:

Miratech erken gebelik testi kullananların yorumlarına baktığımızda önemli ölçüde pozitif bildirim görmekteyiz. Yüksek hassasiyete sahip bu erken gebelik testinin kullanım klavuzunu okumadan sakın ola ki kullanmayın. 4-5 tanesi paketi yani 20-25 Tl fiyata sahip bu testi eczanelerden alıp hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Peki bu test tam olarak nedir? ne işe yarar gelin önce bu soruları cevaplayalım.

Adından anlaşılacağı üzere gebeliği erken dönemde öğrenmenizi sağlayan önemli bir testtir. Hassasiyet oranı yüksek olsa da, gebe olduğunuzu yada olmadığınızı size yüzde yüz göstermez. Çünkü gebeliğin kesin kanıtı kan testidir. Bütün gebelik testleri belli bir oranda yanılma payına sahiptirler. Yani gebelik testinde hamile çıkmadıysanız hamile olmadığınız anlamına gelmiyor.

Ancak hamile çıktıysanız çok yüksek ihtimal hamilesinizdir. Bunun nedeni bu testler kandaki hormon seviyesini ölçer. Eğer hamilelik hormonu yüksekse test pozitif çıkacaktır ve büyük ihtimal hamilesinizdir. Ancak bazı durumlarda hamile olsanız da hormon seviyesi geç yükselir ve hamilelik testleri doğru sonuç vermeyebilir. Tabiki en doğru sonucu hekiminiz ve kan testleri sizlere söyleyecektir.

Miratech erken gebelik testini cinsel ilişkiden 5 gün sonra uygulanabileceğinizi hatırlatalım. Hamilelik testi çubuğuna 1 damla idrar damlatıp 5 dakika beklemelisiniz. Eğer tek çizgiyse hamile değilsiniz. Çift çizgiyse hamilesiniz demektir. Bazen ikinci çizgi silik olabiliyor ancak tam ve net şekilde çift çizgi olmalı. Birinin silik olması durumunda testi tekrar edin.

Her ne kadar 5 gün densede 5 gün hamileliğin görünmesi için çok erken bir süre olduğunu unutmayın. Bu testi 5. günden sonra yaptıranların yorumlarını okuduğunuzda testin negatif çıktığını ancak hamile olduklarını görebilirsiniz. Bu nedenler en azından 1 haftadan sonra bu testi yaptırın. Yinede güvenilirliği için yukarıda yazdıklarımızı sizlere hatırlatalım. Yukarıda da söylediğimiz gibi test pozitif çıktıysa hamileliğiniz kesin gözüyle bakabilirsiniz. Ancak negatif yani tek çizgi çıkması hamile olmadığınızı göstermez.

Hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız aşağıdaki yazılarımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıcakla Kalın.

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir