in

Erkek Bebek İçin Yumurtlama Günü Hesaplama

Gönderi paylaş:

Erkek bebeğin doğumunu hesaplamak isteyenler normal gebelik hesabı yapmalıdır. Gebelik hesabı yaparken bebeklerin cinsiyetine göre hareket edilmez. Bebeğin cinsiyetine göre yapılan hesaplamalar yanlış sonuç verebilmektedir. Erkek bebek için yumurtlama günü hesaplarken kullanılan yöntemler yerine sağlıklı ve doğru şekilde gebe kalmaya odaklanılmalıdır. Yumurtlama günü hesaplamak isteyenler bu hesaplama ile cinsel ilişkiye ne zaman girebileceklerini bulabilirler. Daha yüksek verim ile gebe kalmak için yumurtlama dönemlerinde cinsel ilişkiye girilmesi tavsiye edilir.

Erkek Bebek için Adetten Sonra Kaçıncı Gün Cinsel İlişkiye Girilir?

Erkek bebek için adet sonrası yumurtlama hesabı yapılırken adeti takip eden 14 ve 16. Günlere odaklanmak gerekebilir. Erkek bebek için adet sonrası iki haftalık sürenin ardından cinsel ilişkiye girilmesi önerilir. Bu tavsiyeyi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Dolayısıyla ile erkek bebek için yapılacak olan bu planlamada istenilen sonuç ile karşılaşmama ihtimali yüksektir. Cinsiyet odağında değil, onun yerine cinsiyetsiz olarak hesaplanma yapmak daha doğrudur. Adetten kaç gün sonra ilişkiye girildiği cinsiyeti belirleyen bir unsur değildir.

Erkek Bebek İçin Yumurtlama Günü Hesaplama
Erkek Bebek İçin Yumurtlama Günü Hesaplama

Bebek Cinsiyeti Önceden Belirlenir Mi?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek için yapılması önerilen birçok yöntem vardır. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri bilimsel olarak geçerli değildir. Yapılan birçok çalışma olmasına karşın bebeklerin cinsiyetinin önceden belirlenmesi imkânsızdır. Olası ihtimaller hesaplanabilse de yüzde yüz bir oran ile hangi cinsiyetin doğurulacağı kesin olarak bilinemez. Yumurtlama gününe göre belirlenen cinsiyet önerileri doğruyu yansıtmamaktadır. Partnerlerin ve anne adaylarının bu tarz bilgilere güvenmemesi ve önemli olanın kendi rızalarının ve sağlıklarının olduğunu fark etmesi önem taşır.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için gebeliğin en az 14 haftalık sürecinin tamamlanması gerekir. 14 haftalık süreçte gebeliğin üçüncü ayının sonu ve dördüncü ayına tekabül etmektedir. Yumurtlama günü üzerinden yapılan hesaplamalar doğrultusunda üç ve dördüncü aylarda bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir. Bazı durumlarda gebeliğin durumuna bağlı olarak cinsiyetinin öğrenilmesi yirmi ikinci haftaya kadar sarkabilmektedir. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için ultrason ile kontrol yöntemi uzman kadın doğum doktorları tarafından uygulanır.

#Beğendiyseniz Yıldız Vermeyi Unutmayın!

Yazar: annemce1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir