Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Adet Sancısı İçin En İyi 10 Ağrı Kesici İlaç

Bu yazımızda adet (regl) sancısı için en iyi ağrı kesici ilaçları araştırıp sizler için listeledik. Adet ağrısına iyi gelen ilaç isimlerini araştırırken daha önce bu ilaçları kullananların da görüşlerine başvurduk. Böylece listemiz şekillenmiş oldu. Gelin biraz konuyla ilgili bilgi verelim ve listeye göz atalım.

Adet sancısının ne kadar can sıkıcı bir durum olduğu ortada. Ayrıca gerek yaşam kalitesini gerekse günlük yaşamı çok olumsuz etkileyen önemli bir sorun olabiliyor. Hele sancılı bir adet geçiriyorsanız ağrı kesici kullanmak kaçınılmaz oluyor. Ancak ağrı kesicilerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus sürekli ağrı kesici kullanmanın uzun süreli kullanımlarda yarardan çok ilaç bağımlılığı veyahut ağrı kesicilerin işe yaramaması gibi durumlara yol açacağının unutulmamasıdır.

Aşağıda yer alan ilaçları hekiminize danışmadan kullanmamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca her ilacın yan etkisinin ve allerji durumlarının oluşabileceğini göz önünde bulundurun.

Peki Adet Sancısı İçin En İyi Ağrı Kesici İlaçlar Hangileridir?

  1. Arveles
  2. Majezik
  3. Felden Flash
  4. Dolorex 
  5. Apranax Fort
  6. Cataflam
  7. Dexpass
  8. Dicloflam
  9. Parol
  10. Diclomec plus

Değerli ziyaretçimiz yukarıda bir dünya ağrı kesici saydık her biri birbirinden güzel. Ancak bu ilaçların hekim tavsiyesiyle kullanılması gerektiği bir tarafa her ilacın yan etkisinin olabileceğini de unutmamalısınız. Ayrıca unutulmaması gereken yüksek dereceli ağrılarda eğerki fizyolojik olarak hazır değilseniz ağrı kesicilerin işe yaramayacağıdır.  Yani ağrı kesiciyi aldıktan sonra dinlenmeniz, uyumanız veya psikolojik olarak rahat edeceğiniz bir ortamda olmanız ağrı kesiciyi daha etkili kılacaktır.

Bunun yanında bitkisel çözümleri de düşünmelisiniz. Adetinizi kesmeyecek bitkisel ürünlerden uzak durabilirsiniz. Ama sizi rahatlatıcı etkiye sahip kantaron çiçeği gibi çayların da faydası bu tür durumlarda kullanılması tavsiye edilir.

Gerek yoğun iş yükü gerekse yoğun bir psikoloji adet sancısını daha da katlanılmaz kılar. Yapabileceğiniz en iyi şey loş yada karanlık ışıkta dinlenmek, ayağınıza sıcak su koyup uyumak bu işin en iyi çözümüdür işin aslında.

Ancak bazen bu durumlar mümkün olmuyor hayat koşuşturması sürüyor. Böyle bir durumda yapabilecek en iyi şey iyi bir kantaron çayı, sonrasında bir kaç dakika dinlenmek ardından ağrı kesici alıp koşturmaya devam etmek zorunda kalıyoruz. Bu durumda yukarıdaki sırayla size dokunmayan ağrı kesicilerden kullanabilirsiniz. Özellikle ilk 5te ki ağrı kesiciler adet sancısına çok daha iyi gelen ağrı kesicilerdir. Bulunamaması durumunda diğerleride tercih edilebilir.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılarımız:

Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu