in

Göbek Eriten Diyet Listesi

Gönderi paylaş:

Türkiye’de bayanların büyük bir çoğunluğunun derdi göbek bölgesinde biriken yağlar olmaktadır. Her toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da belirli vücut yapıları vardır. Simit diye adlandırdığımız göbek yağları ise; hem giyilen kıyafetleri yeteri kadar çekici göstermiyor, hem de kişinin psikolojik yönde olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Birçok bayan da göbek bölgesinde biriken yağları gidermek için göbek eriten diyetler konusunda araştırma yapmaktadır.

İnternet üzerinde birçok site göbek eritme diyeti verdiğini söylese de bu başlık altında bambaşka bir diyet sunuyor. Dolayısı ile de uygulanan, emek harcanan diyetler boşa gitmiş oluyor. Biz de sizlere bu yazımızda %100 sonuç veren göbek eritme listesini açıklıyoruz.

Göbek Eriten Diyet Listesinde Neler Var?

Göbek Eriten Diyet Listesinde Sabah Kahvaltısı

1 su bardağını dolduracak derece şeftali suyu. Şeftali suyunu naturele en yakın markalardan almayı tercih  ederseniz fazla tatlı olsun diye koyulan şeker oranından da uzak durmuş olursunuz. Bu nedenle de Cappy gibi bilindik markalardan meyve suyu içmeye özen gösterin.

3 ince dilim kek tüketmeniz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kekin meyveli olması gerektiğidir. Çikolata ya da kakaolu kekler kesinlikle tüketilmemelidir. Hem fazla kalori almanıza neden olacak hem de çikolata içeren yiyecek maddeleri göbek yağlanmasına da davetiye çıkarmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz konuya özellikle dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamak isteriz.

Göbek Eriten Diyet Listesinde Öğlen Yemeği

İnce bir dilim ekmeğin üzerine bal sürerek bir tane ballı ekmek tüketin. Balın halis bal olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

2 bardak da su için. Su bardağını silme bir şekilde doldurmaya özen gösterin. Ballı ekmeğin ardından içeceğiniz 2 bardak su hazmı kolaylaştıracak ve besinlerin öğütülmesine yardımcı olacak.

Göbek Eriten Diyet Listesinde Akşam Yemeği

2 yemek kaşığı kadar pilav. Burada pirinç pilavı kullanabilirsiniz. Ancak; 2 yemek kaşığını geçmemesine de özen göstermeniz gerekiyor.

3 yemek kaşığı nohut veya değişik bir bakliyat. Bakliyat yemeğe özen gösterin.

Son olarak da isteğe bağlı olarak kırmızı ya da yeşil 1 adet elmayı kabukları ile birlikte yiyebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir