Güzellik

Karışan Saçları Açabilmek İçin 5 Yöntem

Karışan saçlar gerçekten çok can sıkıyor özellikle acelemiz olduğunda. Çok basit bir kaç yöntemle bu dertten kurtulabilsek ne güzel olurdu öyle değil mi? Saçlar bir kadın için en önemli konuların başında gelir. Çünkü saçları parlak canlı ve güzel olan bir kadın kendisini her zaman harika hissedecektir. Ancak kadın için saç ne kadar önemli olsa da bazı saçlar vardır ki onlara şekil vermek ve onları korumak her zaman zor olmuştur. Annemce olarak sizlere bu makalemizde saçlarınızı açabilmeniz için kolay yolların ipuçlarını vermek istedik. Aşağıda 5 maddeyi görebileceksiniz ve bu 5 madde ile birlikte artık saçlarınızın daha kolayca açıldığını fark edeceksiniz

Kalın telli ve de kıvırcık saçlar her zaman kolay karışan modeller arasında gösterilir. Üstelik bu modelde saçınızı açmaya çalışırken ona ne kadar çok zarar verdiğinizi tahmin bile edemezsiniz.

1 ) Eğer ki saçlarınızın banyo sonrasında kolayca açılmasını amaçlıyorsanız bunun en iyi yolu henüz banyoya girmeden önce saçlarınızı taramaktır. Hatta bu sırada saçlarınızdaki tüm düğümleri de açmanıza gerek yok. Yumuşak bir fırça ile başlayabilirsiniz ve bu banyo sonrasında işinizi kolaylaştıracaktır.

2)  Saçlarınızı tararken özellikle dişli tarak ve saç kremiyle birlikte banyo anında yardımcı olmanız gerekir. Eğer ki saçlarınızın telleri kalınsa o zaman krem sürdükten sonra onu biraz serbest bırakmalısınız. Daha sonrasında taradığınız da kolay açıldığını görebileceksiniz. Sonrasında iyice durulamanız yeterli olacaktır. Bu yöntem ile güç kullanmanıza gerek yok ne kadar nazik davranırsanız saçlarınızı da o kadar çok korumuş olursunuz. Eğer ki bu işlem esnasında saçlarınızda açılmayan bölgeler varsa banyo sonrasında taradığınız da açılacaktır.

3) Saçlarınızın banyo esnasında kırılmadan açılmasını istiyorsanız o zaman yapmanız gereken şey saçınızda saç kremi sürdükten sonra taramak olmalıdır. Eğer ki saçlarınızı durulamazsanız o zaman daha kolay açılırlar. Açmak için bir saç fırçası ya da parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Kırılmasını istemediğiniz saçlar ve karışmış olanlar için saç kremi ideal çözümdür.

4) bugüne kadar saç açıcı spreylerden kullanmamışsanız o zaman size tavsiyemiz hemen almanız yönünde olacaktır. Bu spreyleri yetişkin bölümünde bulabilirsiniz.

5) saçlar taranırken dipten uca olacak şekilde değil de uçlarından başlayarak taramalısınız. Önce uçlardaki düğümleri açmak sizin için daha iyi olacaktır.

Sağlıcakla Kalın.


Aklınamı Takıldı? UZMANLARA VE ANNELERE SOR (Tıkla)
Instagramda Bizi Takip Edin ! (Tıkla)
Ay Ay Bebek Gelişim Evreleri

Annemce

Annemce yazar ekibi, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında tecrübe ve bilgi sahibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu