in

Kızlık Zarı Bozulmasının En Önemli Belirtisi Nedir?

Gönderi paylaş:
Kızlık zarının bozulduğunu düşünen kadınlar kızlık zarı bozulmasının en önemli belirtisi nedir diye merak edip araştırma yoluna gidiyorlar.
Kızlık zarı bozulup bozulmadığı her ne kadar eskisi gibi önemli bir olgu olmasada toplulumuzda kızlık zarının bozulup bozulmadığı hala yerini koruyor diyebiliriz.
Bazen evlilik öncesi yaşanan masturbasyon olsun yada sürtünme yoluyla ilişki olsun kızlık zarının zarar görüp görmediği yada bozulup bozulmadığı sorusunu akla getiriyor. Peki kızlık zaarı bozulmasının en önemli belirtisi nedir gelin ona bakaım. 
Kızlık zarı bozulmasının en önemli belirtisi nedir sorusuna geçmeden önce kızlık zarı hakkında az biraz bilgi sahibi olalım. Kızlık zarının yapısına ve tam olarak nerde olduğunu kısaca açıklayalım ki herşey net olarak daha iyi anlaşılsın.
Kızlık Zarı Bozulmasının En Önemli Belirtisi Nedir?
Kızlık zarın vaginanın 1-2 cm içinde rahim yolunun hemen önünde yer alır. Bir evin kapısı gibi diyebiliriz.
Çok esnek bir yapısı olduğundan esnemeyle hiç bir şekilde zarar görmezken en ufak sert bir cisimle zorlanması nedeniyle zarar görebilir yada yırtılabilir.
Balon gibi düşünebilirsiniz her türlü esneyebilir ama küçük bir cisimle temasında hemen zarar görebilir delinebilir.
Kızlık zarı bozulmasının en önemli belirtisi aslında herkesin bildiği televizyonlarda da aşina olduğumuz hafif kanamadır.
Gerek masturbasyon yaparken parmağın kaçması, gerek bir şeye sürtünme, gerekse sürtünme yoluyla cinsel ilişki esnasında eğer kızlık zarı zarar gördüyse vajinadan hafif kanama kendini gösterir.
Adet kanamasından kanın açık kırmızı rengiyle ayrılır. Kızlık zarının bu kanama dışında başka bir belirtisi görülmez diyebiliriz.
Kızlık zarının bozulmasının bir diğer en önemli belirtisi ise görsel olarak incelendiğinde yıltılmanın yukarıdaki resimdeki gibi bariz görünmesidir.
Bu belirtiyi ancak vajinal muayene ile anlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili çok detaylı yazdığımız şu yazıyı okuyabilirsiniz. Evde Kızlık Zarı Kontrolü Nasıl Yapılıyor?
Kızlık zarının bozulmasının en önemli belirtileri bu iki belirtidir diyebiliriz. Unutmayın günümüzde artık kızlık zarının dikilmesi gizlilik içinde ve çok kısa zamanda yapılabilmektedir.
Bütün bu nedenlerden ötürüdür ki kızlık zarının bozulması bir ölüm kalım meselesi olarak görmeyin. Sağlıcakla Kalın.
#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir