Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Hemoroid İçin Modet Kullananlar Faydasını Görür Mü?

Modet hamilelik sonrasında hemoroid sıkıntısı yaşayan bir çok kadının karşısına çıkan bir ilaç. Elbetteki hemoroid sadece hamilelik sonrasında görülen bir hastalık değil ancak bir çok kadında hemoroid doğum sonrası ortaya çıkmaktadır. Bilmeyenler ve başına gelmeyenler için hemoroid basit bir hastalık gibi görünse de aslında kişinin yaşam kalitesini özellikle aşağıya çeken önemli bir sorundur. Bu hastalığın en önemli sorunu, oturamama, tuvalet sonrası kanama ve ağrı. Bilmeyenler için şöyle tarif edilebilir. Poponuza bir diken bakmış ve sürekli o dikenle yaşıyormuş gibi ağrı ve batma hissiyle yaşıyorsunuz. İşte hemoroid sorunu yaşayanların hissettiği aynen bu şekilde.

Doğumdan sonra yaklaşık 5-6 ay sonra bizde bu hemoroid problemiyle karşı karşıya kaldık. 1,5-2 yıl kadar bu sorunun çözümüne yönelik bir şey yapmadık ama bir noktaya ulaştığımızda yapacak bir şey kalmadı ve şehrimizde bulunan bir genel cerrahi uzmanına görünüp ameliyat olmayı planladık. Ankara da aslında ameliyat olmayı planlamıştık ama gerek ankaraya uzak olmamız, gerek çocuğumuz gerekse Mevlüt beyin 2500-3000 tl ye yakın bir ücret istemesi bize şehrimizdeki Doçente yönlendirdi.

Tuvalete gittiğimizde fışkırır tarzda kanamalar oluyordu.

Bu kanamalar hem bizi korkuttu hemde gerçek anlamda rahatsız edici bir durumdu. Biz tabi ameliyata Kendimizi hazırladık ama Hekimimiz hemen ameliyat olmanın bir çözüm olmadığını ve belli bir süre takip edilmesi gerektiğini, ve beslenme alışkanlıkları düzelmemiz gerektiği görüşünü sunarak bizi ikna etti. Kanamaların hemoroidde normal olduğunu korkulacak bir şey olmadığını bize söyledi. Ameliyatın en son çare olduğunuda ekleyerek bize Modet 1000 vererek bir sonraki ay kontrole gelmemizi bizlere iletti.

Açıkça söylemek gerekirse ilacı kullanır kullanmaz etkisini görmeye başladık ve fışkırır tarzdaki kanamalar geçti. Bu bizim için çok önemliydi açıkçası. Daha ilerleyen zamanlarda kanamalar tamamen kesildi. Tabi beslenme alışkanlıklarını ve tuvalete gitme alışkanlığımızı düzenlememiz de bunda etkili oldu. Albette hemoroidden bizi kurtarmadı yinede belli bir oranda hemoroid var ancak gerek spor yapma, gerekse beslenme ve wc alışkanlıklarını düzenleyerek hemoroidin yaşam kalitemizi düşürmemizin önüne geçmiş olduk.

Çevremizde bu hastalıktan muzdarip kişilerin modet kullanıcı yorumları da ilacın gerçekten faydası olduğu yönünde. Ancak sadece bu ilacın tek başına bir çare olmadığı yukarıdaki unsurlarla birlikte kullanıldığında daha yararlı olduğunu gördük.

Ancak unutmayın ilacı bir hekime görünmeden yani muayene olmadan kullanmayın. Ne kadar hangi dozda ve ne kadar süre kullanılacağını hekimimiz tarafınıza illettikten sonra ilacı hekim kontrolünde kullanmalısınız.

Sağlıcakla Kalın.


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu