in

Hamilelikte Emniyet Kemeri Nasıl Takılır?

Gönderi paylaş:

Hamilelikte emniyet kemeri nasıl takılır konusu, gerek yolculuk yapan gerekse araç kullanan bütün annelerin merak ettiği önemli bir konudur. Bunun nedeni elbetteki bebeğe bir şey olacak korkusudur. Özellikle tüp bebek yaptıran veyahut zor hamile kalan özellikle de ilk hamileliğini yaşayan annelerin bu konudaki endişeleri diğer annelere göre oldukça yüksek seviyededir. Bu anne adayları araç kullanırken emniyet kemerini nasıl takarım diye endişe duymaları normaldir. Bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenleri sizlere aktarmaya çalışalım.

Hamilelikte Emniyet Kemeri Nasıl Takılır?
Hamilelikte Emniyet Kemeri Nasıl Takılır?

Hamilelikte yukarıda gördüğünüz üzere normal kemer bu şekilde takılmalı ve buna dikkat edilmelidir. Dikkat ederseniz kemer anne rahmine baskı yapmayacak şekilde konumlandırılmıştır.

Hamilelikte Emniyet Kemeri Nasıl Takılır?

Gördüğünüz gibi bir başka yolda basit bir hamile emniyet kemeri aparatı almaktır.  Bu aparat emniyet kemerinin alt kısmını anne rahminin alt kısmına tutturmayı sağlar ve bu şekilde emniyet kemerinin anne rahmine bassı yapmasını önler.

Hamilelikte araç kullanmak elbetteki riskli değil. Bir sürücü olarak kendinize güveniyorsanız araç kullanmanın hiç bir sakıncası yoktur. Ancak unutmamak gerekir ki bayanlar araç kullanırken aşırı stres altına girebiliyorlar. Bu stresin yada ani bir frenin yada bir kaza geçirme korkusunun hamileliği tehlikeye atacağı unutulmamalıdır. Unutmamanız gereken bir diğer hususta kesinlikle emniyet kemeri takmanız ve sakin trafikte araç kullanmanız en doğrusudur.  Bununla birlikte hamileliğinizle ilgili sıkıntılı bir durum varsa araç kullanmak yada seyahat etmek için hekiminizden onay almanız gerektiğini unutmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=3bgGm3trI9I&

 

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.