in

Evde Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Gönderi paylaş:

Evde sivilce maskesi yaparak da pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğiniz gibi size ekonomik açıdan da fayda sağlayacaktır. Aşağıda sizlere sivilce maskesi için birkaç öneri sunmak istedik bu maskelerin her biri sivilcelerinizi yok etmeye yöneliktir. Ancak düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir. Kadindio sitesi olarak sizlere doğal güzelliğinizi de artırabilecek özelliğe sahip olan maske tariflerimizi sunuyoruz.

Evde Limonla Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Limonla Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Limonun C vitamini içerdiğini biliyoruz dolayısıyla cildinizin üzerinde derinlemesine bir etkiye sahiptir. Cildinizi temizler ve de canlandırmaya yardımcı olacaktır. Limonun asidik yapısı sayesinde mikrop kırıcı bir özelliği vardır. Bu yüzden de sivilcelere neden olan bakterileri yok edecektir. Limonun suyu doğal bir sıkılaştırma etkisine sahiptir ve cildinizdeki boşlukları kapatıp parlaklık kazandırır. Limonu cildinize uyguladıktan sonra en fazla  5 dakika boyunca bırakmanız sonrasında hemen yıkamanız gerekir. Eğer ki cildinizde akneler varsa onları da gül ve limon suyu ile yapılacak bir karışımla yıkayabilirsiniz.

Evde Muzla Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Muzla Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Evinizde sivilce maskesi yapacaksanız muz maskesini tavsiye ediyoruz. Muz maskesinin cildinizdeki ölü derilerin yok olmasına yardımcı olduğu bilinir bu sayede cildinizdeki matlıkta ortadan kaybolacak ve daha parlak bir görünüm elde edilecektir. Muz maskesi her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Muz maskesi yaparken muzu ilk önce ezerek içerisine az miktarda bal ekleyin ve daha sonrasında ise yüzünüze sürün bu karışım yüzünüzde 10 dakika beklemeli.

Evde Zeytinyağı ile Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı E vitamini deposudur ve cildinizi besler. Genelde zeytinyağının sivilce yaptığı gibi yanlış bir inanış vardır ancak zeytinyağı yüzyıllar boyunca güzellikte oldukça fazla kullanılmıştır. Zeytinyağının cildi nemlendiren bir etkisi vardır bu nedenle de cildinize sürerken ovalar gibi tatbik etmeniz gerekir. Karışım için içerisine az miktarda tuz veya şeker ilave edin.

Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir