in

Hamile Kalmak İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Duş Alınmalıdır?

Gönderi paylaş:

Hamile kalmak için cinsel ilişkiden ne kadar sonra duş alınmalı ne zaman banyo yapılmalıdır sorusu hamile kalmak isteyen bayanların kafasını karıştırıyor. Bu konuyla ilgili farklı yazılarımız olsa da duş alıp banyo yapma zamanıyla ilgili de sorular geldiği için bu yazıyı sizler için hazırladık. Konuyla ilgili diğer yazıları bu yazının altına sizler için ekledik. Şimdi gelelim asıl konumuza. Hamile kalmak bazı durumlarda çok kolay olsada bazı durum ve kişiler için zor olabilir. Bu nedenle doğru zamanlama çok önemlidir. Tüp bebek tedavimizden önce bu durumu çok araştırmış ve uygulamıştık.

Kendi başımıza geldiği için şu hususlara da dikkat etmenizi önereceğiz. Öncelikle hamile kalmak için doğru zamanlama çok önemlidir. Bunun için en uygun zaman dilimi ise yumurtlama dönemidir. İkinci husus ise hamilelik için ilişki pozisyonudur bunun içinde en uygun pozisyon diz dirsek pozisyonudur. Bu iki husustan sonra önemli olan ise ilişkiden sonra ne zaman tuvalete gidileceği, banyo duş yapılacağı yada ne kadar yatılacağı hususudur.

Peki Hamilelik İçin Ne Kadar Sonra Duş Almaya Gidilmeli?

Şimdi neden hamile kalmak için ilişkiden bir zaman sonra duş alınıp alınmayacağı hususunun önemini anlatalım. Burada önemli olan nokta şudur ki doğru zamanda doğru pozisyonda yaşanan cinsel ilişkide hamile kalmayı kolaylaştırmanın yolu tüm spermlerin anne rahmine ulaşmasının sağlanmasıdır. Rahme ulaşan sperm miktarının çok olması yumurtanın döllenmesini kolaylaştıracak ve bu sayede hamilelik oluşacaktır.

Bu nedenlerden ötürü cinsel ilişkiden sonra yukarıdaki bahsettiğimiz hususlara dikkat etmeli ve cinsel ilişkiden 20-30 dakika sonra duş almaya yada tuvalete gitmelisiniz.

Burada dikkat etmenizi gerektirecek önemli bir hususta diz dirsek pozisyonunda cinsel birliktelik yaşadıktan sonra belinizin altına 4-5 dakika yastık koyarak beklemeli daha sonra da yarım saat sırt üstü beliniz biraz yukarıda olacak şekilde yattıktan sonra banyo yapmaya gitmelisiniz. Buradaki dikkat edilmesi gereken husus spermlerin geri gelmesinin önüne geçilmesi ve tüm spermlerin rahme ulaşmasının sağlanmasıdır. Başka bir hususta erkek boşalırken tüm spermin içeriye boşaldığına dikkat etmelidir.

Özetleyecek olursak yukarıdaki hususları dikkate alıp uygulamak kaydıyla ilişkiden 25-30 dakika sonra duş almanız hamileliği kolaylaştıracaktır. Buradaki tüm amacın spermlerin kadın rahmine ulaşmasının kolaylaştırılması ve döllenmenin sağlanması ve hamileliğin kolaylaştırılmasıdır.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılarımız:

Kolay Hamile Kalmak İçin Yastık Nereye Konur?

Cinsel ilişkiden Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Yatmalı?

İlişkiden Hemen Sonra İdrar Yapmak Hamileliği Engeller Mi?

 

 

 

 

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir