in

Gebeliğin İlk Belirtileri

Gönderi paylaş:

Hamileliğin ilk belirtileri çoğunlukla hassasiyetlerin artması ile kendini gösterir. Gebelik belirtileri izlenirken çoğu zaman kadınların benzer tepkiler verdiği görülür. Ancak örneğin ilk belirtiler birinde mide bulantısı, bir başkasında halsizlik ve diğer gebe kadında ise koku hassasiyeti olarak görülebilir. Bazı kadınların iştahı yükselirken bazıları ise midesi bulandığı için yememeyi tercih eder. Hamilelikte ilk belirtiler bu sebep ile kişiden kişiye değişebilir.

Gebeliğin İlk Hafta Belirtileri Nelerdir?

Gebeliğin ilk haftasındaki belirtiler kişilerin vücutlarındaki değişim olarak meydana gelebilir. Vücutlarındaki değişime sebep olan ana unsur ise hormonlardır. Gebeliğin ilk dönemlerinde hormonlar değişmeye başlar ve gebelik sürecinde hormonlar değişmeye devam eder. Bu sebep ile de ani değişiklikler ile karşılaşılması çok olasıdır. Gebeliğin ilk haftasında karşılaşılan bazı belirtiler şunlardır:

  • Şişkinlik hissi.
  • İdrara daha sık çıkma.
  • Mide bulantısı.
  • Sürekli uyku isteği.
  • Reglin gecikmesi.
  • Sinirlilik hali.
  • Ruh halinde ani değişimler.
  • Kasıklarda ve vücudun alt bölgesinde ağrı hissetme.

Hamilelikte ilk belirtiler arasında bulunur.

Gebeliğin İlk Belirtileri
Gebeliğin İlk Belirtileri

Hamilelik Belirtisi İlk Ay Başlar Mı?

Hamilelik belirtilerinin başlama zamanı gebeliğin başlaması ile paraleldir. Döllenmeyi takip eden süreçten itibaren kadınların hamilelik belirtileri ile karşılaşması mümkündür. Hamilelik belirtileri ilk hafta itibariyle kendini gösterir. En yaygın belirti, adet gecikmesi ve göz hassasiyetiyle karşılaşmasıdır. Aynı zamanda vücut ısısını yükselmeye başlaması ve kişinin sürekli sıcaktan şikayet etmesi de belirtiler arasında bulunur. Hamileliğin belirtileri ilk ayda kendini en yoğun şekilde göstermeye başlar.

Hamileliğin İlk Ayında Göğüs Hassasiyeti Oluşur Mu?

Hamileliğin ilk ayında hassasiyetler artmaya başlar. Bu hassasiyetler arasında göğüs hassasiyeti de yer alır. Göz hassasiyeti ile karşılaşıldığında bu durum kişinin kilo aldığını düşünmesine de neden olur. Memelerin daha dik ve daha şiş görünmesi, aynı zamanda hassasiyetlerinin de artması hamilelik belirtisidir.

Hamileliğin İlk Ayında Çok Sık Yemek Yenir Mi?

Hamileliğin ilk ayında iştah artması ile karşılaşmak mümkündür. Bu dönemde bazı kadınlar çok sık yemek yemek isterler. Bazı kadınlar ise hali hazırda mide bulantısı ve kusma gibi belirtileri devam ettiği için yemek yememeyi tercih eder. Hamilelikte ilk belirtiler arasında iştah da yer alır.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: annemce1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir