Hamilelik

İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Bitkisel Yöntemler

Cinsel ilişkiden hemen sonra hamile kalmamak için doğal bitkilerden üretilmiş bitkisel yöntemler bir çok kişi tarafından merak edilen önemli bir konu. Biz burada bitkisel yöntemlerin işe yarayıp yaramadığını alternatif olarak ne yapılabileceğini ve bu tür bir durumla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Şimdi biraz duruma açıklık getirelim. Öncelikle bir cinsel birliktelikten sonra erkek vajinanın içine boşalmışsa hamile kalmamak için her hangi bir bitkisel ilaç, yöntem yada doğal yol olmadığını belirtmek isteriz. Yani doğal bitkisel çözümler ile cinsel birliktelikten sonra hamileliği önlemenin bir yolu yok.

Peki cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için çözüm nedir?

Hamileliği cinsel birliktelikten sonra önlemenin tek yolu hormonlara müdahale eden ilaçlardır. Yani ertesi gün hapı kullanarak ancak hamilelik engellenebilir. Bunun dışındaki yöntemler ne yazık ki sonuç vermeyecektir. Ertesi gün hapıyla ilgili yazımızı okuyarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ertesi gün hapı dışında ne yazık ki birliktelikten sonra hamileliği önleyecek bir yöntem bulunmuyor.

Eğer hamilelik istenmiyorsa doğum kontrol yöntemleriyle korunulmalı yada korunulmamış ise ertesi gün hapı kullanılmalı bu da işe yaramaz ise  yani  gebelik oluştuktan sonra yasal süresinde küretaj yaptırılmalıdır.

Yani işin özeti doğal yöntemler cinsel birliktelikten sonra işe yaramamaktadır. Unutmayın ki yumurtayı 1 sperm dölleyecektir ve vajina içine milyonlarca sperm boşalmaktadır ve bunu doğal yollarla önlemek mümkün değildir. Bu nedenlerle ertesi gün hapı kullanılsa da onunda belli şartlarda kullanılması gerekmektedir.

Değerli ziyaretçimiz bu verdiğimiz veriler hem alternatif tıp hemde tıbbi bilgiler taranarak sizlere sunulmuştur. Bunun dışında kalan yöntemler emin olun hem işe yaramayacak hemde sağlığınıza zarar verebilir. Bitkisel yöntemler bir çok sağlık sorununa çözüm bulsa da bu durumda işe yaramamaktadır. O yüzden tek çözümünüz ertesi gün hapı veya yasal süresinde kürtaj dır.

Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kürtaj Hangi Durum ve Hastalıklarda Yapılabilir?

Kürtaj (Probe Küretaj) Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır?

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümünden Bizlere Sorabilirsiniz. Soru Cevap Forumundan Daha Detaylı Bilgiler Edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu