in

Meyve Suyu ve Kek Diyeti

Gönderi paylaş:

Her geçen gün gelişen teknoloji ve tıp sayesinde yeni diyet türleri de karşımıza çıkıyor. Bugün hesaplamaya kalksak; bin taneyi geçen diyet çeşitleri ile karşı karşıya kalırız. Bu nedenle de bayanlar diyet yapmak istediklerinde hangi diyetin daha yararlı, hangi diyetin daha çabuk tepki gösterdiğini bulma konusunda bazı zorluklar yaşıyorlar. Son birkaç senedir, adından söz ettirmeye devam eden bir diyet var. Gerek TV ekranlarında sıklıkla çıkan, gerekse de Avrupa ülkelerinde hızlı bir şekilde yayılma gösterip bayanlar tarafından uygulanan bu diyetin adı; meyve suyu ve kek diyeti olmaktadır. Aslında hiçbir zorluğu olmayan bu diyet sayesinde Avrupalı uzmanlar bayanların ayda 5 ile 6 kilo arasında bir kayıp yaşadığını dile getiriyorlar.

Meyve Suyu ve Kek Diyeti Listesinde Neler Var?

Meyve Suyu ve Kek Diyeti Sabah Kahvaltısı

Meyve suyu ve kek diyeti konusunda bilgi veren uzmanlar insanların sabah kahvaltısında çay içtiğini, tereyağı yediğini ve bu ağır yiyecekleri tüketerek kilolarının daha fazla artmasına neden olduklarını belirtmekteler. Bu yüzden de meyve suyu ve kek diyetini yaparak ayda sağlıklı bir şekilde 6 kiloya kadar kayıp yaşayacaklarını da ekliyorlar. Sabah kahvaltısında 1 su bardağını geçmeyecek şekilde portakallı ve vişneli meyve suyu içebilirsiniz. 3 tane ince dilim de sade kek yiyebilirsiniz. Kekin sade olmasına ve 3 dilimi geçmeyecek şekilde hazırlanmasına dikkat ediniz.

Meyve Suyu ve Kek Diyeti Öğlen Yemeği

Meyve suyu ve kek diyeti sabah kahvaltısına odaklı olan bir diyet listesidir. Yani; siz sabah kahvaltısı öğününüzde yukarıda saymış olduğumuz gıdaları tüketmeniz halinde öğlen yemeğinde istediğinizi yiyebilirsiniz. Tabi bu noktada ekmek, makarna ve pilav gibi kilo yapan yiyecekleri tüketmemeye özen göstermeniz gerekiyor.

Meyve Suyu ve Kek Diyeti Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde de meyve suyu ve kek yemenizi istemeyen diyet listesi doğrultusunda akşam yemeklerini geç yememeğe ve genelde sebze yemeği ya da salata tarzı yiyecekleri tüketmeye özen gösterin. Su içmeyi aksatmayın. Meyve suyu ve kek diyetini bu şekilde 30 gün kadar uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir