Hamilelik

İlişkiden Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

Hamile kalmak isteyenler; cinsel ilişkiden hemen sonra hamile kalmak için ne yapılmalı? noktasında akıllarında bir çok soru oluyor. Bende tüp bebek yaptırmadan önce ilişki sonrası hamile kalmak için ne yapmalıyım? hamile kalmak için ne yapmalı diye çok araştırmıştım. Şimdi edindiğim bilgiler ışığında sizleri de bilgilendirmeye çalışacağım.

Şimdi öncelikle;

Cinsel yaşamda hamile kalmak isteniyorsa eğer öncelikle yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girilmesi çok önemli. Eğer ki bu dönemde cinsel birliktelik yaşanırsa hamile kalma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle cinsel ilişki zamanlaması bu döneme getirilmeli ve ilişkiye girilmelidir.

Sonrasında cinsel birliktelik tamamiyle hamileliğe yönelik olmalı ve kolay hamile kalma pozisyonları tercih edilmelidir. Özellikle diz dirsek posizyonunda hamile kalma olasılığı oldukça yüksektir.  Uzmanlar tarafından en çok bu posizyon tavsiye edilir hamilelik için.

Bunun dışında hemen ilişki sonrası yani boşalmadan önce erkeğin boşalır boşalmaz spermlerin geri gelmemesi için hareket etmemesi ve penisini geri çekmemesi çok önemlidir. Bu şekilde tüm spermler kadın rahmine doğru hareket eder ve hamilelik kolaylaşır.  Eğer geri çekerse spermler dışarı boşalacağı için kadın rahmine giden sperm sayısı azalacak ve hamilelik zorlaşacaktır.

Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

Bunun dışında kadın erkek boşalır boşalmaz diz dirsek pozisyonun da ise karnına, arka yatar posizyonda ise kuyruk sokumunun olduğu bölgeyi yastıkla desteklemeli ve bu şekilde spermlerin rahme doğru hareketi sağlanmalıdır. Onun dışında spermlerin dışarı boşalması da önlenerek yine hamilelik kolaylaşmış olur.

Yine cinsel ilişkiden hemen sonra tuvalet yada banyoya gidilmemelidir. Spermlerin mümkün mertebe vajina ve rahim içinde kalması sağlanmalıdır. Genelde boşalmadan hemen sonra kadın yada erkek banyoya gidebiliyor. Ancak hamilelikte kadın beline yada karnına yastık koyup 5-10 dakika mümkünse yarım saat beklemesi hamile kalınması için çok önemlidir.

Bunların dışında ilişki sonrası hamile kalmak için özetleyecek olursak, yumurtlama döneminde cinsel birleşme zamanının ayarlanması, ilişki sonrası banyoya yada tuvalete gidilmemesi, ilişkiden hemen sonra bel yada kuyruk sokumuna yastık konulup 5-10 dakika beklenilmesi hamile kalmak için dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardır.  Yani mümkün mertebe spermlerin vajina dışına çıkmasına müsaade edilmemesi hamileliği kolaylaştırır.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılarımız:

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Denenmiş Yüzde Yüz Hamile Kalma Yöntemleri

Tek Seferde Hamile Kalma Olasılığı Nedir?


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu