in

Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

Gönderi paylaş:

Kolay hamile kalmak isteyen kadınlar diz dirsek pozisyonunda hamilelik için yastık bele nereye ve nasıl konur diye merak ediyor. Bu merakın nedeni tabiki çabuk hamile kalmak veya hamile kalamayanların hamileliği kolaylaştırması düşüncesidir. Aslında bu merakın altında diz dirsek pozisyonu dediğimiz hamileliği kolaylaştıran bir pozisyondur diyebiliriz.

Bele yastık koymanın tüm mantığında şu yatıyor. Diz dirsek pozisyonunda cinsel birleşme sırasında bel altına yani karına yastık koyarak pelvis yani kalçanın yukarda kalması sağlanarak rahimin ve göğsün aşağıda olması sağlanması sayesinde spermlerin rahime daha kolay ulaşması amaçlanır. Bu sayede spermler geri kaçmaz yada ve hepsi rahme doğru ilerleyerek hamilelik kolaylaşır. Bele yastık koymanın tüm amacı bu şekilde hamileliğin kolaylaştırılmasıdır.


Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

Görselde de görüldüğü üzere yastık karın iç bölgesine konarak kalçalar yukarıda tutulur ve diz dirsek posizyonunda cinsel birleşme olur. Bu şekilde spermler rahime doğru rahat ilerler ve geri kaçmazlar. Rahime spermlerin tamamının ulaşması ve vajina dışına geri kaçmaması hamileliği kolaylaştıran önemli bir unsurdur.

Burada dikkat edilecek husus cinsel birleşme olduktan ve erkek boşaldıktan sonra bu posizyonda bir kaç dakika kalınması gerektiğidir. Bir kaç dakika sonra erkek ayrılsa bile kadın 5-10 dakika bu şekilde yatması hamileliği daha da kolaylaştırır.

Bu pozisyonu biz tüp bebek tedavisine başlamadan önce bebeğimiz olmuyorken bir çok kez denemiştik. Burada unutulmaması gereken yumurtlama testi yaparak ve bu pozisyonda cinsel birleşme yaşanmadı çok çok önemli. Yani yumurtlama testi size hamileliğin en ideal zamanda olduğunuzu gösterir. Bu şekilde olan cinsel birleşme sayesinde ve yumurtlama zamanına denk getirmeniz hamileliğinizi çok daha kolay hale getirmektedir.  Aşağıda konuyla ilgili yazıların linkini bırakıyorum.

Bu hususlara dikkat etmeniz sayesinde çok daha rahat hamile kalabileceksiniz. Özetli dikkat edilecek 3 husus var.

  1. Diz dirsek pozisyonu
  2. Bele yastık koyma
  3. Yumurtlama testi

Bu 3 hususa dikkat etmeniz hamileliğinizin kolaylaşması için çok çok önemlidir. Yumurtlama testindeki amacın kadının tam yumurtladığı en ideal zamanda cinsel birleşmenin sağlanmasıdır. Sağlıcakla Kalın.

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Yumurtlama Testi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yumurtlama Tarihi (Günü-Dönemi) Hesaplama

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir