in

Erkek Kadından Önce Boşalırsa Bebek Erkek Mi Olur?

Gönderi paylaş:

Erkek çocuk sahibi olmak isteyenler cinsel ilişkide erkek yada kadın hangisi önce boşalırsa bebek cinsiyeti erkek mi olur? yoksa kızmı olur? diye hep merak ederler. Birde erkek bebek için kim önce boşalır gibi bir soru oluşuyor esasında. Şimdi şöyle bir durumu izah edelim önce ister erkek çocuk isteyelim ister kız çocuk herşeyden önce çocuklarımızın sağlıklı şekilde dünyaya getirmek ilk önceliğimiz olmalı.

Burada şunu açıklamakta fayda var. Yüzyıllardır özellikle asya toplumlarında erkek bebek hep istenmekte ve arzu edilmektedir. Ancak şunu ifade edelim. Örneğin biz yıllarca eşimle tüp bebek tedavisi gördük ve rabbimin bize bir evlat bağışlaması için dua ettik. Bunun için hem maddi hemde manevi olarak çok yıprandık ve Rabbimize şükür bizlere bir evlat nasip etti. Yani evladı olmamanın ne demek olduğunu iyi anladık. İnsanın evladı olmadığında erkek yada kız olsun hiç bir önemi olmuyor emin olun.

Ayrıca hayata baktığınızda kız evlatlarının yada erkek evlatlarının günümüzde çok bir ayrımının olmadığı aşikar. Önemli olan ister kız olsun ister erkek hayırlı bir evlat vatana millete faydalı bir birey olması ne kadar da doğru değil mi? Bazen bakıyorsunuz bazı erkek evlatlar anneye babaya neler ediyor hayırsız çıkıyor bazen de bakıyorsunuz kız evlatlar hayırsız çıkıyor. O zaman en doğrusu ister kız ister erkek olsun ama hayırlı ve sağlıklı bir evlat olsun. Şimdi gelelim esas konumuza. Konuyu bilimsel olarak şöyle özetleyebiliriz.

Cinsel ilişkide kadından önce erkek yada erkekten önce kadın boşalırsa bebek cinsiyeti ne olur?

İşi bilimsel olarak açıklamak gerekiyor sanırım öncelikle. Kafalar daha fazla karışmadan cinsel ilişkide kimin önce boşalması erkek yada kız cinsiyetini bilerlemediği net olarak ifade edilebilir. Çünkü bilimsel olarak bir bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi yüzde elli ihtimalle oluşmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun bunun aksini gösteren hiç bir bilimsel veri bulunmamaktadır.

Yani cinsel birleşmede ister erkek önce boşalsın ister kadın önce boşalsın bebeğin cinsiyeti bunlara bağlı değildir. Burada cinsiyeti belirleyebilmenin tek yolu tüp bebek yaptırmaktır diyebilir. Böyle bir durumda ülkemizde yasal değildir.

Tüp bebekte embriyoların cinsiyeti belli olduğu için tüp bebek yaptıranlar erkek cinsiyeti belirleyebilmekle birlikte bu durum tamamen yasal olmadığı için cinsiyet belirleme ne yazıkki mümkün değildir. Bu durum tek bir istisna ile ayrılır. Yasal izin ve tıbbi gereklilik. Eğer ki tıbbi olarak bir gereklilik durumu söz konusuyla gerekli kurul ve yasal izinler alınarak bu işlem uygulanmaktadır.

Özetlersek cinsel birliktelikte ister erkek önce boşalsın ister kadın cinsiyet erkek yada kız olması durumu söz konusu değildir. Sağlıcakla Kalın.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: Annemce

Annemce, kadın ve çocuk sağlığı, hamilelik, bebek sağlığı, tüp bebek konularında bilgili uzman kişilerden oluşmaktadır. Sorularınızı Lütfen Yorum Bölümü veya Soru Cevap Forumundan Bizlere İletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir