in

Kasıklarım Ağrıyor Ama Adet Olamıyorum, Hamile Miyim?

Gönderi paylaş:

Gününüz geçti kasıklarım ağrıyor ama adet olamıyorum acaba hamilemiyim? diye endişeleniyorsanız söyleyeceklerimize kulak verin. Aslında adet döngüsü düzenli olan kadınlar için bu durum gerçekten anormal bir durumdur ancak adet döngüsü düzensiz olanlar bu duruma biraz alışıktırlar. Peki bu durum neyin habercisi?

Eğer düzenli adet oluyorsanız ki atom saati gibi adet döngüsü olan kadınlar vardır bu durumda eğer adet gününüz geçmiş ve kasıklarınız ağırıyorsa hamile olma olasılığınız oldukça yüksektir. Çünkü hamileliğin en büyük belirtisi adet gününün gecikmesidir.

Bununla birlikte adet günü geçmisse kasıklarda ağrı görülebilir ve bu durum hamileliğin habercisi olabilir ancak bu kesin bir hamilelik belirtisi değildir. Yani büyük ihtimalle hamilesiniz ancak bu kesin kes hamile olduğunuz anlamına gelmiyor.  Hamile olup olmadığınızı kesin tespit etmenin yolu hamilelik testi yapmanız  ve ardından kan testiyle bunu onaylatmanızdır.

Düzenli adet görmeyen kadınlar için ise adet günü geçmesine rağmen kasık ağrısı görülebilir ve adet olmayabilirsiniz. Zaten adet döngüsü düzenli olmadığı için adet gününün geçmesi hamilelik belirtisi değildir. Adet öncesi de kasık ağrısının nedeni genelde adet gecikmesinden kaynaklı olabilir.

Elbette bu hamile olmadığınız anlamına gelmez. Hamile olma olasılığınız bu durumda düşüktür. Elbette hamile olabilirsiniz ancak bunun ihtimali düşüktür çünkü adet döngünüz düzensizdir bu nedenle de adet gününüz gecikmiş, kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki,

Adet döngüsü düzenli olan kadınlar için;

Adet gününüz geçmiş ve adet olamıyorsanız bununla birlikte kasıklarınız da ağrı varsa hamile olma olasığlığınız yüksektir. Test yaptırmanızı öneririz.

Adet döngüsü düzenli olmayan kadınlar için;

Adet gününüz geçmiş olabilir zaten adet döngünüz düzensizdir. Kasıklarınızda ağrı olması adet olmadığınız için görülebilir. Bu nedenle hamile olma olasılığınız düşüktür. Yinede test yaptırmanızı öneririz.

Sağlıcakla Kalın.

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Hamile Kalmak Kolay Mı? Yoksa Çok Mu Zor?

Adet Olacakmışım Gibi Karnım Ağrıyor Hamilemiyim?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir