in

Çamaşır Suyuyla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gönderi paylaş:

Çamaşır suyu ile gebelik testi yapılır mı diye merak edenlere cevabımız evet çamaşır suyuyla gebelik testi yapılmaktadır. Elbette bu test bilimsel bir yöntem değil ancak emin olun hamile olup olmadığınız hakkında kayda değer sonuçlar vermektedir. Şimdi çamaşır suyuyla hiç hamilelik testi nasıl yapılır gelin beraber bakalım.

Malzemeler

  • 1 adet plastik pet bardak,
  • Bir miktar çamaşır suyu
  • Uygun bir ortam

Hepsi bu kadar. Yani bir adet plastik pet bardakla biraz çamaşır suyuyla hamilelik testi yapmak mümkün. Şimdi çamaşır suyuyla hamilelik testinin nasıl yapıldığına bakalım.

Çamaşır Suyuyla Gebelik Testi

  1. Hamilelik testini yapmadan önce vajinal bölgenizi ıslak temiz bir bezle temizledikten sonra kurulayın.
  2. Daha sonra idrarınızın bir miktarını klozete yaptıktan sonra geri kalan kısmını plastik pet kabın içine yapın. Geri kalanını ise yine klozete yapabilirsiniz.
  3. Daha sonra bir miktar çamaşır suyunu plastik pet kabın içine dökün.
  4. İşte bu kadar test bitti. Bir kaç dakika bekleyin ve test sonucunu öğrenin.

Çamaşır Suyuyla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Eğer pet bardak içindeki idrarda köpürme oluyorsa gebelik testi pozitiftir. Yani tebrikler hamilesiniz. Eğer köpürme olmaz ise hamile değilsinizdir.

Koca karı yöntemi gibi görülse de aslında işin içinde bilim vardır. Hamilelikle birlikte bazı hamilelik hormonları idrara karışırlar ve çamaşır suyunun içindeki kimyasallarla etkileşime girerek köpürmenin meydana gelmesini sağlarlar. Bu şekilde hamile olduğunuzu öğrenmiş olursunuz.

Gördüğünüz üzere oldukça basit olan çamaşır suyuyla gebelik testi evinizde kolaylıkla yapılabilen ve genelde doğru sonuç veren bir testtir.  Burada unutulmaması gereken şartlarınız müsait olduğunda bir gebelik testi ile testinizi tekrarlamalısınız. En son olarak ta kan testi yaptırarak hamileliğinizi kesinleştirilmiş olursunuz.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılar:

Karbonatla Hamilelik Testi Ne Kadar Doğru Sonuç Verir?

Evde Kocakarı Yöntemiyle Yapılabilecek Gebelik Testleri Listesi

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.