Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Kızlık Zarı Parmak Ne Kadar Girerse Bozulur?

Kendini tatmin eden genç hanımlar,  kızlık zarı tatmin olurken vajinaya parmak ne kadar girerse bozulur? diye merak ettikleri önemli konulardan bir tanesidir. Bunu anlayabilmek aslında hiç zor değil ancak kızlık zarının tam yapısını bilmeden bunu açıklamak biraz güç olacaktır. Bu nedenle önce kızlık zarının temel yapısını basit şekilde anlattıktan sonra zihinlerde yer alan bu sorunun cevabına kendiliğinden cevaplanmış olacaktır.

Kızlık Zarının Genel Yapısı

Kızlık zarı vajinan hemen önünde bulunan idrar geçişine izin veren hafif esnek yapıya sahip soğan zarı hassasiyetinde bir yapıdadır. Esnek yapıya sahip olması nedeniyle hareket etme, idrar yapma, oturup kalkma gibi durumlarda hiç bir şekilde yırtılmayan ancak üzerine gelen fiziksel bir basınçla yırtılabilen bir yapıdadır.

Yukarıda anlattığımız üzere bu şekilde hassas yapıya sahip olan kızlık zarı tam da vajinanın bölümünde bulunur. Yani içerde aşağılarda bir yerde değildir. Bir evin kapısı gibi düşünün bu kapı açılmadan içeriye girecek en küçük fiziksel cisimle tahriş olabilir ve yırtılabilir.

Çok hassas yapıya sahip olması ve vajinanın hemen önünde bulunması nedeniyle gerek bir parmak, gerek başka bir cisimin vajinanın içine girme hareketiyle bu zar hemen yırtılır. Çok nadir durumlarda kızlık zarı olmayabilir. Ancak kızlık zare esnekti o yüzden kızlığı bozulmadı gibi bir durumun da anlaşılacağı üzere söz konusu olmadığı aşikardır.

Anlaşılacağı üzere parmak olsun başka birşey olsun yada sevgilinizle sürtünmeyle cinsel organın hafif içeri girmesi gibi durumlarda kızlık zarı yırtılacak ve kızlığınız bozulacaktır. Bu nedenle kızlık zarı ne kadar girerse kızlık zarı bozulur diye soruya aldığımız cevap en küçük parmak hareketinde kızlığınızın bozulacağını bilmelisiniz.

Burada şunu belirtmek gerekir ki bazen sürtünme yoluyla girilen ilişkide veya cinsel tatminde kızlık zarı zarar görür ve hafif kanama görülebilir. Kızlık zarırının yırtılıp yırtılmadığını anlayabilmek için bir ebe yada hekim tarafından muayenesiyle anlaşılabilir. Yada aynayla kendi kendinize muayene edebilirsiniz hafif açarak. Yukarıdaki görüntüye benzer bir görüntü varsa kızlık zarınızda bir sorun olmadığı anlaşılır. Ancak bir delik oluşmuşsa kızlık zarınız bozulmuş demektir.

Sağlıcakla Kalın.


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu