in

Kocamın Eski Eşi Beni Çıldırtıyor Diyenler

Gönderi paylaş:

Bazı boşanmış çiftler hala birbirleriyle görüşürler ve çoğu zaman da tekrar evlenen erkeklerin eşleri kocalarının eski eşlerinden şikayetçidirler. Eski eşin aileye müdahale etmesi ve ailede sözünün geçmesi yeni eşleri çileden çıkartır.

Boşanmak, kuşkusuz dünyanın sonu değildir. Hatta boşandıktan sonra başkalarıyla tekrar evlenen insanların sayısı da çok. Bazı çiftler boşandıktan sonra birbirlerinin adını bile anmak istemezken, bazılarının da ilişkileri dostluk çerçevesinde devam eder. Fakat bu dostluğu çok ileri götüren insanlar da var. İlişkinin sınırlarını bilmek gerekir. Eğer eşinizden boşandıysanız ve onunla ilişkinizi belli bir saygı çerçevesinde sürdürmek istiyorsanız, bilmeniz gereken birtakım hususlar var.

Örneğin eşinizi aramanız ve onunla bazı konuları görüşmek istediğiniz zamanı iyi seçmelisiniz. Özellikle de eşiniz sizden boşandıktan sonra, başka biriyle tekrar evlendiyse. Şunu unutmamak gerekir ki, hiçbir kadın kocasını başka bir kadınla paylaşmak istemez, bu onun eski eşi olsa bile. Eski eşler ilişkilerini yeni eşlerini kırmayacak şekilde yürütmelidirler.

Bunun için de fedakarlık, saygı ve karşılıklı güven çok önemlidir. Özellikle çocuk sahibi boşanan çiftlerin ilişkilerini devam ettirmeleri çok normal. Ne de olsa anne – babasının boşanmış olması çocuğun suçu değil ve bunun bedelini de çocuk ödememeli. Her iki taraf da çocuktan sorumludur ve bu sorumlulukları paylaşmak için de birbirleriyle diyalog halinde olmaları çok normaldir. Önemli olan bu diyaloğu belli bir çerçevede yürütmeleridir.

Burada yeni eşlere düşen görev de, bu ilişkiye saygı göstermektir. Maalesef her zaman boşanan çiftlerin ilişkileri olması gerektiği gibi yürümüyor ve ortaya sorunlar çıkıyor.

Eski Eşin Hiçbir Rolü Olmamalıdır.

Boşanan eşler eğer başka biriyle evlenmiş iseler, yeni hayatlarında eski eşin kesinlikle hiçbir rolü olmamalıdır. Bu durum her iki taraf için de geçerlidir, çünkü yeni evliliği olumsuz yönde etkileyebilir. Edinilen tecrübeler, böyle bir durumda eşlerin ikinci evlilikte hüsrana uğrayabileceklerini göstermektedir, çünkü eski eş yeni evlilik hayatında sürekli bir tartışma konusu haline gelebilir. İlk eşin gölgesinde yaşamak o evliliğin geleceğini tehlikeye düşürebilir. Bu durumdan kaçınmak için, eşler ilk evliliklerinin anılarından kendilerini kurtarmalı ve tamamen yeni hayatlarına adapte olmalıdırlar.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir