in

Hamilelik İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Tuvalete Gidilmelidir?

Gönderi paylaş:

İster ilk defa ister ikinci defa hamile kalmak isteyen kadınlar, hamilelik için cinsel ilişkiden ne kadar sonra tuvalete gidilmelidir diye merak edebiliyor. Aslına bakılırsa bizde ilk bebek denememizde bel altına yastık koyma gibi bir çok deneme yapmış ve başarılı olmuştuk diyebiliriz. Özellikle diz dirsek pozisyonunun çok faydasını gördük diyebiliriz. Neyse konumuza dönelim ve hamilelik isteyen kadınlar cinsel ilişkiden ne kadar sonra tuvalete gitmelidir konusunda sizlere bilgi verelim.

Şimdi öncelikle yeni evlenen çiftlerin cinsel yaşamı yeni yeni ve yavaş yavaş ilerler. Bir müddet sonra hamilelik düşünmeye başlarlar ve bazen hamilelik kolay gerçekleşmez. Hamileliğin kolay gerçekleşmesi için önemli 3 unsur vardır.

  1. Yumurtlama zamanında cinsel ilişkiye girme
  2. Diz dirsek pozisyonu
  3. Spermlerin anne rahmine ulaşması

Hemen bunları kısaca açıklayalım. Hamilelik için kadının yumurtlama zamanında cinsel ilişkiye girilmelidir. Bunu yumurtlama testi yaparak yumurtlama zamanında ilişkiye girmek mümkün. Linkte yumurtlama testiyle alakalı daha ayrıntılı bilgi mevcut.

İkinci olarak diz dirsek pozisyonu yine hamileliği kolaylaştırır. Bu posizyonda bel altına yastık koyarak cinsel ilişkiye girmek yine hamileliği kolaylaştıracaktır.

Buraya kadar kolay hamilelik için hangi zamanda ve hangi posizyonda cinsel ilişkiye girileceğini yazdık. Şimdi cinsel ilişkide hamile kalmak için çok acele ediliyor ve spermin vajina dışına taşması söz konusu oluyor. Hamilelik için ideal bir cinsel ilişki şu şekilde olmalıdır.

Yumurtlama zamanında diz dirsek pozisyonunda bel altına yastık koyarak cinsel ilişkiye girmek ve tüm spermin vajina içinde kalmasını sağlamak kolay hamilelik için şarttır.

Peki cinsel ilişkiden sonra hamilelik için tuvalete ne zaman gidilmelidir?

Yukarıdaki şartları sağlayıp cinsel ilişkiye girdikten sonra bel altına yastık koyup diz dirsek posizyonunda en az 5-10 dakika beklenmeli, daha sonra yatarak bir 30 dakika daha beklenmelidir. Yani boşalmadan sonra en az 30-40 dakika yatarak beklenmeli, banyoya ve tuvalete gidilmemesi gereklidir. Bu sayede spermlerin kadın rahmine iyice ulaşması sağlanır ve yumurtaları döllenmesi için ideal ortam oluşturulmuş olur.

Unutmamak gerekli ki spermin hepsi vajina içinde kalmalıdır. Çünkü bazen acemilikten erkek dışarıya boşalıyor, yada pozisyon ayarlanamıyor ve sperm dışarıya taşıyor. İdeal olan tüm spermin vajina içinde kalması ve anne rahmine ulaşmasının sağlanmasıdır. Aşağıda bahsedilen konuların linklerinden konularla alakalı daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın.

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

Yumurtlama Testi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yumurtlama Tarihi (Günü-Dönemi) Hesaplama

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir