Anne karnında hareketli bebek doğunca nasıl olur?

annemce
Anne karnında hareketli bebek doğunca nasıl olur?

Anne karnında hareketli bebek gerçek anlamda anneyi özellikle geceleri rahatsız etse de anneye tarifi imkansız mutluluk verir. Bu mutluluğu özellikle ilk kez anne olanlar daha iyi hissederler. Hele ki bu bebek uzun süre beklenmişse veyahut tüp bebekse gerçekten anne bebeğinin hareket etmesini sabırsızlıkla bekler. Bazı bebekler ise anne karnında aşırı hareketlidirler. Anne karnında bebeğin çok hareketli olmasının sebeplerini sizlere yazımızda açıklamıştık.  Anne adayları karnındaki bebek çok hareketliyse doğunca nasıl olur bu çocuk diye anneler merak içine girerler.

Anne karnındaki hareketli bebekler gerçekten kişilikleri anne karnında oluşmaya başlar aslında. Bazı anne babalar bunu çok iyi anlarlar. Anne karnında bebek ne kadar kıpır kıpır hareketliyse doğumdan sonrada bir o kadar hareketli ve bol bol ağlayan bir bebek olacaktır. Büyümenin etkisiyle anne karnındaki hareketlilikte devam eder ve 2-5 yaş arası bu bebekler oldukça hareketli annelerin tabiriyle yaramaz olurlar.

Anne karnında hareketli olan bebekler hakkında bilinmesi gereken en önemli husus bu durumun bebekler için son derece normal olduğu ve bebeğin sağlıklı olduğunu göstermesidir. Bunun yanı sıra özellikle hareketli bebek ve çocukların zeka gelişimin çok iyi olduğu ve buna bağlı olarak yeteneklerinin çok yüksek düzeyde olduğunu söylememiz mümkün. Özellikle çocukluk döneminde bu gelişimi anne babalar çok iyi anlayabilirler.

Peki bu durum anne babaları nasıl etkiler?

Gerçek anlamda anne karnında hareketli bebekler doğduktan sonra yine hareketli ve bol bol ağlayan, bebeklik döneminden çıkıp çocukluk döneminde de oldukça yaramaz olmaları durumunda anne babalar gerçek anlamda çok yorulur.  Bu yorgunluğu özellikle anneler çok hissetseler de aynı durumdan babalarda nasibini alırlar. Bebeğinizin hareketli olması yada yaramaz olması sizi korkutmasın. Çocukluktan çıkışta bu çocuklar oldukça sakin bir ruh haline bürünür ve anne babaların sözünden çıkmazlar. Yani bebekliği ve çocukluğu yaramaz ve hareketlilik içinde geçen çocuklar büyüdüklerinde daha sakin bir kişiliğe bürünürler.

Anne babalara düşen çocuklarına bol bol sabır göstermeleri ve onları sınırlamamalarıdır. Sınırlanan bu tür çocukların daha çok hırçınlığa doğru kayacakları unutulmamalıdır.

Sağlıcakla Kalın.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak