in

Kendi Kendine Hamile Kalınır Mı?

Gönderi paylaş:

Günümüzde özellikle yeni nesil genç kadınların bilgi eksiklerinden dolayı kendi kendine hamile kalınır mı diye akıllarında soru işaretleri oluşabiliyor. Bu aslında ülkemizde cinsel eğitimin ne kadar yetersiz olduğunun da göstergelerinden bir tanesi. Bir kadının cinsel münasebet olmadan kendi kendine hamile kalması gibi bir durumun oluşup oluşmayacağı kafaları kurcalıyor. Gelin işin özüne inip durumu biraz açıklayalım.

Elbetteki bir kadının kendi kendine hamile kalması söz konusu olamaz. En nihayetinde bir yavrunun oluşabilmesi için erkekten gelen spermlerin anne rahminde kadın yumurtalarını döllemesiyle ancak hamilelik oluşabilir. Yani kendi kendine hamile kalınamaz ancak şu durumlar dışında. Peki nedir bu durumlar bakalım?

Birinci durumda anne adayı döner sperm ile yapay döllenme yoluyla normal koşulların dışında bir tıp merkezinde yapay döllenmeyle kendi kendine hamile kalabilir. Ancak bunun ülkemizde yasak olduğu bilenmelidir. Yinede bir döner erkek spermine ihtiyaç duyulur. Yurt dışında bazı merkezlerde bu şekilde hamile kalan ve çocuk dünyaya getiren bir çok insanın olduğu biliyoruz.

Yani yapay döllenmenin dışındaki hiç bir durumda bir kadının hamile kalması tıbben ve bilimsel olarak mümkün değildir. Dünya üzerinde bu şekilde bilinen bir vakaya raslanmamıştır. Zaten doğanın kanununa aykırı bir durumdur kendi kendine hamile kalmak.

Yani çocuk sahibi olmak istiyorsak ancak araya bir erkeğin girmesini istemiyorsak tek çözüm yurt dışındaki bu merkezler gibi görünüyor. Onun dışında hamile kalmak için bir erkeğe muhtacız. Konuyla ilgili aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Kıyafetle Giyinikken Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir