in

Hamile Kalmak İçin En Az Kaç cm Girmeli?

Gönderi paylaş:

Yeni evlenen çiftler hamile kalmak ve çocuk yapmak için en azından kaç cm girmeli, kaç santimde acaba hamile kalınır diye merak edebiliyorlar. Bunun merak edilmesi normal bir durum çünkü çocuk sahibi olmak isteyen herkesin aklında bir dünya soru vardır bu soruda onlardan bir tanesidir. Elbetteki bu konuda bilgi sahibi olmamız hamile kalmamızı kolaylaştıracaktır.  Bu nedenle zihnimize yerleşen bu soruya gelin beraber açıklık getirelim.

Bu durumu şöyle izah edebiliriz. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki herşeyi daha net anlayasınız. Gerek 1 damla sperm içinde binlerce hatta yüzbinlerce sperm hücresi vardır. Hatta erkeğin organından çıkan zevk suyunda bile sperm bulunur. Bu yüzbinlerce sperm içinde kadın rahmindeki yumurtayı dölleyecek olan ise tek bir adet spermdir. Bunu açıkladıktan sonra konumuza dönelim.

Diyelim ki cinsel birleşme sırasında erkek bir cm kadar vajinaya girdi ve boşaldıysa bu durumda hamilelik olasılığı yüksektir. Çünkü spermler kaygan olan rahim yolundan direk rahime gidecek ordanda 1 tanesi yumurtayı dölleyecektir. Kısaca sorumuzun cevabı 1 cm girmeyle bile hamile kalınabilir. Bu tür durumlarda sağlıklı bir kadın ve sağlıklı bir erkek için hamileliğin oluşması mümkün ve olasılığı yüksektir.

Hatta erkek boşalmasa ama zevk zuyunun içindeki spermle bile hamilelik mümkün olabilmektedir. Ayrıca ele bulaşan, yastığa bulaşan spermle veya vajinanın üstüne boşalmayla bile hamilelik mümkündür. Diyelim ki vajinanın üstündeki kıyafete erkek boşaldı eğer sperm içeriye geçtiyse yine hamilelik oluşabilir. Ancak bu durumlarda hamilelik olasılığı çok düşüktür.

Eğerki yukarıda bahsedilen durumların biriyle karşılaşmanız durumunda ertesi gün hapı kullanmanız aklınızdaki şüpheleri önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü yukarıda bahsedilen durumların hepsinde az yada çok hamile kalma olasılığı vardır. Bu nedenlerle korumalı ilişki her zaman en doğrusudur.  Aşağıya konularla alakalı detaylı diğer yazılarımızı ekledim.

Hamilelik İsteniyorsa

Birde durumu diğer açıdan bakarak inceleyelim. Eğer ki hamilelik isteniyor hamile kalınamıyorsa erkeğin diz dirsek pozisyonunda tamamiyle içeriye boşalması çok önemlidir. Bütün sperm tamamiyle anne rahminin içinde kalmalı ve dışarıya kaçırılmamalıdır. Burada kaç santimin girdiğinden ziyade önemli olan tüm spermin içerde kalmasının sağlanmasıdır. Bu şekilde hamilelik çok daha kolaylaşacaktır.  Eğer hamile kalmak istiyorsanız bu durumu göz ardı etmemeniz çok önemlidir.

Sağlıcakla Kalın.

Önerilen Yazılar:

Bir Damla Sperm İle Hamile Kalınır Mı?

Hamile Kalmak Kolay Mı? Yoksa Çok Mu Zor?

Kolay Hamilelik İçin Diz Dirsek Pozisyonu Hangisidir? (Resimli Anlatım)

 

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir