in

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Gönderi paylaş:

Hamile kalmak için hangi pozisyon diye merak eden kadınlara tavsiye edilen  favori hamile kalma pozisyonlarından biriside diz dirsek pozisyonudur. Bu yazıda diz dirsek pozisyonunu resimli olarak anlatacağız ki konu daha net anlaşılabilsin. Şunu belirtelim ki diz dirsek pozisyonunda hamile kalanların sayısı oldukça fazladır. Özellikle yumurtlama testi uygulayıp bu pozisyonda gireceğiniz cinsel ilişkide hamile kalma olasılığınız çok yüksek olacaktır.

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)
Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Diz dirsek hamilelik pozisyonunun temel prensibi başın, göğüslerin ve omuzların kalçaların altında olmasıdır. Bu pozisyonda duruşun temel amacı, rahatlamanın sağlanması, rahatsızlık yaratmaması ve pelvisin aşağıda olması nedeniyle spermlerin döl yatağında kalarak hamileliği kolaylaştırmasıdır.

Bu pozisyonda kadın dis çöker ve ağırlığını ön omuz bölgesine vererek dirseklerine yaslanır. Başını eğip, kollarını uzatabilir. Burada asıl önemli olan husun pelvisin yani kalça bölgesinin vücudun en yüksek yeri şeklinde olmasına dikkat edilmesidir. Sırt bölgesinin gerginliği önemli değildir. Bu pozisyonda karnın aşağı doğru sarkması gayet normal bir durumdur.

Bu pozisyon hem hamileliği kolaylaştırır hemde ilişki esnasında zorluk yaşanmaz. Kolay ve rahat bir ilişki sağlanır ayrıca erkekler tarafında pek sevilen bir pozisyondur. Bununla birlikte dirseklerin vücudun ağırlığını kaldırması ilişkiyi kolaylaştırıp rahatlatır. Bu pozisyonda yine karın alt bölgesine yastık konarak desteklenebilir.

Bu pozisyonun ana amacı pelvik bölgenin yukarıda kalarak döl yatağının kalçadan aşağıda kalmasının sağlanmasıdır. Bu şekilde hem rahat bir ilişki sağlanacak hemde erkekten gelen spermler döl yatağında daha fazla süre kalarak döllenmenin sağlanmasında kolaylık olacaktır. Bu şekilde hamilelik daha kolay oluşacaktır. Özellikle de yumurtlama testi yaptığınız ve hamileliğinizin oluşabileceği en iyi günlerde iseniz hamilelik çok kolay bir hale gelecektir.

Bu posizyonun bir çok şekli denenebilir ama temel prensipten şaşılmamalı ve kalçalar yukarıda kalmalı ve döl yatağı, karın ve göğüsler aşağıda kalmalıdır. Bu prensip ihlal edilmediği sürece istenilen posizyonda cinsel ilişkiye girilebilir.

Unutmayın değerli anne adayları, siz ve eşinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi, yumurtlama döneminde ilişkiye girmeniz, sigara alkol gibi alışkanlıklardan eşinizin uzak durması, radrasyon etkilerinden uzak durulması hamileliğinizi kolaylaştıracaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece önemli bir sağlık sorununuz yoksa 2-3 denemede hamile kalacak ve mutlu bir dünyaya adım atacaksınız.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir