in

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Gönderi paylaş:

Dudak Bakımı, Dudaklarınıza doğru bir şekilde bakım uygulamadığınız da onların çok çabuk bir şekilde kuruduğunu ve çatladığını görebilirsiniz bu durum size acı vereceği gibi aynı zamanda çirkin bir görüntü oluşmasına da neden olacaktır.

Bayanlar için dudak bakımı oldukça önemli bir konudur. Çünkü dudaklar bir kadının tüm uzuvlarını birbirinden ayıran önemli bir özelliğe sahiptir. Dudaklarda vücutta bulunan cildin korunmasını sağlayan bir yağ bezi yoktur. Bu nedenle de bir hava değişimi durumunda en önce etkilenecek olan bölge dudaklardır. İlk olarak kuruluk hissiyatı şeklinde kendini gösterirken nemlendirilmemesi halinde çatlamalarda meydana gelebilecektir. İşte bu durumun önüne geçilmesi için dudak bakımı büyük bir öneme sahiptir.

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?
Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dudaklarda meydana gelen sıkıntılardan birisi ölü derilerdir. Bu ölü derilerin oluşma nedeni ise dudağın çatlamasıdır. Çatlaklar ise çirkin bir görüntü oluşturmasının yanı sıra aynı zamanda acı vereceklerdir. Dudaklarınızın çatlamaması için hava dengesi çok önemlidir. Örneğin bulunduğunuz ortamın çok sıcak ya da çok soğuk olmaması gerekir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise çatlak kremleri kendi önemini hissettirecektir.

Dudaklarınızda meydana gelen bu ölü derilerden kurtulmanın yolu oldukça basittir. Bir diş fırçası ile dudağınıza masaj yaptığınız da ölü derilerden de kurtulmuş olacaksınız.

Hamilelikte düşük nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

Dudak bakımı ihtiyacı duyacağınız bir diğer neden ise dudaklarınızda meydana gelen kurumalardır. Dudak kurumalarının kaçınılmaz sonu çatlaklar olacağından bunun önüne geçmek kaliteli olan dudak nemlendiricileri ile mümkün olacaktır. Ancak siz bu nemlendirici ürünleri kullanmak istemiyorsanız o zaman evinizde de zeytinyağı, kakao yağı gibi doğal olan yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?
Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanların sık makyaj yaptıklarını düşünecek olursanız dudaklarına sürdükleri markasız ve kalitesiz rujlar dudaklarını olduğundan farklı göstermektedirler. Bu nedenle de bu şekilde ürünleri kullanmamak gerekir.

Makyajınıza başlamadan önce mutlaka nemlendirici krem sürerek dudağınızın nem dengesini kendisine getirmelisiniz. Bu üzerine sürdüğünüz rujunda etkisini azaltacaktır.

Kalitesiz olan rujlar dudaklarınızın en büyük düşmanıdır.

Yerleşme Kanaması Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Genelde bayanlar sıkıldıklarında rujlarını yemek isterler ve bu da dudaklarına daha fazla zarar verdikleri anlamına gelmektedir. Bu nedenle de dudaklar kesinlikle ısırılmamalıdır.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.