Hamilelik

Parmakla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Eski ebelerin de kullandığı eski usul el ve parmakla hamilelik testi nasıl yapılır diye bir çok soru geliyor bizlere. Peki gerçekten parmakla hamilelik testi yapılır mı yapılmaz mı diye araştırma yaptık ve edindiğiniz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu araştırmamızda bize emekli bir ebe yardımcı oldu ve parmakla hamilelik testinin nasıl yapıldığını bizlere anlattı. Bir önceki yazımızda yine kocakarı yöntemiyle hamilelik testi nasıl yapılır diye sizlere bilgi vermiştik. Yine bu yazımız dada sizlere detaylı bir anlatım yapacağız. Gelin şimdi parmakla hamilelik testi nasıl oluyor bir bakalım.

Öncelikle bu testin bilimsel bir hamilelik testi olmadığını bilmelisiniz. Ancak yinede önemli ölçüde doğru sonucu verdiği bilgisini aldık emekli ebemizden. Unutmayın her zaman bir hamilelik testi ardından kan testi ve ultrason hamileliği kesinleştirmek için en doğru yöntemdir. Şu var bu testi yaparsınız pozitif sonuç alırsanız gidip hemen bi gebelik testi alarak gebelik testi yaptırırsınız ondan da pozitif sonuç çıkarsa hastaneye giderek kan testi yaptırabilirsiniz. Şimdi gelelim testin nasıl yapıldığına;

Elle ve parmakla eski usül hamilelik testi nasıl yapılır?

  1. Öncelikle ellerimizi sabunla yıkayarak temizliyoruz ve temiz bir havluyla kuruluyoruz.
  2. Orta parmağınızı vajinanın içine tamamen sokuyorsunuz.
  3. Eğer parmağınıza sert bir oluşum olan rahim geliyorsa rahim aşağı inmiş ve adet olacağınız bu nedenle hamile olmadığınız anlamı taşıyor.
  4. Eğer parmağınıza sert bir oluşum gelmiyor ve bir boşluk varsa rahim yukarı çıkmıştır ve hamilelik oluşuyor anlamı taşımaktadır.

Eski usül hamilelik testi bu şekilde ebeler tarafından yapılmaktaymış. Elbette bilimsel bir yöntem değil yinede yukarıdaki hususları göz önünde bulundurmanızı tavsiye etmekteyiz.  Bu yöntemi deeyen bir çok kişinin denedikten sonra gebelik testi yaptırdığı ve bir çoğunun hamile olduğu araştırmalarımız sonucunda öğrendik. Bir çok kişi mikrop kaparmıyım diye korkabiliyor ancak unutmayın ki elinizi yıkıyorsunuz bu nedenle mikrop olasığı çok düşük. Ayrıca cinsel ilişkide eşiniz yine penisini yıkayıp cinsel birliktelik yaşanmıyor öyle değil mi? Bu nedenle bu testi yapmanızda herhangi bir sakınca yok mikrop kapma açısından göreceğiniz üzere.

Yinede sizlere tavsiyemiz bilimsel yöntemleri kullanmanız ve gebelik testi alıp test yapmanız yönünde bununla birlikte hastanede kan testi yapıp gebeliğinizi onaylatabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılar:

Evde Kocakarı Yöntemiyle Yapılabilecek Gebelik Testleri Listesi

Miratech Erken Gebelik Testi Hassasiyeti ve Kullanımı

 

 

 


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Gebelik Kaç Günde Belli Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu