in

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Gönderi paylaş:

İster pürüzsüz ister sorunlu bir cilt, ister erkek ister kadın, ister genç ister yaşlı, her türden insanın dert yandığı bir problemdir sivilce ve sivilce lekeleri. Sivilce lekeleri bayan ya da erkeklerin en fazla şikayet ettiği konuların başında gelir. Özellikle de ergenlik döneminde cildin daha yağlı bir yapıda olması.

Ciltte oluşan bu sivilcelenmelerin en büyük nedenlerinin başında gelir. Sivilceler asla sıkılmaması gereken cilt hastalıklarındandır. Özellikle de kırmızı sivilce lekeleri bu konuda dikkat edilmesi gereken durumlardır. Yüzünüzdeki sivilcelerin içi iltihaplı ise o zaman bu hassasiyetinizin de biraz daha fazla olmasını gerektirecektir. Aşağıda sizlere sunacağımız çözümler sayesinde cildinizdeki sivilce lekelerinden de rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Limon Suyu Tedavisi

Yüzünüzde koyu kırmızı sivilce lekeleri varsa o zaman limon suyunun buna iyi geleceğini bilmelisiniz. Yapacağınız şey öncelikli olarak cildinizi temizlemek ve ardından limon suyunu bu bölgeye sürmektir. Limonu sürerken bir top pamuk kullanmanız gerekir. Taze sıkılmış limon ideal olandır. Kırmızı sivilce lekelerini geçireceği gibi aknelerinde tedavisini gerçekleştirir. İşlemi tamamladıktan sonra 10 dakika boyunca bekliyorsunuz ve sonrasında ılık suyla temizliyorsunuz.

Buz Tedavisi

Buzun cildinizi şoklayıcı bir etkisi vardır. Eğer ki sivilcelerinizi sıkmış ve onlarda kızarmışsa o zaman buz küpünü alarak sivilcenin olduğu bölgenin üzerine koyun ve bekletin ardından ovalamaya geçebilirsiniz.

Soda Tedavisi

Cildin kimyasal olarak soyulması işlemine dermavrazyon adı verilmektedir.  Evinizde yapacağınız bir soda ile birlikte doğal olan işlemi de gerçekleştirmiş olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken şey iki çay kaşığı oranında su ve de 1 çay kaşığı sodayı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürerek 2-3 dakika boyunca bekletin ardından ılık su ile yıkayarak durulama işlemine geçebilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Kozmetik Ürünler

Bazı kozmetik ürünlerinin cildi ağartıcı etkisi vardır bu ürünler  C vitamini, dut özü, kojik asit, arbutin ve meyan kökü ekstresinden oluşmaktadır. Ve cildinizi beyazlatmak için kullanılırlar Cildinize iyi gelecektir.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.