in

Kesin Tutan Maranki Cinsiyet Belirleme Yöntemi

Gönderi paylaş:

Maranki cinsiyet belirleme yöntemi bilimsel bir niteliği yok elbette. En nihayetinde bebeğin cinsiyeti belirlenirken x ve y kromozomlarının birleşimiyle bebeğin cinsiyeti bilimsel olarak belirlenmiş olur. Ancak geçmişten günümüze gerek çin takvimi gerek farklı cinsiyet belirleme yöntemlerini herkesin denediğini kimilerinin başarılı olduğunu kiminin başarılı olamadığını bilmekteyiz. Peki maranki cinsiyet yöntemi neden farklı biz neye göre hareket etmeliyiz.

Maranki cinsiyet belirleme yöntemini uygulamak için yumurtlama döneminin iyi bilinmesi gerekmektedir. Yumurtlama dönemiyle ilgili olarak Yumurtlama Testi Hesaplaması Nasıl Yapılır? yazımızı okuyarak yumurtlama döneminizi hesapalyabilirsiniz. Kısaca şöyle açıklayabiliriz. Yumurtlama dönemi 28 günde bir adet gören bir kadın için adet göreceği günden 14 gün öncesine tekabul eder. Eğer adet döngüsü 29 günde bir ise 15. gün yumurtlama dönemi demektir.

Peki maranki yöntemine göre kız bebebek olması için ne yapmalı?

Maranki yöntemine göre bebeğin kız olması için yumurtlama gününden 2 ila 4 gün öncesinden başlayacak sık sık cinsel birliktelik yaşamak kız bebek olma olasılığını önemli ölçüde artırır. Bunun nedeni de spermler 72 saat süreyle canlı kalabilmektedir. Özelliklede dişi spermler daha canlı kalmaya daha dirençlilerdir. Bu nedenle 2-4 gün önce cinsel ilişkiye girildiğinde dişi spermler dirençli olduğundan tam yumurtlama döneminde anne rahmindeki yumurtayı dölleyecek ve bebek cinsiyeti kız olacaktır.

Maranki yöntemine göre bebeğin cinsiyetinin erkek olması için ne yapmalı?

Maranki yönteminde erkek bebek için ise yumurtlama gününden önce asla ilişkiye girilmemeli tam olarak yumurtlama günü beklenmeli ve cinsel ilişkiye girilmelidir. Bunun nedeni ise erkek spermler daha hızlı ve akitf olacakları için anne rahmindeki yumurtayı daha hızlı dölleyecek ve bebeğiniz erkek olacaktır.

Bu iki yöntemi deneyim yüzde 70 olumlu sonuç alan bir çok çift vardır. Maranki yöntemindeki önemli husus yumurtalamaya başlama gününün iyi hesaplanması ve ona göre hareket edilmesidir diyebilir. Yumurtlama Tarihi (Günü-Dönemi) Hesaplama aracımızı kullanarak yumurtalama gününüzü tayin edebilirsiniz.

Ancak unutulmaması gereken önemli bir hususu sizlere aktarayım. İster bebeğiniz erkek olsun ister kız olsun bu Allah’ın takdirinde olduğu bir husustur. Bebeğiniz erkek oldu diye çok sevinmemeli kız oldu diyede çok üzülmemelisiniz. Her zaman Rabbim bizlere hayırlı bir evlat nasip etsin. Önemli olan evladımızın sağlığı ve sıhhati. Gerçekten sağlıklı olsun hayırlı bir evlat olsun. Yoksa bir anne baba daha ne ister.

Hadi kalın sağlıcakla.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir