in ,

Hamileyken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

İçindekiler

Gönderi paylaş:

Hamileyken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Hamileyken cinsel ilişkiye girmek mümkün olan bir durumdur. Sadece ilk üç ay boyunca düşük tehlikesi olduğu için bu süre zarfında cinsel birliktelikten korunması önerilir. Ancak düşük tehlikesinin seviyesi düşük ise ve kadın doğum uzmanı tarafından yapılan tetkikler sonucunda sorun bulunmamış ise cinsel ilişkiye girilebilir. Gebelikte cinsel ilişkiye girmek isteyenlerin gebelik durumlarına ve genel sağlıklarına göre hareket edebilir. Hamilelikte cinsel ilişki, gebeliği riske atacak bir konu söz konusu değil ise güvenlidir.

Gebelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Kesilir?

Gebelikte cinsel ilişkiyi kesme zamanı çoğunlukla hamileliğe son 1 ay kala şeklindedir. Gebeliğin durumuna göre değişmesine karşın kadın doğum uzmanları tarafından da genellikle 4 hafta kala cinsel ilişkinin sonlandırılması önerilir. Gebeyken cinsel ilişkiye girmek isteyen kişiler son 4 haftaya kadar aktif bir şekilde cinsel hayatlarını devam ettirebilir. Bu konuda eğer gebelik ile ilgili özel ya da riskli durumlar söz konusu değil ise cinsel ilişkiye girilmesinde herhangi bir sorun görülmez.

Hamileyken Cinsel İlişkiye Girilir Mi
Hamileyken cinsel ilişkiye girilir mi?

Gebelikte Cinsel İlişkiye Kaç Günde Bir Girilir?

Hamilelerin cinsel ilişki süresi ile ilgili bir kısıtlama bulunmaz. Sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmadığı takdirde kişiler hafta 3 ila 4 gün boyunca cinsel birliktelik yaşayabilir. Bu konudaki kısıtlamalar kişinin sağlık durumuna göre belirlenir. Eğer kişinin doktoru tarafından aksi belirtilmemiş ise kişiler cinsel birliktelik yaşamaya devam edebilmektedir. Gebelik, cinsel ilişkiye girme konusunda engel teşkil eden bir konu değildir. Gebelikte cinsel ilişki yaşamak sorunlara neden olmaz.

Hamilelikte Cinsel İlişki Bebek Tarafından Hissedilir Mi?

Bebeğin anne karnında hissettikleri arasında cinsel ilişki kesinlikle yer almaz. Anne karnında bulunan bebeği koruyan kese bulunur. Bu kese bebeğin darbeler de dahil olmak üzere birçok unsuru anlamasının ve hissetmesinin önüne geçer. Dolayısı ile cinsel ilişkiye girildiği de bebek tarafından hissedilmemektedir. Hamile olan kadınlar ve partnerleri bu endişeye kapılmadan cinsel ilişkiye girebilirler. Gebelikte cinsel ilişki bebeğe zarar vermemekte ve bebek tarafın anlaşılmamaktadır. Bebekler, anne karnındayken cinsel ilişkiyi korundukları kese sayesinde hissetmezler.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: yazar2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir