in

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri

Gönderi paylaş:

Kesin hamile olunduğunu gösteren belirtiler sancı, mide bulantısı, halsizlik gibi belirtileri kapsar. Bunlara eşlik eden hassasiyetler ve vücut ısısının yükselmesi de gebelik olarak yorumlanabilir. Ancak en net bilgiyi alabilmek için kan testi yaptırılması gerekir. Kan testi yaptırmak ve aynı zamanda ultrason ile de muayene olmak hamileliği kesinleştirecektir. Hamileliği kanıtlayan belirtiler arasında göğüs hassasiyeti ve koku hassasiyeti de yer alır.

Hamileliğin En Net Belirtisi Regl Olmamak

Hamilelik belirtisi arasında yer alan regl olmama hali en net bilgidir. Bu bilgiye göre ise kadınlar doğrudan hamile olduklarını düşünebilmektedir. Regl olunmaması ancak regl belirtilerine benzer unsurlar ile karşılaşmak da hamileliğin belirtileri arasındadır. Hamilelik belirtileri ve regl belirtileri birbirine karıştırılabilmektedir. Bir kadının gebelik ihtimali var ise bu durumda regl de olmamışsa, test yaptırması önerilir. Yüksek ihtimalle yaptırılan testin sonucu pozitif çıkacak ve kişinin gebeliği kesinleştirilmiş olacaktır.

Hamilelik Testi Ne Zaman Doğru Cevabı Verir?

Hamilelik testinin yapılma zamanı adet gecikmesini takip eden süreçte olmalıdır. Hamilelik şüphesi bulunuyor ve cinsel ilişkinin üzerinden zaman geçmiş ise kişiler evde test yapabilir. Eczanelerden satın alınan testler evde yapılabilmektedir. Erken dönemde test yaptırmak isteyen kişiler ise erken dönem testlerini tercih edebilir. Hamilelik testinin evde yapılmasının yanı sıra hastane ortamında gerçekleştirilmesi de mümkündür. Hamileliği kanıtlayan belirtiler var ise kişiler doğrudan test yapmalı ya da yaptırmalıdır.

Hamileyken Regl Olunur Mu?

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri
Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri

Hamileyken regl olmak mümkün değildir. Regl tarihine 2 gün kala hamilelik belirtileri göstermek mümkündür. Böyle bir durumda çoğunlukla kişi tamamen adet olmayacak ancak kanıma ile karşılaşabilecektir. Hamileyken regl olunmadığı için kişiler gebe olduklarını düşünebilirler.

Kesin Hamilelik Belirtisi Nedir?

Kesin hamilelik belirtisi şu şekilde sıralanabilir:

  • Mide bulantısı
  • Kusma
  • Kokuya karşı duyarlılık oluşması
  • Koku sebepli kusma
  • Halsizlik ve uyku isteği
  • Aniden uyuyakalma
  • Şişkinlik
  • İştah artışı
  • Memelerin hassaslaşması, şişmesi ve büyümesi

Kesin hamilelik belirtileri arasındadır. Hamileliği kanıtlayan belirtiler bunlar olsa da en kesin belirti regl olmamaktır. Regl olunmaması yüzde yüz gebelik olarak düşünülür.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: annemce1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir