in

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi?

Gönderi paylaş:

Erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi sorusunun kafa karıştıran bir sorudur. Gelin konuya biraz açıklık getirelim. Erkeklerin bir çok noktada bilgi ve tecrübe sahibi olduğu düşünülse de bu konu apayrı bir konudur diyebiliriz. Ayrıca bu sorunun esas sorulma nedeni acaba hamile kaldım mı yada ilişki yaşadığım kişi acaba hamile kaldı mı sorusunun cevabını aramaktır diyebiliriz. Bu nedenle gelin konuya biraz daha yakından bakalım ki olayın ne olduğunu anlamaya çalışalım.

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi?

Öncelikle erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi sorusunu cevaplamadan önce kızlık zarının yapısından bahsedelim. Bu konu çok açıklığa kavuşmuş ve tam net sınırları olan bir konu değildir. Durumu şöyle açıklayalım. Kızlık zarı vajinanın bir iki santim içinde elastik bir yapıya sahip bir kapı gibidir diyebiliriz. Bazen vajina içinde yer alan kızlık zarı daha dar, daha geniş daha az esnek yada çok esnek olabilir. Kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durumdur bu. Yukarıdaki resimden de gayet net anlaşılabilir.

Esnek bir yapıya sahip kızlık zarının bozulduğunu bir erkeğin hissetmesi bir çok açıdan farklılık gösteren zarının yırtılması söz konusu olduğu için oldukça zordur. Kızlık zarının bozulduğunu anlamanın en belirgin yolu kızlık zarının kanamasıdır. Bu da cinsel ilişki esnasında hafif kırmızımsı bir kanamayla kendini zaten belli eder. Ancak kızlık zarının bozulduğunu hissetmek bu anlamda mümkün değildir. Peki neden?

Öncelikle kızlık zarının bozulduğunu anlamanın kızlık zarı kanaması olduğunu söyledik. Erkeğin kızlık zarının bozulduğunu hissetmesi neden zordur peki. Şundan dolayı. Öncelikle kadın ilk kez ilişkiye gireceği için zaten vajina dar olacağından zorlama nedeniyle kızlık zarı nedeniyle mi zorlama oluyor yoksa dar vajina nedeniyle mi kestirmek çok zordur. Bunun dışında hali hazırda kızlık zarı her zaman kanamayabilir, doğuştan yok olabilir yada aşırı esnek olabilir yada gençlikte masturbasyon yaparken kız tarafından tahrip edilmiş olabilir. Bütün bu nedenlerle kızlık zarının bozulduğunu erkeğin hissetmesi oldukça zordur.

Bunun dışında zaten cinsel ilişki esnasında yüksek adrenalin nedeniyle çiftler haz noktasında üst noktalarda olduklarından küçük açılar ve hissetme duygusu cinsel dürtüler üzerine olduğundan bir şeyin yırtıldığını anlaması çok güçtür.

Yani özetle söyleyebiliriz ki erkeklerin kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi sorusuna vereceğimiz cevap bunun pek mümkün olmadığıdır. Kızlık zarının bozulduğunun göstergesi kızlık zarı kanaması ve kızlık zarı muayenesidir. Bunun dışında net bir şey söylemek oldukça zordur. Sağlıcakla Kalın.

Evde Kızlık Zarı Kontrolü Nasıl Yapılıyor?

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.