• Annemce Forumuna Hoşgeldiniz. Annemce forum ne kadar yeni kurulmuş olsa da, geçmiş yılların vermiş olduğu tecrübelerle 3 yılı aşkın bir süredir sizlere yardımcı olabilmek için 1000'nin üzerinde makale hazırladık. Annemce forumuda siz değerli ziyaretçilerimiz ile birlikte daha fazla bilgi edinme adına rahatlıkla sorularınızı sorabilecek ve diğer üyelere destek verebileceksiniz.

Türkiye'nin En İyi 10 Tüp Bebek Merkezi

Hazal Deniz Çevrimdışı
Eşinle bir yıldan uzun süredir çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ve başarılı olamıyorsunuz. Bunun neticesinde de "Tüp bebekte en başarılı hastane hangisi?" diye merak edebilir ve uzun araştırmalardan geçerek çeşitli tedaviler görmeniz gerekebiliyor.

Zaman zaman hayal kırıklıklarına kapıldığınız, üzüldüğünüz, maddi ve manevi olarak yıprandığınız bu dönemde, tüp bebek tedavisi için seçtiğiniz merkezin uzman bir ekipten oluşması en önemli kriter. Biz de Türkiye genelinde hizmet veren en başarılı ve donanımlı ekiplerin yer aldığı tüp bebek merkezlerini senin için araştırdık. Listemizi incele ve en iyi tüp bebek merkezi hangisi, sen karar ver!

Ayrıca tüp bebek fiyatları 2022 yılında ne durumda merak ediyorsan, merkezlerin profil sayfalarından bilgi alabilirsin.

Tedaviye başlamadan önce öğrenmekte fayda var: Tüp Bebek Nasıl Olur? Tüp Bebek Nasıl Yapılır?

FertiJin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi

Op. Dr. Seval Taşdemir’in önderliğinde, kadın sağlığı ve infertilite (kısırlık) alanında faaliyet gösteren FertiJin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi, en gelişmiş sağlık teknolojileri ve uygulamalarının güvenle kullanıldığı, İstanbul Etiler’de faaliyet gösteren modern bir merkez. 1996’dan günümüze dayanan tecrübesi ile Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından birçok çifti çocuk sahibi yapan klinik, infertilite(kısırlık) tedavisi alanında zorlu vakaların üstesinden gelerek birçok ilke imza atmış.

Dünyada ilk kez Netherton isimli genetik hastalığı PGD ismi verilen yöntemle ayıklayarak sağlıklı tüp bebeklerin doğmasını sağlayan merkez, uzman kadrosu ve son teknoloji ekipmanlarıyla çocuk sahibi olmak isteyen çiftleri hayallerine kavuşturmayı hedefliyor.

FertiJin’in ayrıcalığı, en son teknolojileri uzman kadrosuyla uygularken herkese hak ettiğiniz hizmeti güvenle veriyor olması. Başta Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir olmak üzere tüm doktorlar, tedavi sürecinin her aşamasında çiftleri birebir kendileri takip ediyorlar. FertiJin, profesyonel ve hijyenik bir ortamda, en doğru teşhis ve tedavi için butik bir klinik olarak hizmet veriyor.

İstanbul Tüp Bebek Merkezi​

İstanbul Tüp Bebek Merkezi, teknik donanım ve ekipmanlarıyla modern infertilite (kısırlık) tedavilerine yönelik olarak hizmet veren en iyi merkezlerden biri.

“Küçük bir dokunuş, büyük bir mutluluk.” sloganıyla yola çıkan ekibin, bugüne kadar pek çok çiftin çocuk sahibi olmasını sağlayarak onları, anne ve baba olma hayalleriyle kavuşturduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Tüp Bebek Merkezi’nde tedavi görenler, ekibin profesyonelliği, kendilerine ticari kaygı güdülmeden yaklaşılması, doktorların son derece bilgilendirici ve güven verici yaklaşımları sayesinde çok memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Brüksel Tüp Bebek Merkezi​

Prof. Dr. Yücel Karaman’ın yürütücülüğünde olan Brüksel Tüp Bebek Merkezi, gelişmiş tıbbi teknolojileri ve uzman kadrosuyla 2008 yılından beri hizmet veriyor. Tüp bebek uygulamasında yüksek başarı onarıyla, eşinle hayalini kurduğunuz bebeğe kavuşmak için Brüksel Tük Bebek Merkezi’nin profesyonel ekibine güvenebilirsiniz.

Memorial Tüp Bebek Merkezi​

Prof. Dr. Cem Demirel ve Prof. Dr. Semra Kahraman, tüp bebek alanında büyük başarılara imza atmış iki uzman. Bu iki ismin başkanlıklarıyla büyük başarılara imza atan Memorial Tüp Bebek Merkezi, tekrarlayan düşük probleminden şiddetli erkek kısırlığına, başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar birçok farklı konuya tecrübeli ekibiyle çözüm bulmaya çalışıyor. Bu özellikleri ile en iyi tüp bebek merkezleri arasında.

Merkez, genetik hastalık riski bulunan aileler için de genetik tanı yöntemini uyguluyor. Elde etmiş olduğu büyük başarıları ve çeşitli tedavi yöntemleriyle Türkiye ve Avrupa’da tüp bebek konusunda önemli bir yere sahip olan Memorial ekibine güvenebilirsin. Memorial tüp bebek fiyatları 2021 yılında ne durumda öğrenmek için formu doldurarak bilgi talep edebilirsin.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi​

“Hayatınıza dokunuyoruz.” sloganıyla yola çıkan Eurofertil Tüp Bebek Merkezi, anne-baba olmak isteyen çiftlerin dünyasına üçüncü bir kişiyi katarak gerçekten de hayatlara en güzel dokunuşu yapıyor.

Gebelikte ABD ortalamalarının da üzerinde olmak üzere dünyanın en iyi oranlarına sahip olan Eurofertil Tüp Bebek Grubu, kurulduğu günden bu yana Dr. Hakan Özörnek liderliğinde başarılı ekibiyle hizmet veriyor.

Sadece üreme sağlığı ve tüp bebek alanında hizmet veren ilk merkez olma özelliği taşıyan Eurofertil, kısırlık tedavisi ve tüp bebek uygulamasındaki başarılarıyla sizin de hayallerinizi gerçekleştirebilir.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi yorumları da oldukça olumlu. Sen de merak ettiysen merkezle iletişime geçebilirsin.

Antalya Tüp Bebek Merkezi​

Dr. Kemal Özgür tarafından 2000 yılında kurulan Antalya Tüp Bebek Merkezi, Batı Akdeniz’de bu hizmeti veren ilk merkez. 6’sı hekim olmak üzere 35 kişilik bir kadroları var. Daha az zaman, enjeksiyon, zahmetsiz tedavi yöntemi ve hastalara sunduğu kapsamlı bilgilendirme sistemiyle sağlıklı bir bebek sahibi olabilmek için Antalya Tüp Bebek Merkezi'ne güvenebilirsin. Tedavi süresince elinden geleni yapan profesyonel ekip, birtakım olumsuz sonuçlar alınsa bile hastalarından desteği asla esirgemeyen bir prensiple çalışıyor. Antalya tüp bebek merkezi yorumları da oldukça olumlu.

Ankara Tüp Bebek Merkezi​

Ankara tüp bebek merkezi tavsiyelerimize geçelim. Konusunda deneyimli kadın doğum, üroloji, anestezi ve genetik uzmanları, embriyologlar ve androloglarıyla Özel Ankara Tüp Merkezi, 2002 yılından beri hizmet veriyor. Burada inferteliteye yol açan tüm sorunlar, uzman kadroyla derinlemesine araştırılarak gerek ilaç tedavisi gerekse kapalı/açık ameliyat uygulamalarıyla çözüme kavuşturmaya çalışılıyor.

Eşinle bebek sahibi olmak için kurduğunuz hayaller gerçek olsun istiyorsanız, tüp bebek alanında en yüksek başarı oranlarından birine sahip olan bu merkeze güvenebilirsiniz.

Smyrna Tüp Bebek Merkezi​

İzmir tüp bebek merkezlerinin içinde en çok tercih edilen ve başarısıyla ön plana çıkan yer, Özel Smyrna Art Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi. Yalnızca tüp bebek konusunda değil; kadın hastalıkları, gebelik, endoskopik cerrahi ve üroloji alanlarında da hizmet veren donanımlı bir kadın sağlığı merkezi.

 • Ovulasyon İndüksiyonu,
 • İntrauterin İnseminasyon (Aşılama),
 • IVF (İn Vitro Fertilizasyon),
 • ICSI (Mikroenjeksiyon),
 • IMSI (Yüksek Mikroskobik Büyütme İle Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu),
 • TESE (Testisten Biopsi ile Sperm Elde Edilmesi),
 • PGD (Preimplantasyon Genetik Tanı),
 • Dondurma İşlemleri (Embriyo, Sperm, Testis Dokusu, Over Dokusu),
 • Androloji Laboratuvarı,
 • Endokrin Laboratuvarı, tüp bebek tedavisinde sunulan hizmetler arasında.

Anatolia Tüp Bebek Merkezi​

Tüp bebekte başarının kaliteli laboratuvar hizmetinden geçtiğini belirten Anatolia Tüp Bebek Merkezi, tüp bebek tedavisinde Ankara’nın en çok tercih edilen merkezlerinden.

“Merkez ne zamandır hizmette?”, “Merkezde çalışan uzman ekip ne kadar zamandır tüp bebek ile uğraşıyor?”, “Gebelik oranı ve uygulama başına eve canlı bebekle gitme oranı nedir?”, “Embriyo dondurma ve çözme sonrası embriyoların hayatta kalma oranları nedir?” gibi soruların tüp bebek merkezi seçiminde önemli olduğundan bahseden Anatolia Tüp Bebek Merkezi, güçlü teknik alt yapısı, alanında tecrübeli ve başarılı embriyologlarıyla tedaviye başlayabileceğin en başarılı kurumlardan biri.

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi​

Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlu başkanlığında, 1998 yılından beri faaliyet gösteren Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi, yıllardır değişmeyen başarılı çekirdek kadrosuyla hizmet veren bir merkez.

İlkelerine son derece bağlı olan hastanede, bebek hayali kuran çiftlerin gereksiz tetkik ve tedavilerden korunmasına özellikle hassasiyet gösteriliyor. Teknolojik donanıma sahip klinik ve laboratuvarları eşliğinde titizlikle çalışan Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi'nde ISO 2009 standartları uygulanıyor.

 • Kısırlık,
 • Fallop tüplerinde tıkanıklık,
 • Yumurtlama bozuklukları,
 • İleri derecede polikistik over sendromu,
 • Yumurtalık rezervinin düşük olması,
 • Çikolata kistleri (endometriyozis),
 • Sperm sayısı ve sperm kalitesinde bozukluk,
 • Aşılama uygulamalarındaki başarısızlık,
 • İmmünolojik problem,
 • Kalıtımsal problemler, tedavi uygulanan hizmetler arasında.
 
Üst