in

Kıyafetle Giyinikken Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Gönderi paylaş:

Bazı durumlarda kıyafetle giyinikken yada sadece kilot varken sürtünmeyle cinsel ilişki yaşanıyor. Bu durumda acaba giyinikken hamile kalınır mı diye kafalarda bir takım sorular oluşuyor. Şimdi kısaca hamileliğin şartlarını hemen hatırlatalım. İlk olarak boşalma sırasında, yada tamamen boşalmadan meni dediğimiz suyun vajinal kanala girmesiyle birlikte kadın rahmine ulaşan sperm yumurtayı döller ve hamilelik oluşur.

Kadının veya erkeğin üzerinde kıyafet olmadığı ve sürtüşmeyle gerçekleşen cinsel birleşmelerde yaşanıyor. Bazı durumlarda bazı kadınların hamile kalma oranı çok yüksektir. Bu nedenle cinsel birleşmede tamamiyle içine boşalmadan sadece vajina üzerine boşalmayla bile hamilelik oluşabilir. Bu çok nadir bir durumdur ancak yinede gerçekleşebilir.

Bizim burada kast edilen durum kadının üzerinde kilot var erkek çıplak ve kilot üzerine boşalma gerçekleşti diyelim. Hamilelik oluşmaz kesinlikle diyemeyiz çünkü spermler çok küçüktür ve kilotta ıslaklık içeriye geçmişse spermler kadın rahmine ulaşıp yumurtayı dölleyebilirler ve bu şekilde hamilelik oluşması mümkündür.

Yani her ne kıyafet olursa olsun eğer sperm menisi ve spermler vajinaya temas etmesi gerekir. Burada erkek vajinanın içine girmese bile bu ıslaklıkla sürtünme sırasında spermler vajinadan rahme kaçabilirler. Bu bahsedilen durum çok çok nadir olsada bu şekilde hamile kalanlar olduğu görülmüştür.

Ancak diyelim kilotlusunuz ve erkek kilodunuzun üstüne boşaldı. Ancak ıslaklık kilodunuzun içine geçmediyse korkmanıza gerek yoktur.

Özetle üzerinizdeki kıyafetler ne olursa olsun eğer ıslaklık vajinaya ulaşmışsa hamile kalma olasılığınız vardır. Onun dışında kalan durumlarda hamileliğin oluşması imkansızdır. Sizin üstünüzde kıyafet var, erkeğin üzerinde kıyafet var rahatlıkla sürtünmeyle ilişkiye girebilirsiniz her hangi bir hamilelik söz konusu olamaz. Dikkat edilmesi gereken ıslaklığın yani spermlerin kilodunuzun içinden vajinanıza değmemesi.

Söyle durumlarda gerçekleşiyor bazen misal erkek boxerina, yorgana, çarşafa boşalmıştır ve bunlar açık vajinaya değmiştir. Bu tür durumlarda sperm hemen ölmeyeceği için yine vajinanın içine girerek hamilelik riski oluşturabilir.

Özetle sperm yada zevk suyu açık vajinaya değmediği durumlarda hiç bir şekilde hamilelikten bahsedilemez. Ancak kıyafet olsa bile, kıyafet yada kilot üzerinden veya yatağa bulaşmış sperm yada zevk suyu açık vajinaya değmişse çok çok düşük ihtimallede olsa hamilelik oluşabilir.

Aşağıdaki yazılarımızı da okuyarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın.

Erken Adet Görme Hamilelik Belirtisi Midir?

Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Miratech Erken Gebelik Testi Hassasiyeti ve Kullanımı

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir