in

Adete Yakın Hamile Kalınırsa Adet Görülür Mü?

Gönderi paylaş:

Regle yakın hamile kalınır mı sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Bazı bilgiler doğru olmamasına karşın toplum tarafından doğru olarak kabul edilmiştir. Örneğin. Kadın adet olduğunda hamile kalamayacağı ya da hamile kalamamış olduğuna dair dedikodular bulunur. Ancak bu durum kesin olmamakla birlikte tam tersi örnekler ile karşılaşılması da mümkündür.

Kadın vücudu üzerinde yapılan çalışmalar hala devam etmektedir. Dolayısı ile kadınlar ile ilgili bilinen bilgiler oldukça azdır. Adete yakın hamile kalmak mümkündür ve aynı zamanda hamileliğin ilk evresinde adet ile karşılaşmak da olasıdır. Regl dönemine yakın hamile kalmak nadir de olsa karşılaşılan bir durumdur.

Adete Yakın Hamile Kalınırsa Adet Görülür Mü?
Adete Yakın Hamile Kalınırsa Adet Görülür Mü?

Adet Tarihine Yakın Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Adetliyken hamile kalmak yaşanma ihtimali yüksek olan bir gelişmedir. Her ne kadar kadınların gebelikleri için adetten 14 gün öncesine kadar ihtimal daha yüksek olsa da gebelik anında da hamile kalınması mümkündür. Nadir olmasına karşın görülen azı gelişmeler arasında bulunur.

Adet tarihine yakın hamile kalan kadınlar ile karşılaşılmaktadır. Korunmadan cinsel ilişkiye girmek hangi dönemde olur ise olsun, her zaman hamilelik riskini barındırır. Gebe kalmak istemeyen kişilerin adet dönemlerinde ya da adet dönemlerinden önce ya da sonra girecekleri cinsel birliktelikte korunmaları gerekir. Regl dönemine yakın hamile kalmak kadınların yaşama ve karşılaşma ihtimali olan bir konudur.

Adete Yakın Hamile Kalındığında Ne Zaman Anlaşılır?

Adete yakın hamilelik belirtilerinin iyi izlenmesi gerekir. Hamile kalınan adet döngüsünü takip eden bir sonraki döngüde kişinin regl olmaması gerekir. Eğer kişi regl olmamış ise ve hamilelik belirtileriyle karşılaşıyor ise test yaptırması önerilir. Test sonucu pozitif olduğunda bu durum kişinin gebe olduğunun bir kanıtıdır. Regl dönemine yakın hamile kalmak beraberinde belirtileri de getirir.

Bu belirtiler arasında mide bulantısı, halsizlik, baş dönmesi gibi unsurlar yer alabilir. Her kadında hamilelik belirtileri aynı ya da zaman zaman farklı olabilmektedir. İlk görülen belirti çoğunlukla mide bulantısı ve halsizliktir. Ancak baş dönmesi ve koku hassasiyeti gibi ilk belirtilerle karşılaşan kadınlar da vardır.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: annemce1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.