• Annemce Forumuna Hoşgeldiniz. Annemce forum ne kadar yeni kurulmuş olsa da, geçmiş yılların vermiş olduğu tecrübelerle 3 yılı aşkın bir süredir sizlere yardımcı olabilmek için 1000'nin üzerinde makale hazırladık. Annemce forumuda siz değerli ziyaretçilerimiz ile birlikte daha fazla bilgi edinme adına rahatlıkla sorularınızı sorabilecek ve diğer üyelere destek verebileceksiniz.

İnatçı Prensesimin Doğum Hikayesi

Melek Çevrimdışı

Melek

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim Hikayem biraz karışık ama her hikaye gibi güzel. Ben kızımla 42'ci haftayı doldurmuştuk güzel prensesimin ama hala gelmeye niyeti yoktu ve ben çok rahat takılıp ise gidip geliyordum kendi isim bu arada 7 nisan 2016 kandil günüydü akşam camiye gideriz kuran dinlerim diye eşim ve kayın Valideyle program yaptık bu arada telefonumda susmuyor akrabalar ne zaman doğura can geçti hafta sezaryen ol diye söyleniyor vs.

Eşime ben dışarı çıkacağım canım çilek çekti alıp çileği biraz dolaşıp gelicim dedim bu halde mi diye mırıldandı sokakta doğu racan gitme dedi. Ben dinlemedim tabi dışarı çıktım sokağın köşesini dondum ve birden bir sıcaklık hissettim ama her zamanki gibi havalar sıcakta ve terledim diye düşündüm ama bir adım daha attım ve dedim kendi kendime evet eşimin dediği gibi sokakta doğrucam galiba suyum geliyordu.

Hemen eşimi aradım in al beni aşağıdan hemen dedim oda ne oldu gebe şaka mi yapıyorsun diye söylendi tamam deyip kapadı ben sokakta eşimi bekliyorum baktım gelen yok sokağın ortasında doğrucam tekrar aradım lanet olası ayakların yürümüyor in alsana beni bir şey oldu bana anladım diyorum aşağı inip aldı beni ve eve çıkana kadar ne oldu deyip durdu ve gelen suyum değildi.
Bebeğim içme pislemişti kakasını yapmıştı. Geliyordu ikimizde korkusu birbirimize bakıyordum kayın Valide hemen annemi aradı ortalık telaş içinde o gün doktorum gittik izinliymiş annem devlet hastanesine götürdü beni adını vermek istemiyorum.

Hastanenin yarısı yapıldı evet bebeğin pislemişti açılan 2 santim yarısını yapıyoruz dediler ve doğum haneye çıkarıldım eşim gerekli evrakları imzalarken hemşireler beni hazırlayıp eşyalarını eşimin eline verdiler ve eşim ağlamaya başladı şu an bile hatırlarken ağlıyorum bende onu teselli ediyorum o beni teselli edeceğine korma bir şey olmayacak bize diye.
Bu arada hamile kalmadan önce iki rahim ameliyatı geçirdim ve doktorum demişti normal doğuramazsın sezaryen olabilirsin demişti ama ben normal doğuma odaklanmıştım kendimi neyse bebeğim pislediği için riskimiz fazlaydı ve biz devlet hastanesinde olduğumuz için bebeğin kalp atışları yavaşlayana kadar anne bebeğin hayatı tehlikeye giren kadar sezaryen yapmıyorlar.

Odaya geçtim anne kayın Valide eşim ablam abim nerdeyse tüm ailem bekliyor 4.45 ti saat açılma hala 2 cmdi suni sancı verdiler ve üzerinde 15 saat geçmişti 4 cm açılma olmuştu ve acayip gerilim strese girmişti. Ebelerin doktorlar var diye değişti ve ben daha çok gerilim sayamadım ama en az 20 kişi açılmamış kontrol etti bu arada kimseyle görüştürmüyorlar aileden eşim dayanamam hastaneyi birbirine katmış bebeğimiz ve benim hayatı tehlikeye başlamıştı ama doktorlar sezer yana almıyorlardı.
Daha fazla dayanamayıp yerimden kalktım ve eşimi çağırın çıkmak istiyorum buradan diye doğum haneyi birbirine kattım sancılarımda acayip sıklaşmıştı eşim ve ablam abim geldi çıkarın beni dedim buradan hemen özel bir ambulans bulundu ve çıkış işlemleri için kağıtlar imzalandı ve sedyeye yatırıldım ama bu geçen 20 saatte bebeğim hiç hareket etmemiştir ve ben ağlamaya başladım ambulansla özel ilgi hastanesine giderken doğuruyor sandım ve çığlık çığlığı alın artık bunu diye bağırdı mi duyan annem ve kayın Validem ağlamaya başladı.

Ortalık iyice gerilim ve hastaneye gelmişti doktorlar tekrar muayene edip suni sancıyla bir saat daha dayan açılan 5 cm olmuş dediler ve tamam dedim ama arada 15 dakika geçti ve benim gözlerim artık görmüyor tansiyonun tavan yapmış ve Üşüyorum ve hemen sezaryen için işlemler başlamış beni hazırladıkları duyuyor ama hiç bir şey görmüyorum en son duyduğum hastayı ameliyata alıyoruz ailesi gelsin dedikleriydi.
Artık bebeğim dünyaya gelmiş ve ben ameliyathanede çıkarken uyan artık hadi bir kızın oldu sesiyle ayılmaya başlamıştım annem başımda harika bir bebeğin oldu kızım çok iyi dedi ben hala bebeğim nasıl diye soruyormuşum odaya aldılar beni narkoz atamam isim nefes alışım ve kalbim durmuş müdahale edilmiş ve uyandığımda eşim başıma ağlıyor herkes bana bakıyor ne oldu bebeğim nerde diyordum birazdan gelecek dediler ve kızım geldi çok küçük Allah'ım bu benim mi dedim çok yoğun ve bitkin şişmiş bir haldeydim annem bebeğim emin diye göğsüme koydu ve ben her şeyi unuttum şükürler olsun Rabbim dedim iyi ki o kadar şeye dayanıp kızımı sağlıcakla kucağıma almayı nasip ettin dedim ve yeni bir dünyaya adım attım.
 
Üst