in

İlk Gece (Gerdek Gecesi) İçin Ne Dediler? Erkeklerin İlk Gece Yorumları

Gönderi paylaş:

İlk Gece Nedir? İlk Gece Neler Olur? 

Evlilik sonrası tarafların birbiriyle ilk defa yaşayacakları birliktelik gecesi ve geleneksel adıyla “Gerdek Gecesi” olarak bilinen ilk gece; kimileri için korku ve kabus haline gelirken kimileri için evlilik sonrası gelin ve damadın yaşayacakları tutku dolu, ateşli bir cinsel birlikteliği çağrıştırıyor. Taraflar bu birliktelik sayesinde hem ilk defa evli bir şekilde yakınlaşmış oluyorlar, hem de birbirleri hakkında ilk deneyim ve fikri edinmiş oluyorlar.  

İlk gece kabusu evlilik için korkuya yer verdiğinden ciddi bir sorun olarak görülse de, yaşanacak bu ilk birlikteliğin taraflar için güzel geçmesi ilerleyen zamanlarda evlilikte cinsel ilişki dengesini de kurmaya yardımcı oluyor. İlk gece birlikteliği sadece cinsel ilişki olarak değil, aynı zamanda bu gecenin ardından gelecek cinsel birleşimler için yeni evlenmiş çiftlerin sorunsuz, sağlıklı ve her iki tarafa da haz verecek yönlerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyor.  

Tabii ki ilk cinsel birliktelik ilk gece olacak diye bir kural ve şart yoktur, uzun yıllar birliktelik yaşamış çiftler evlilik öncesi cinsel ilişki yaşamış olabiliyorlar. Veya çiftler, düğün yorgunluğu yüzünden ilk cinsel birlikteliklerini ilk gece yerine farklı bir zamanda yaşayabiliyorlar. Evlilik öncesi cinsel ilişki veya geleneksel açıdan önem verilen “Gerdek Gecesi’nin” yaşanmaması gibi durumlarda herhangi bir sorun bulunmamakla ve kimsenin yorum hakkı olmamakla birlikte, bu yazıda “Erkeklerin İlk Gece Yorumları”’na değineceğiz.  

İlk Gece (Gerdek Gecesi) Nedir? Erkeklerin İlk Gece Yorumları
İlk Gece (Gerdek Gecesi) Nedir? Erkeklerin İlk Gece Yorumları

Erkeklerin İlk Gece Yorumları

Erkekler için ilk gece (Gerdek gecesi), kızların aksine daha çok tutku duyacaklarını ve haz alacaklarını düşündükleri, cinsel anlamda hem evlendikleri kadınla yaşayacaklarından hem de güzel bir birlikteliğin devamı olacağından her zaman hatırı sayılan bir konu olmuştur. Peki, erkeklerin ilk gece yorumları nasıl? İşte, en büyük forumlardan ve sözlüklerden erkeklerin gerdek gecesi yorumları

KizlarSoruyor İlk Gece Yorumları

“sabaha kadar ilişki… ama şimdiye kadar kimse sabaha kadar ilişki yaşamamıştır. hatta ve hatta ilk gecede yorgunluktan uykuya dalmış insanlar bile vardır.”  

Ancripso, KizlarSoruyor 

“Hayır hiç de utanmam olmaz neyinden utanayım eşim olmuş zaten. İstedigim gibi çıkmama olayına gelince ben evlilik öncesi ilişkiyi savunan biriyim böylece o ihtimal zaten ortadan kalkıyor. Evlilikte ten uyumu çok önemlidir. Ayrıca cinsel ilişki mühim bir konudur benim için. Öyle zevk aldım 2 pozisyon denedim ile bitmez. Karşımdaki bana ya da ben ona ayak uyduramıyorsam bu çok büyük bir sorun. Ayrıca yatakta heyecanlı pasif ne yapacağını bilmeyen bir bayan ile birlikte olmaktan nefret ederim. Emin ol çok sinir bozucu oluyor.” 

Cheekystaff, KizlarSoruyor 

“heyecan tabiki olur + bakir erkek olmamın da heyecana kattığı güzellik bir başka olur… utanma pek olmaz ama korkularım olur ama daha çok yakın geleceğe yönelik… ilk gecede korkum eşimin vajinusmus çıkmasından korkarım… yakın geleceğe karşı korkularımsa amatörlük evresini atlattıktan sonra acaba eşim yatakta nasıl biri olacak, koyun gibi yatacak mı? ben ilişkiyi başlatmadığım sürece kendisi bana yanaşmayacak mı? Her şeyi benden mi bekleyecek? yakınlaştığım zamanlarda kafası ağrıyacak mı? beni tahrik etmeyip, kadınlığını kullanmayacak mı? aşırı ve gereksiz saplantılı utangaçlıklar ve çekinmeler sergileyecek mi? gibi… birtakım endişelerim olur ama tabi bunları kafaya çok takıp ta paranoyak olmaya gerek yok ama ister istemez küçük çapta da olsa endişe ve kaygılar olur…” 

Shaolin, KizlarSoruyor 

KizlarSoruyor’daki “Erkeklerin ilk gece için yorumları” başlığı altında gelen yorumlar bu şekildedir. Şimdi, Türkiye’nin en büyük sözlük ağı olan Ekşi Sözlük’te erkeklerin evlilik sonrası ilk gece için yaptıkları yorumları okuyalım; 

“görücü usulü evlenmediğim için çok heyecanını yaşamadığım durum. düğün gecesine kadar zaten evli çiftler gibiydik. önceleri çok lafı edilir, feminist yazarlar tarafından dile getirilirdi. artık hiç konusu açılmadığına göre toplum bu işi eskisi gibi takmıyor diyebiliriz. çok önceleri o kanlı çarşaflar balkonlardan şampiyon olmuş takımın bayrağı gibi dalgalandırılırdı. zorla milletin gözüne sokulurdu. Şimdilerde pek mümkün olmayacak bir durum. toplum geliştiğinden değil. çarşafı renklendirecek bakire kız kalmadığından dolayı.” 

Fastboy73, Ekşi Sözlük 

“Dün gece oyunların çok azına eşlik ettiğim bir düğün sonrası eve gelip direk yığılmam sebebiyle söyleyebilirim ki böyle bir şey düğün gecesi vuku bulmaz. o kadar yorgunluk üzerine yapılacak tek şey yığılıp kalmaktır. gerçi yörelere göre değişiklik arz ediyordur mutlaka ama bir Karadeniz düğününde horon ve kolbastı üstüne insanda enerji namına bir şey kalmıyor. gerçi yemişim gerdek gecesini, sevdiğine sarılıp uyumaktan öte güzellik mi var. ama hakikatten nasıl yoruldum, damat bey 2-3 günde kendine gelemez gibime geliyor.” 

Griff, Ekşi Sözlük 

“(erkeğin deneyimlerinden kazandığı profesyonelliğiyle kadını tatmin etmeye çalıştığı gecedir) evet eskiden böyleydi şimdi iki profesyonelin birbirini etkileme çabası oldu.” 

Garip seyin dogrusu, Ekşi Sözlük 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: yazar2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir