in

Kadınlar, Orgazmı Öğrenebilirsiniz

Gönderi paylaş:

Orgazmın ne olduğunu aftık bilmeyen yok. Peki herkes ilişki esnasında orgazm yaşayabiliyor mu? Bu soruya birçok kişinin ‘evet’ yanıtını vereceği çok kuşkulu. Bu zorlanan grubun içine özellikle kadınlar giriyor.

Orgazm, genellikle cinsel birleşmenin doruk noktası olarak nitelendiriliyor. Ve çoğu arzu dolu ilişkilerde yaşanıyor. Fakat cinsel birleşmenin mutlaka orgazmla sonuçlanması gerekiyor diye bir yorum yapmak doğru olmaz. Çünkü sevişme anında böyle bir şartlanmaya girmek, genellikle sevişmeyi sıkıcı bir şekilde sonuçlandırabilir.

Yani, orgazm olmadan yaşanan ilişkiler de gayet normaldir. Fakat eğer orgazm belli bir rahatsızlık ya da depresyondan dolayı yaşanamıyorsa, mutlaka bir uzmanla görüşüp, çözüm yoluna gidilmeli.

Orgazmı Yaşamak

İnsanlar orgazm olmadan da sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebiliyor. Ama kim orgazmı yaşamak istemez ki? Bu nedenle ilişkide orgazmı kolaylaştırmak için sizlere birkaç öneri hazırladık. Gerçekten de arzuladığınız biriyle birlikte olun.

Orgazm olabilmeniz için en önemli kural, cinsel olarak arzuladığınız biriyle ilişki yaşamanız. Arzuladığı bir kişiyle suçluluk duygusuna girmeden birlikte olan bir kadını kim engelleyebilir ki? Göreceksiniz, arzuyla yaklaştığınız bir ilişkide her şey kendiliğinden gelişecek.

Orgazmı Yaşamak İçin Gevşeyin

Biraz rahatlamaya ve kendinize zaman tanımaya çalışın. Eşinizle birlikte yediğiniz yemeğin, yaptığınız gezintilerin ve birlikte aldığınız bir banyonun keyfine varın. Birbirinizi minik minik dokunuşlarla şımartın. Ve hepsinden de önemlisi işinizi, ev işlerinizi ve çocuklarınızı düşünmeye ara verin.

Orgazmı Yaşamak İçin Değişiklikler Yapın

Uzun süredir birlikteyseniz cinsel hayatınızda her zamanki çizginizden biraz uzaklaşıp, şimdiye kadar hiç denemediğiniz farklı tecrübeler edinin.

Belki bu şekilde daha önce birbirinizin hiç farkında olmadığınız yanlarını keşfedersiniz. Cinsel doyuma ulaşmakta hala zorluk çekiyorsanız, bunun bedensel sebeplerini bulmaya çalışın. Bunun için bir uzmana da danışabilirsiniz. Belki de sadece formdan düşmüş olabilirsiniz. Biraz daha çabayla orgazma ulaşabilirsiniz.

Orgazmı Yaşamak İçin Göğüs Masajı Yapın

Göğüslerinizi sabah ve akşam sık sık sıvazlayın. Bu esnada her iki elinizle göğüslerinizin çevresinde saat yönünde daireler çizin. Böylelikle kendinizi hem rahatlamış, hem de daha istekli hissedebilirsiniz. Cinsel doyumda kasların rolü büyüktür. Bunun için cinselliğe yoğunlaşarak pelvis kaslarınızı gerin ve 10’a kadar sayıp rahatlayın. Bu işlemi toplam 20 kez tekrarlayın.

Orgazm güçlüğü çeken kadınların çoğu vajina kaslarına hakim olamaz. Bu da pelvisteki bir sorundan kaynaklanabilir. Fakat unutmamak gerekir ki, pelvis kaslarını çalıştırmak orgazmı kolaylaştırır. Tabii bu sadece kadınlar için değil, erkekleri için de geçerli.

Kadınlar Orgazm Yaşamak İçin Vücudunuzu Tanıyın

Mastürbasyon vücudunuzu tanımanız için iyi bir yöntem. Kimse tarafından izlenmeden, vücudunuzun hangi bölgesine dokunulmasından zevk aldığınızı keşfedebilirsiniz. Ve bunu ilişkinizi renklendirmek için kullanabilirsiniz. Mastürbasyon çoğu kişi için eşin yerini almaz, aksine eşleri birbirine yakınlaştırır. Size, mastürbasyon sırasında yaşadıklarınızı eşinize anlatmanızı öneriyoruz.

Mastürbasyon yapan kadınların yüzde 75′ orgazm olmayı başarır. Eşi, kadının neden zevk aldığını bildiği takdirde kadının da orgazmı yaşamaması için hiçbir neden yok.

Beş Gün Sonra Birlikte Zevk Alın

Orgazm sorunu yaşayan ve bu sorunu çözmeye kararlı Çiftler öncelikle nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını açıkça konuşmalılar. Ancak karşılıklı olarak birbirlerini suçlamaktan kaçınmalılar. Bu da sorunların daha karmaşık bir hal almasına yol açar. Bunun yerine birbirine sevgiyle yaklaşmak ve hissedilenleri açıkça konuşmak doğru olur. Size önereceğimiz alıştırmaları sırasıyla yaptığınızda, bakın neler olacak.

  1. Gün: Eşinizle birlikte sıcak bir banyo veya duş yapın. Birbirinizi yumuşak bir şekilde sabunlayın, kurulayın, saçlarınızı tarayın ve son olarak da vücudunuzu losyonla veya vücut yağıyla kremleyin. Kremlerken çok yumuşak ve dokunaklı olmaya özen gösterin.

2.Gün: Eşinize sıkılmadan, duygu yoğunluğu içeresinde bir masaj yapın. Ayak parmaklarından başlayarak, dizlerine, bacaklarının iç bölgelerine, ellerine, kollarına, omuzlarına ve son olarak da sırtına hafif ve yumuşak dokunuşlarla masaj uygulayın. Bunun dışında bir şey yapmayın.

3.Gün: Eşinizi önce elinizin bütünüyle, ardından parmak uçlarınızla okşayın. İsteyen partnerini hafif bir şekilde çimdikleyebilir de, ama sadece ikinci gün için belirtilen bölgeleri.

4.Gün: Eşinizi sanki ilk defa öpüyormuş gibi öpün. İlk öpüşmenizi hatırlayabiliyor musunuz? Her şeyi o günkü gibi tekrarlamaya çalışın. Bunu yaparken de çok doğal ve içten olun.

5.Gün: Bugün vücudunuzun her yerini karşılıklı olarak en az bir saat okşayın. Fakat sadece okşayın, başka bir şey yapmayın. Kendinizi frenlemek çok zor olsa bile!

Peki, bütün bunlardan sonra neler olacak? Bu konuda bizim yorum yapmamız doğru olmaz. Çünkü artık ilişkinize daha fazla karışmak istemiyoruz. Ne de olsa rahatsız edilmek istemezsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir