Hamilelik

Evde Kocakarı Yöntemiyle Yapılabilecek Gebelik Testleri Listesi

Evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek bir çok gebelik testleri olduğunu bilmelisiniz. Bu testler evinizde bulunan ürünlerle rahatlıkla yapılabilir. Eczaneye gidip utana sıkıla gebelik testi almanıza da gerek kalmaz. Kocakarı yöntemiyle yapılabilecek hamilelik testlerinde doğruluk oranı güven vermeyebilir ancak en azından bir kaç yöntemi deneyerek az çok hamile olup olmadığınızı anlamanız mümkün olur. Eğer bu testler olumlu çıkarsa mecburen bir gebelik testi alıp yapmalı daha sonrada bunu kan testiyle doğrulatmalısınız. Bu şekilde hamileliğiniz kesinleşmiş olur. Gelelim kocakarı gebelik testlerine;

Aşağıdaki testleri yapmadan önce genital bölge temizliğinizin yapılmış olmasına ve tahrette bulunup kurulama yaptıktan sonra idrar yapıp test yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kocakarı Yöntemiyle Yapılan Gebelik Testleri

1- Kocakarı yöntemi şekerle evde gebelik testi

Bu test kocakarı yöntemleri arasında en çok bilinen, en güvenilir ve en kolay yöntemlerden bir tanesidir.  1 kaşık şeker ve iki kapla uygulanabilmektedir.

Sabah uyanınca plastik kaba ilk idrarınız toplanır. Diğer kaba 1 kaşık şeker konulur. İdrar şeker koyulan kabın içine dökülür. İdrarla şekerin birbiriyle etkileşimi için bir kaç dakika beklenir. Eğer şeker hiç bir şekilde erimemiş ise hamilesiniz demektir. Eğer şeker bir miktar bile erimişse hamile değilsiniz demektir. İşte bu kadar çok kolay bir yöntem gördüğünüz gibi.

2- Kocakarı yöntemi sirkeyle evde gebelik testi

Bu testte bize yarım su bardağı sirke ve bir adet plastik kap gerekli.  Plastik kabın içine sirke eklenir ve idrar da kabın içine yine eklenir. Eğer renk değişimi olursa hamilesiniz demektir, renk değişmez ise hamile değilsiniz demektir. 

3- Kocakarı yöntemi kabartma tozu ve soda ile evde gebelik testi

2 yemek kaşığı kabartma tozu, 2 yemek kaşığı soda ve bir plastik kap gereklidir. Plastik kabın içine kabartma tozu eklenir, daha sonra idrar kabartma tozunun üzerine eklenir, Bir kaç dakika sonra bu karışımın üzerine 2 yemek kaşığı soda eklenir. Eğer karbonat köpürürse hamilesiniz, köpürmez ise hamilelik oluşmamış demektir. 

4- Kocakarı yöntemi çamaşır suyuyla evde gebelik testi

Bize 1 plastik kap ve 2 yemek kaşığı çamaşır suyu gereklidir. Çamaşır suyu kabın içine konur ve idrar üzerine eklenir. Eğer köpük oluşursa hamilesiniz, köpük oluşmaz ise hamile değilsinizdir. 

5- Kocakarı yöntemi diş macunu ile evde gebelik testi

Bize küçük bir kap ve bir miktar diş macunu gereklidir. Kaba diş macunu eklenir ve kabın içine idrar eklenir. Diş macunu köpürür ve renk değişirse hamilesiniz, köpürmez ise hamile değilsinizdir. 

6- Kocakarı yöntemi karahindiba ile evde gebelik testi

Bize 3-4 karahindiba yaprağı ve bir plastik kap gereklidir. Karahindiba yaprakları plastik kabın içine koyulur ve idrar üzerine eklenir. Karahindiba yaprakları üzerinde kırmızı lekeler oluşursa hamilesiniz, oluşmaz ise hamile değilsinizdir. 

7- Kocakarı yöntemi sadece idrar ile gebelik testi

Bu testte sadece bir kavanoz yeterli. Kavanozun içine idrar eklenir ve 24 saat beklenir. Eğer idrarın üzerinde ince bir tabaka oluşmussa hamilesiniz, oluşmamışsa hamile değilsinizdir. 

8- Kocakarı yöntemi sabun ile gebelik testi

Bir parça sabun üzerine idrar yapılır. Eğer sabun üzerinde kabarcıklar oluşursa hamilesiniz, oluşmaz ise hamile değilsiniz demektir. 

9- Kocakarı yöntemi limonla gebelik testi

Bir kabın içine idrar yapılır ve limon idrarın üzerine sıkılır.  Eğer limonun lifleri ve tortuları dibe çöküyorsa hamilesiniz, çökmüyor ise hamile değilsinizdir. 

Evet değerli ziyaretçimiz yukardaki yöntemler malum olduğu üzere koca karı yöntemi. Kesin yüzde yüz sonuç vermeyebilirler. En doğru sonuç için yukardaki testleri yaptıktan sonra hamilelik varsa bir gebelik testi yaptırmanız ve kan testiyle gebeliğinizi onaylatmanız gerektiğini unutmayın.

Sağlıcakla Kalın.


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu